Sari la conținut
Forum Roportal
Biotika

Dumnezeul Meu, Dumnezeul Meu, pentru ce M-ai părăsit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si daca n-ar fi fost astea exact, reiese ca le-a rostit! Cand ma gandesc la ele simt o suferinta incredibila, de ce a fost atat de afectat, El era parte din divinitate, si intelegea totul mai bine decat oricine?, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem parte din divinitate -mesajul lui Isus a fost chiar asta,ca suntem toti parte din Dumnezeu,nu ca el e mai special ca fiu al lui Dumnezeu decat toti ceilalti,asa cum a vrut biserica sa spuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu pot concepe ideea unui Iisus cu pacate, fie ele luate si prin simpla "vizita" pe pamant. Daca ar fi adevarata traducerea lui Pippo mi s-ar pare logic, dar e prima data cand aud asa o traducere. Poti veni cu argumente? Unde ai gasit traducerea?

Am citit-o explicata de cineva iluminat. Efectiv nu am verificat pe textul original. Ramane oricum singura solutie in cazuri neclare sa se investigheze direct textul original cu ajutorul unui traducator specializat. Vezi in cartea asta, sunt explicate mai multe de oameni ce stiu ce spun, printre care si greseala asta, ce bineinteles poate fi investigata in detaliu pe textul original:

 

DAVID R.HAWKINS - Ochiul Sinelui

http://www.scribd.com/doc/22747424/Ochiul-Sinelui

 

PS Ca sa citesti, cel mai indicat e sa descarci fisierul PDF pe disc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta am găsit - Isaia 53

 

4. Dar El a luat asupră-Şi durerile noastre şi cu suferinţele noastre S-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca n-ar fi fost astea exact, reiese ca le-a rostit! Cand ma gandesc la ele simt o suferinta incredibila, de ce a fost atat de afectat, El era parte din divinitate, si intelegea totul mai bine decat oricine?, nu?

La nivel fizic nu a fost afectat cu nimic, deoarece cei ce depasesc starea de constiinta a omului normal si ating iluminarea (ceva putin mai mult de jumatate din ce era Isus pe pamant), au control complet din exterior asupra corpului, nu simt durerea. Deci probabil fizic n-a suferit mai mult decat suferim cand ni se taie unghiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La nivel fizic nu a fost afectat cu nimic, deoarece cei ce depasesc starea de constiinta a omului normal si ating iluminarea (ceva putin mai mult de jumatate din ce era Isus pe pamant), au control complet din exterior asupra corpului, nu simt durerea. Deci probabil fizic n-a suferit mai mult decat suferim cand ni se taie unghiile.

Stii tu asta,ca doar esti "iluminat"?... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta am găsit - Isaia 53

 

4. Dar El a luat asupră-Şi durerile noastre şi cu suferinţele noastre S-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×