Sari la conținut
Forum Roportal
Ginagina

Eroare la conectare internet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am net de la clicknet..problema este ca imi merge netul doar pe calculator(unde am instalat windows xp) iar cand mut firul la laptop(vista) nu imi merge...de fapt imi apare ca sunt conectata la internet si am net pe laptop dar nu pot accesa nici o pagina...habar nu am ce are si VA ROGG care are vreo idee sa imi spuna si mie...plsss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce model de modem ai?

Cauta pe calculatorul pe care iti merge internetul driverele respective pentru modelul tau de modem si ai grija sa fie pentru Windows Vista ca sa instalezi pe laptop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar o intrebare: cand incerci sa deschizi netul,e setat pe "anyone who uses this computer"? -daca nu e,incearca sa il schimbi,am schimbat odata din neatentie pe "me only" si evident nu mai mergea.(conexiunea fusese creata pentru anyone)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt instalate driverele potrivite dar nu ma ajuta cu nimic..

 

asta e si problema ..ca nu mai folosesc ca inainte conect to ...pentru ca imi arata ca deja sunt conectata la internet..iar cand incerc sa bag userul si parola imi da eroarea 691..pentru ca deja sunt conectata..

Editat de Ginagina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt instalate driverele potrivite dar nu ma ajuta cu nimic..

 

asta e si problema ..ca nu mai folosesc ca inainte conect to ...pentru ca imi arata ca deja sunt conectata la internet..iar cand incerc sa bag userul si parola imi da eroarea 691..pentru ca deja sunt conectata..

 

asta e problema, dar de cand se intampla?

merge netul pe xp, si asta nu are nicio legatura cu laptop-ul, decat faptul ca sti ca ai conexiune!

si asta e ceva

ramane ca e ceva din vista,

si acum tu trebuie sa ne spui cum ai facut intial conexiunea,

 

adica , daca a mers vreodata si dintr-o data s-a oprit

desi pare banal .., asta e foarte important pentru noi, sa stim cand a mers si de cand nu mai merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai a mers pana acum vreo 2 luni...de atunci nu am mai incercat sa ma conectez pe laptop pentru ca aveam net de la RDS.acum de vreo saptamana incerc sa ma conectez la clicknet dar nu merge nici in ruptul capului.Eu nu am facut nici o modificare..doar am setat o noua conexiune si atat..alte modificari nu am facut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca sa ii dai un repair la conectiune. Poate isi revine.

Eu tot pe un laptop am reusit sa ma conectez la internet de la click net dandu-i disable, apoi din nou enable la retea si a mers.

 

Si tot nu ai raspuns. Ce model de modem ai?

Editat de Eug3n92

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×