Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Am un sentiment de frustrare groaznic cu privire la un anumit tip de promisiuni, il mai are cineva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cati dintre cei care ati facut facut cuiva o propunere, ati primit un raspuns de genul "te voi contacta", sau "te anunt daca intervine ceva" si sa asteptati raspunsul mult si bine (si, eventual sa uitati de el)?

Sunt sigur ca cel putin 99% dintre cei care cititi acest articol ati avut parte de el! In ceea ce ma priveste, sunt satul de astfel de raspunsuri... in loc sa mi se zica in fata "nu am nevoie de serviciile tale dar daca e nevoie, te voi contacta" primesc doar jumatate din raspuns adica "te voi contacta" si "fericirea de moment" ca voi fi cautat candva...!

Cum vi se par astfel de situatii? Oare de ce romanii nu folosesc cuvinte cu mai multa greutate cum folosesc nemtii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de interviuri? :lol:

Toata lumea vrea sa fie draguta cu tine pana la un anumit moment.

Insa sunt si persoane care iti spun astfel de lucruri direct in fata, ceea ce va fi putin cam dur pentru tine.

Editat de amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cineva spunea ca e o regula de aur cu "te sun eu!" ;) Nici pe fetele care-ti spun asta sa nu le crezi!

 

Cat despre interviuri, job-uri....foarte putini sunt cei care apreciaza in mod corect un candidat; cei mai multi isi doresc angajati buni pe care sa-i plateasca prost, pe care sa-i nedreptateasca fara ca acestia sa aiba de comentat ceva, daca se poate sa munceasca si peste program!

 

Acum depinde si ce post cauti, fiindca pe multe dintre ele angajatorii prefera prospaturi de gen feminin, "sistemate" si aratoase! :kiss:

 

In cazul in care-ti doresti mult un post, sfatul meu este sa te tii tare de capul lor (fiind convingator ca esti cea mai buna solutie pe care ei o pot alege), astfel incat sa nu le mai lasi loc pentru alde detalii ce ti le-ar putea comunica "la telefon". Iar daca in final, tot nu-s de acord macar stii una si buna si nu mai astepti atit mult doritul lor telefon. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×