Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Aveti nevoie de intermediari intre voi si Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Of, dragii mei oameni! Oare nu aici citit voi Scripturile in care este scris ca pacatul a produs o despartire intre om si Dumnezeu?  TOCMAI DE ACEEA A VENIT FIUL LUI DUMNEZEU SA MOARA PE PAMANT!

              Un text din Biblie zice: `` Caci este un singur mijlocitor intre Dumnezeu si oameni: omul Isus Hristos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Opinia mea este reflectata perfect de cuvintele lui John Lennon:

 

"I believe in God,but not as one thing,not as an old man in the sky.I believe that what people call God is something in all of us.I believe that Jesus and Mohammed and Buddha and all the rest said was right.It's just that the translations have gone wrong."

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca aveti nevoie de intermediari intre voi si Dumnezeu. Luati d'aci o lista de 193 de pacate, si sa nu va inchipuiti ca vi le iarta Dumnezeu pe toate fara sa va spovediti la popa si sa ii indesati banul in sutana. :lol2:

 

Lista reprezinta un ghid de păcate, pe care, înainte de spovedanie, oamenii trebuie să o citească și să-și noteze păcatele lor. Printre păcatele menționate sunt: vânzarea de țigări, neplata lucrătorilor la timp, credința reîncarnării din om în animal, cheltuirea banilor pe lucruri de lux, “amețirea la cap cu băuturi alcoolice” și “vărsătura după aceea”, machiajul, vopsirea părului, purtarea bijuteriilor.

 

http://www.ganduridinierusalim.com/193-de-pacate-pe-care-tre-buie-sa-le-spovedesti-urgent/

Va puteti spovedi si pe roportal, pe gratis.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cuvintele lui Peter O'Toole mi se par f elocvente:

 

Da, dar le cam "plac"  asa-zisele "miscari esoterice" si chiar se folosesc de ele, din plin, vorba aia :) .

Chiar aceste "filme" sunt creatia mintilor care , prin transmisii subliminale, sugereaza(si au succes)  ca Dumnezeu este numai toata Materia( ) si Natura(  ) si, ca si "conceptie teozofica", vin  ca "daruri ambalate crestineste", din Extremul Orient, lucru care deja este "clar" celor care i-au "ginit", adica oamenilor care au inteles lucrurile si , printr-un discernamant natural si corect, au cam inteles care-i treaba , inclusiv cu acest gen de filme(ori alte manifestari de genu'... :lol: ).

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orhidee, cred ca multi evrei nu il accepta pe Isus pentru ca il vad asa cum il descrie in mod gresit doctrina realitatii. 

 

Realitatea istorica nu a fost asa. 

 

Am dezvoltat niste argumente pentru care eu sunt aproape sigura ca Isus nu a  avut o existenta preumana in cer in postarea asta

EDIT

 

Eu sunt aproape sigura ca Isus a fost al doilea om perfect creat direct de Dumnezeu. Si cuvintele lui cum ca vine "de la Dumnezeu", au facut sa se dezvolte doctrina trinitatii. 

Editat de Davi_
scos link extern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×