Salt la continut

Fotografie

Ajutor pentru ajutor

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
7 replici la acest subiect

#1 Catalin Fosalau

Catalin Fosalau

Boboc

• Members
  • Strica
  • 5 mesaje

Scris 25 July 2010 - 10:40 PM

buna.Am in satul parintilor mei o familie nu tocmai bogata.Chiar saracuta.Chiar foarte saraca.Ce mai,nu au nici lumina in casa.Am gasit un concurs pe internet,la care se pare ca as avea ceva sanse de castig.[cenzurat]....Dupa cate vedeti in poza,am o colectie destul de impresionanta,si nu ma compar cu acei copii de 12 ani care pun doar niste wallpapere si spun ca trebuie votati.Eu am adunati in casa vre-o 1000 lei,si mi-am propus sa castig acel netbook si sa il vand tot pentru 1000 lei,ca sa i-l donez acelei familii.Si as vrea cu ajutorul vostru sa ma ajutati sa ii ajut pe acei oameni.PS: ultima fraza e cam intortochiata ...va multumesc ca m-ati ascultat,si sper sa reusesc sa fac pe cineva fericit. [cenzurat]
PS:pentru cei care chiar vor sa ajute,aceste votari se admit cate 1/zi/ip...in traducere,unul pe zi de persoana.Deci daca vreti puteti vota si maine
DOVEZI?pai ce dovezi pot sa aduc?sa aduc o poza cu casa in care stau ei?sunt o multime de astfel de poze pe internet.o sa spuneti ca am luat-o de pe "goagal"

Aceast mesaj a fost editat de Burel001: 25 July 2010 - 10:51 PM
Editat link neregulamentar

• 0

#2 Burel001

Burel001

Gambler

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 5121 mesaje

Scris 25 July 2010 - 10:59 PM

Am lasat mesajul pentru posibilitatea extrem de improbabila ca avem a face cu un caz umanitar real.Cine doreste sa ajute il poate contacta pe Catalin prin PM .
Apropo ,ca un bun samaritean ce esti Cataline,nu crezi ca oamenilor acelora nevoiasi,le-ar prinde mai bine cei 1000 de lei ,plus ce s-ar mai aduna , cash ?

• 0

#3 Catalin Fosalau

Catalin Fosalau

Boboc

• Members
  • Strica
  • 5 mesaje

Scris 25 July 2010 - 11:01 PM

pai,am spus foarte clar ca vreau sa vand netbookul si sa iau 1000 lei pe el,ca sa i-l dau familiei.Daca te refereai cumva la varianta de a strange bani,prin donatii,e o idee buna si asta.Doar ca nu sunt asa de multi oameni care cauta pe internet in ruptul capului sa doneze bani.Cu acest concurs,ei ar putea sa ajute fara sa de-a vre-un leu.Sau gandestete la un copil care citeste acest topic si ar vrea si el sa ajute.Pentru el e mult mai la indemana sa dea cate un vot in fiecare zi,decat sa stranga si sa doneze alocatia,care si asa e mica.

Aceast mesaj a fost editat de Burel001: 25 July 2010 - 11:15 PM
Scos citat

• 0

#4 Burel001

Burel001

Gambler

• Gold Member
  • 5121 mesaje

Scris 25 July 2010 - 11:11 PM

Din pacate cu scuzele de rigoare, nu exista garantii ale veridicitatii celor postate, in forma prezentata.
Regulamentul Roportal interzice postarea unor astfel de link-uri ,asadar va trebui sa gasiti o alta modalitate pentru indeplinirea scopului propus.
Regret dar aceasta este situatia si va rog sa nu insistati cu postarea acelui link ,daca cumva va ganditi la asa ceva.
  • 0

#5 Amarena

Amarena

Orhidee

• Gold Member
  • 20221 mesaje

Scris 25 July 2010 - 11:29 PM

nu il poate contacta pe PM, pentru ca nu poate primi PM-uri, nu are inca 30 de mesaje.
  • 0

#6 Burel001

Burel001

Gambler

• Gold Member
  • 5121 mesaje

Scris 25 July 2010 - 11:32 PM

Sa le faca atunci pe cele 30 .Il asteptam cu mesaje interesante.
Dupa care o sa poata.
  • 0

#7 Catalin Fosalau

Catalin Fosalau

Boboc

• Members
  • Strica
  • 5 mesaje

Scris 25 July 2010 - 11:32 PM

nu se poate pune aici un email? :wub:
mi se pare cam aiurea faza ca nu poti primi PM,pana la 30 posturi.No offence...nu am nimic cu voi,dar nici softpedia nu are aceasta restrictie

Aceast mesaj a fost editat de Catalin Fosalau: 25 July 2010 - 11:39 PM

• 0

#8 Burel001

Burel001

Gambler

• Gold Member
  • 5121 mesaje

Scris 26 July 2010 - 12:10 AM

Roportalul are ! :wub:
Uite aici toate datele privind grupurile de useri:
http://www.roportal....mp;p=1060159001