Sari la conținut
Forum Roportal
Biotika

Bataia la copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este o scuza jalnica.La fel cum se poate face timp ptr atatea activitati , se poate face timp si ptr copil.Unii nu au timp ani la randul , si pe urma se mira ca ce repede a trecut timpul , si ca ce repede a crescut.

Sa te vad eu pe tine cu servici necesar in ture pe cap pentru o coaja de paine, cu toate grijile existentiale pe cap, ale casei de pregatit si cu plodul indaratnic care sa-ti zbiere irational in creieri ca ala din reclama de mai sus. Si apoi sa gasesti tu solutia sa o impartasesti...

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu aberezi facand acuzatii false. N-a vorbit nimeni de "bataie ca la fasole". Dar e greu de priceput. :lol:

Pippo, te simţi mai bine c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pippo, te simţi mai bine c
Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa fug in carciumi prietene , o sa ma uit la tv fara sa il bag in seama , sau o sa ii cu adevarat motive sa urle. Sunt ironic , fireste.

 

Eu cred ca defapt tie nu iti plac copii.

Editat de LongDistanceRunner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa aia iti mai dadea scatoalce ? :lol: sau era prea ocupata sa isi curate incaltarile ?

Clar ca nu mai avea timp, ca o mai tineam si pe dupa usa cand venea noaptea tarziu se la servici. Incuiam si lasam cheia in usa si odata ce adormeam, putea sa-mi cante popa la cap ca nu mai auzeam nimic. Bine, asta n-o faceam intentionat... :crazy:

Iti dai seama, ea era tocmai dispusa sa stea cu mine la taclale si sa-mi explice cate in luna si-n stele.

 

Sa te vad eu pe tine cu servici necesar in ture pe cap pentru o coaja de paine, cu toate grijile existentiale pe cap, ale casei de pregatit si cu plodul indaratnic care sa-ti zbiere irational in creieri ca ala din reclama de mai sus. Si apoi sa gasesti tu solutia sa o impartasesti...

Mda, de realitatea asta nu sunt constienti prea multi. Teoretic e usor sa vorbim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subscriu si sub nici o forma nu cred in povestile cum ca trebuie macar cate o palma la fund din cand in cand pentru ca daca nu,copilul va creste nu stiu cum.Sunt destui care au crescut fara ca parintii sa-i fi atins cu vreun deget macar si s-au format mai mult decat ok ca adulti.

Ce spun eu si ce intelege ea... Nicidecum nu am sustinut ce afirmi tu.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo :lol: Vedeti ca se poate intelege si corect lucrul la care ma refer?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In anumite circumstante poate avea dreptate si Pippo si cred ca am inteles la ce se refera defapt.

 

Mi-am adus aminte de o faza cu o vara de-a mea si fiiso care s-a smucit din mainile ei si a fugit in fata masinii.De spaima , aproape instat , i-a dat cateva palme la fund si i-a repetat "Sa nu mai faci asta!"

 

Ce era sa faca ? sa se apuce sa ii explice calm si rational ca nu e bine ce face ?Oare asa ar fi inteles copilul ala de doi ani si ar fi renuntat la astfel de apucaturi care ii pun viata in pericol ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am adus aminte de o faza cu o vara de-a mea si fiiso care s-a smucit din mainile ei si a fugit in fata masinii.De spaima , aproape instat , i-a dat cateva palme la fund si i-a repetat "Sa nu mai faci asta!"

Asta poate fi aplicat si in cazul unei neveste isterice careia nu-i mai tace mielita? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta poate fi aplicat si in cazul unei neveste isterice careia nu-i mai tace mielita? :lol:

Cu siguranta :lol: :crazy:

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×