Sari la conținut
Forum Roportal
JonnY

ce faci atunci cand nu te mai vrea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu mai insista. Pune-te o clipa in locul ei. Cum te-ai simti daca cineva te-ar presa zi de zi, te-ar sufoca sa va reimpacati cand tu, poate nu mai simti nimic pentru persoana respectiva?! Asa ca fa bine si las-o in pace...oricat de greu ti-ar fi, incearca sa o ignori si sa o lasi in pace sa faca ce vrea. Este solutia cea mai plina de demnitate, te asigur. :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum as putea sa rezolv aceasta situatie?suntem vecini,am fost impreuna 6 luni si apoi pur si simplu i sa pus pata ca sa plictisit si nu mai vrea sa fim impreuna....am incercat sa vb cu ea si sa o mai rog dar...mai mult s-a suparat,acum nu mai vrea nici macar sa vorbeasca cu mine!!!chiar tin la ea f mult si de o saptamana sunt intr-o stare.....

 

Nu are rost.Mergi mai departe si gaseste`ti pe altcineva.Doar iti pierzi vremea cu ea.Nu poti sa obligi pe cineva sa simta ceva pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum as putea sa rezolv aceasta situatie?suntem vecini,am fost impreuna 6 luni si apoi pur si simplu i sa pus pata ca sa plictisit si nu mai vrea sa fim impreuna....am incercat sa vb cu ea si sa o mai rog dar...mai mult s-a suparat,acum nu mai vrea nici macar sa vorbeasca cu mine!!!chiar tin la ea f mult si de o saptamana sunt intr-o stare.....

 

Chiar si cand ai scris postul asta stiai raspunsul. Nu ai nevoie sa ti se zica daca sa renunti sau nu la ea..

Ai nevoie sa ti se zica cum sa o recastigi.

Sugestia mea:

IGNOR-O total, cauta-ti alta... si o sa vezi rezultatul...

Sa scrii peste 2 saptamani dupa ce ti-ai gasit alta... in ce stadiu esti.. cu ea...

Apropo, nu o mai suna, nu o mai cauta, nu mai vb cu ea pe messenger, chiar daca e greu.. o sa vezi ca dupa o saptamana te obisnuiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo, nu o mai suna, nu o mai cauta, nu mai vb cu ea pe messenger, chiar daca e greu.. o sa vezi ca dupa o saptamana te obisnuiesti.

chiar....cred ca.....asa imi va ramane sa fak,am cam inceput dar...imi este cam greu sa ma abtin,si sa nu vb cu ea,dar....sper ca va trece

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noh ca s-a zis deja cam si ce voiam si io sa raspund

 

dar bag una "originala" te iei de fund si sari in sus :yes:

 

cu alte cuvinte traieste-ti viata :D la maxxxxxx :pardon:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noh ca s-a zis deja cam si ce voiam si io sa raspund

 

dar bag una "originala" te iei de fund si sari in sus :crazy:

 

cu alte cuvinte traieste-ti viata :pardon: la maxxxxxx :yes:"

si tu te uiti la jackass Joanna? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi...e o problema...noi suntem vecini,nu uitam unul la altul in casa pe geam,stam in aceeasi gasca.....si acum ea nu mai vrea nici macar sa vorbim....credeti ca o sa treaca perioada asta si o sa fim iar prieteni de cartier cum eram si inainte??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar totusi...e o problema...noi suntem vecini,nu uitam unul la altul in casa pe geam,stam in aceeasi gasca.....si acum ea nu mai vrea nici macar sa vorbim....credeti ca o sa treaca perioada asta si o sa fim iar prieteni de cartier cum eram si inainte??

daca o stresezi cu intalniri "intamplatoare" si aduci vorba despre asta cu siguranta nu veti mai fi prieteni de cartier... take care...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca o stresezi cu intalniri "intamplatoare" si aduci vorba despre asta cu siguranta nu veti mai fi prieteni de cartier... take care...

yo...am de gand sa "nu o mai stresez",dar nici sa nu o las nebagata in seama,as..ramane la.."buna!ce faci?"si..cam atat,oare...se poate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca pentru inceput ar trebui sa ramai doar la "buna!" si sa-ti cauti o noua prietena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×