Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Ce face religia credinciosilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am primit pe mail cele scrise aci.Sursa nu a fost data dar dupa toate semnele nu sunt mari exagerari.

 

 

 

 

Despre evrei,crestini si musulmani. (Subiect pentru concurs)

 

Există doar 14 milioane de evrei

Editat de Evreul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre evrei,crestini si musulmani.

 

V-aţi

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evreii conduc insa si topul ateilor,agnosticilor si liber-cugetatorilor.Asa ca nu e vorba despre religia iudaica,ci despre educatie,unele traditii foarte utile si probabil un fond genetic foarte bun in ce priveste inteligenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Răspuns: lipsa educaţiei!!!

 

Interesanta statistica .

 

Acum nu stiu daca lipsa educatiei face parte din vreun plan (ceea ce n'ar fi imposibil), dar stiu ca lumea araba a avut si ea o contributie majora in literatura, matematica, astronomie, etc ... cu secole in urma .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta statistica .

 

Acum nu stiu daca lipsa educatiei face parte din vreun plan (ceea ce n'ar fi imposibil), dar stiu ca lumea araba a avut si ea o contributie majora in literatura, matematica, astronomie, etc ... cu secole in urma .

 

Da ... fara indoiala ...chiar in Spania vedem multe dovezi in acest sens ... dar a nu se confunda aceasta lume cu lumea musulmana de mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In continuare vreau sa ma ocup in primul rand in special despre religia musulmana,stiu ca voi fii invinovatit ca fac propaganda ,pe drept,contra dusmanii poporului meu dar promit ca va urma si ceva despre crestinism si chiar despre iudaism,si in toate astea,numai de "rele" va fii vorba ca sinceritatea subiectului obliga.

Ceace nu stiu cetatenii lumii care nu depind de religia Islamica este ca mentalitatea musulmanilor este pe deplin stapanita de religia lor. Un exemplu: Musulmanii nu recunosc ideia de pace intre ei si "paganii" sau necredinciosii ,cei de alta religie.Pentru ei au un alt titlu in loc de pace, "hudna" la care se poate traduce intentia ,nu cuvantul. Intentia este de "pauza" si dupa cat inteleg eu din ce am invatat,musulmanii sunt obligati sa continuie lupta lor cand situatia lor va permite de a nimici "necredinciosii" pana la ultimul.

Desigur ca asta se va crede propaganda evreiasca dar va asigur ca ce am scris este real.

Islamul este singura religie care permite sinuciderea dar numai cu scopul de a lovii cat mai mult in cei care sunt considerati dusmanii Islamului. Sinucigasilor li se promite viata vesnica in rai alaturi de 72 de fecioare. cuvant cu cuvant adevar.

Islamul cere si permite credinciosilor lui ca in lupta contra "necredinciosilor" sa se f.aca uz de toate mijloacele inclusiv minciuna si inducerea in eroare. In lumea moderna, politica internationala a tarilor arabe cu orintatie extremista islamica face de multe ori uz de minciuni si induc in eroare pe cetatenii lumii cu scopul simplu a lovi in dusmanii lor. Un exemplu interesant este descris in situl acesta: http://www.tomgrossmedia.com/mideastdispat...ves/001127.html.

Bineinteles ca nu am amintit toate toanele Islamului ca cererea legii islamice sa fie singura lege . Lege in care femeia vinovata de adulter va fii omorata,la hot i se va taia mana dreapta si altele grozavii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Studiul BIBLIEI la evrei a generat un fel de "selectie naturala". Societatea evreiasca are mare respect pentru aceia care se evidentiaza la studiu. Evreii bogati cauta gineri studiosi chiar daca ei au stare materiala sub limita. Ceilalti holtei, chiar de sunt bogati, nu vor gasi mirese si vor fi nevoiti sa se converteasca la alte religii.

In felul acesta numai cei inzestrati pentru studiu vor avea urmasi.

 

Aceasta procedura are mare influienta asupra capacitatilor intelectuale a evreilor ca popor.

 

Situatia nu este mult diferita la nereligiosi. Vor avea cautare cei care se evidentiaza in avocatura, inginerie, medicina, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cele descrise mai jos se incadreaza foarte bine aici.

 

O scenă terifiantă a avut loc azi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×