Sari la conținut
Forum Roportal
Fallowfield

Blestem,iubire sau prostie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acu am inteles de fapt ca ea a fost cu altcineva cat timp ei numai erau impreuna ..... da faptul ca el in timpul acesta era cu alta nu se mai pune faza asta :santa2:

 

da .... si ea de ce nu ti-a bagat o paruiala TOT din acelasi motiv ca ai umblat cu alta :lol: , dar Domne fereste sa faca ea asa ceva? iei sticla de vodka si mai bagi o partida nu?

 

ma scuzi ca ti-o zic asa pe sleau dar bine e ca suferi ca ti-ai facut-o cu mana ta :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In dragoste, orgoliul nu mai exista. Si chiar daca exista, e insesizabil....

 

scuza-ma heidy,dar trebuie sa iti spun ca in dragoste,orgoliul exista ce mai mult..si este cel mai sesizabil...de cei mai multi...si iti spune cineva care are "ceva" experienta..... :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

well intre blestem, iubire, prostie..... verdictul meu ar fi prostie...... si ai comis'o exact in momentul care te'ai decis sa o iei de la aeroport si ai continuat cu tot ce a urmat.... faptul ca ti'a intors spatele cind ar fi trebuit sa'ti dovedeasca ceva dragoste.... iubire de vreun fel..... ar fi trebuit sa'ti spuna ceva.... in fine las'o balta si vezi'ti de drum.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu am inteles de fapt ca ea a fost cu altcineva cat timp ei numai erau impreuna ..... da faptul ca el in timpul acesta era cu alta nu se mai pune faza asta :santa2:

 

da .... si ea de ce nu ti-a bagat o paruiala TOT din acelasi motiv ca ai umblat cu alta :lol: , dar Domne fereste sa faca ea asa ceva? iei sticla de vodka si mai bagi o partida nu?

 

ma scuzi ca ti-o zic asa pe sleau dar bine e ca suferi ca ti-ai facut-o cu mana ta :doh:

 

 

Probabil ca mi-am facut-o cu mana mea,dar problema este ca inainte de a decide daca mai vreau sau nu sa continui relatia am intrebat-o daca in acest timp sa culcat cu cineva.Stiu ca nu exsita justificare cand ridici mana asupra unei fete ,dar uneori crezi ca iti cunosti limitele dar cand esti impins dincolo de ele nu mai ai control si nu mai stii cum reactionezi.Dupa tot ce se intampla sa fi in continuare mintit nu prea e dragut....Niciodata nu am crezut ca o sa scriu ce se intampla in viata mea pe un forum,dar necunoscutele sunt caile Domnului,si niciodata nu stii pe unde te poarta.....Am simtit ca trebuie sa-ti dau un feedback la mesajul tau..

Thx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar problema este ca inainte de a decide daca mai vreau sau nu sa continui relatia am intrebat-o daca in acest timp sa culcat cu cineva.

 

si cat de important este ca sa culcat cu altcineva :santa2: ...in viata e bine sa cunosti si sa experimentezi si asta e subliniat bine pe acest forum de mai toata lumea...

nu e bine sa inseli dar cand esti liber ai dreptul la orice in viata ta personala...si nu inteleg care a fost limita ta...faptul ca a fost in stare sa aiba o viata si dupa tine, faptul ca a putut sa doreasca si sa fie dorita la randul ei...daca intradevar ai privit lucrurile asa asta e obsesie de acum...

si da a gresit ca nu ti-a spus din prima ca a avut relatii personale intre timp cand voi nu va vedeati dar sa gandit poate ca ce e personal trebuie sa ramana personal ca nu te apuci ca insiri la nimeni mai ales la actualii iubiti cu cine te-ai mai culcat

 

:lol: treci peste si analizeazati bine alta data limitele impuse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lily Anne crezi ca este frumos sa razi de el!!!Daca si tu ai fii intr-o situatie de criza ce ai face nu ai vrea si sfaturi de la copii de 5 ani!!Dasta este facut siteul asta sa ajutam si sa ne spunem parerile!! :santa2: :lol:

Editat de cristy_05

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...si sa dam nastere la polemici. :santa2:

