Sari la conținut
Forum Roportal
Catalin Fosalau

Ajutor pentru ajutor

Postări Recomandate

buna.Am in satul parintilor mei o familie nu tocmai bogata.Chiar saracuta.Chiar foarte saraca.Ce mai,nu au nici lumina in casa.Am gasit un concurs pe internet,la care se pare ca as avea ceva sanse de castig.[cenzurat]....Dupa cate vedeti in poza,am o colectie destul de impresionanta,si nu ma compar cu acei copii de 12 ani care pun doar niste wallpapere si spun ca trebuie votati.Eu am adunati in casa vre-o 1000 lei,si mi-am propus sa castig acel netbook si sa il vand tot pentru 1000 lei,ca sa i-l donez acelei familii.Si as vrea cu ajutorul vostru sa ma ajutati sa ii ajut pe acei oameni.PS: ultima fraza e cam intortochiata ...va multumesc ca m-ati ascultat,si sper sa reusesc sa fac pe cineva fericit. [cenzurat]

PS:pentru cei care chiar vor sa ajute,aceste votari se admit cate 1/zi/ip...in traducere,unul pe zi de persoana.Deci daca vreti puteti vota si maine

DOVEZI?pai ce dovezi pot sa aduc?sa aduc o poza cu casa in care stau ei?sunt o multime de astfel de poze pe internet.o sa spuneti ca am luat-o de pe "goagal"

Editat de Burel001
Editat link neregulamentar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lasat mesajul pentru posibilitatea extrem de improbabila ca avem a face cu un caz umanitar real.Cine doreste sa ajute il poate contacta pe Catalin prin PM .

Apropo ,ca un bun samaritean ce esti Cataline,nu crezi ca oamenilor acelora nevoiasi,le-ar prinde mai bine cei 1000 de lei ,plus ce s-ar mai aduna , cash ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai,am spus foarte clar ca vreau sa vand netbookul si sa iau 1000 lei pe el,ca sa i-l dau familiei.Daca te refereai cumva la varianta de a strange bani,prin donatii,e o idee buna si asta.Doar ca nu sunt asa de multi oameni care cauta pe internet in ruptul capului sa doneze bani.Cu acest concurs,ei ar putea sa ajute fara sa de-a vre-un leu.Sau gandestete la un copil care citeste acest topic si ar vrea si el sa ajute.Pentru el e mult mai la indemana sa dea cate un vot in fiecare zi,decat sa stranga si sa doneze alocatia,care si asa e mica.

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cu scuzele de rigoare, nu exista garantii ale veridicitatii celor postate, in forma prezentata.

Regulamentul Roportal interzice postarea unor astfel de link-uri ,asadar va trebui sa gasiti o alta modalitate pentru indeplinirea scopului propus.

Regret dar aceasta este situatia si va rog sa nu insistati cu postarea acelui link ,daca cumva va ganditi la asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa le faca atunci pe cele 30 .Il asteptam cu mesaje interesante.

Dupa care o sa poata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate pune aici un email? :wub:

mi se pare cam aiurea faza ca nu poti primi PM,pana la 30 posturi.No offence...nu am nimic cu voi,dar nici softpedia nu are aceasta restrictie

Editat de Catalin Fosalau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×