Intentia lui Lily Anne a fost una buna si nu a incercat decat sa faca haz de necaz...Asta ca dovada ca fiecare incearca sa ajute cum poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cat de important este ca sa culcat cu altcineva :santa2: ...in viata e bine sa cunosti si sa experimentezi si asta e subliniat bine pe acest forum de mai toata lumea...

nu e bine sa inseli dar cand esti liber ai dreptul la orice in viata ta personala...si nu inteleg care a fost limita ta...faptul ca a fost in stare sa aiba o viata si dupa tine, faptul ca a putut sa doreasca si sa fie dorita la randul ei...daca intradevar ai privit lucrurile asa asta e obsesie de acum...

parerea mea este ca problema nu e neaparat ca s-a culcat cu altu,problema e ca DE CE S-A culcat cu altu...si dupa aceea l-a vrut inapoi,de ce nu s-a gandit atuncea...inaite sa se culce cu el,eu zic ca asta la deranjat cel mai mult,daca aflase ca s-a culcat cu acel cineva...dar ii dadea pace...nu il deranja asa de tare,pt ca intelegea ca sa terminat!dar asa m-ai tare l-a tulburat,eu nu zic ca nu a gresit si el..facand ceea ce a facut...sau ea,amandoi au gresit...,dar am incercat sa ma pun in ipostaza lui si adica,sa ziceam ca ma cert cu prietena...si am lua o "pauza" de o luna si pe urma sa vina si sa zica sa ne impacam...,eu daca o iubesc in aceea pauza..nu o insel sigur,iar daca ea se intoarce si aflu(indiferent ca de la ea sau nu) ca a fost cu un tip sau cu 2...,nu o mai pot privi asa ca si inainte...,nu o mai pot saruta la fel ca si inainte....,nu stiu ce sa zic...poate nu gandesc bine...dar nu pot sa raman chiar asa de "rece" la lucrurile astea,oricum faza cu bataia...nu cred .defapt mai mult ca sigur ca nu am sa apelez la asa ceva,pt ca e o chestiune...de selfrespect si de respect pt femeie,am spus self respect deoarece..eu daca vad pe un barbat ca loveste o femeie...mi se pare cel mai josnic lucru...iar daca eu ma consider mai deosebit....,nu imi permit sa fac asa ceva...,acuma ce sa zic...la el a fost mai mult...nervi + bautura...+ multe lucruri(detalii omise) care poate au avut o importanta...mare....dar oricum nu e o scuza!

Si Fallowfield..daca zici ca o iubesti..si ea iti va demostra ca te iubeste va terbui sa accepti sa traiesti cu acel gand care te va macina o vreme...pana cand iti va demonstra si vei simti ca te iubeste

TAKE CARE ALL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lily Anne crezi ca este frumos sa razi de el!!!Daca si tu ai fii intr-o situatie de criza ce ai face nu ai vrea si sfaturi de la copii de 5 ani!!Dasta este facut siteul asta sa ajutam si sa ne spunem parerile!! :santa2: :lol:

 

 

Si eu nu il ajut?Il ajut sa nu cada in penibil.Crezi ca asta nu este important?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aiCuraj, dar si el a fost cu alta in acel timp. Asta nu il pune in acelasi taler al balantei? sau el avea voie ca doar e barbat insa ea nu are dreptul. tot el spune ca era super indragostit de cealalta si mai avea si ganduri serioase. Cat de serioase, ma intreb, din moment ce s-a intors la prima? Cat de serios il putem considera pe el acum avand in vedere cele declarate chiar de el?

Unde e noima comportamentului compulsiv pe care l-a manifestat? Ea a aflat de cealalta, si-a dat seama ca inca il mai iubeste, si a hotarat sa treaca sub tacere perioada in care au fost despartiti. Inteleapta decizie...tragic deznodamant. De ce? Din cauza orgoliului de care sufera unii dintre voi barbatii? ce sa-i spun....a fost atinsa de altul si el...neprihanitul....cum sa o mai accepte acum asa..."murdara". BLEAH! TRADARE!!! Cred ca unii si-ar usura mult viata, a lor si a altora daca ar gandi macar pentru o secunda inainte de a trage linia si a actiona atat de josnic.

:santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×