Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum in ultimul meu topic e vorba de prietenul meu si un baiat.. asa si in acest topic,prietenul meu si acelasi baiat. Cu ceva vreme in urma am fst plecata la tara,acolo l-am cunoscut pe acest tip( il stiam de mai multa vreme,dar de vazut atunci a fst prima data ) sambata seara,discoteca..fiind sub infulenta alcoolului m-am sarutat cu acest tip,in fne..weekendul a trecut am venit acasa hop m-am certat urat cu prietenul meu,cearta in care i-am spus ca nu mai vreau sa continuam..o luna am fst despartiti,timp in care am stat cu baiatu' de la tara..pe parcursul timpului mi-am clarificat si mai bne ce sentimente aveam fata de B. ( prietenul meu ) si am decis sa pun punct 'relatiei' cu tipul de la tara,dupa ceva vreme a inceput sa ma caute B. pana cnd ne-am reimpacat..si vreau sa va zic ca pana acum o saptamana a fst totul foarte frumos. Eeeh aici incepe problema,cu toate ca inca vorbeam ca amici cu tipul de la tara saptamana asta a vrut sa ne vedem,bun..ne-am vazut,nimic interesant insa din cauza lui am inceput sa nu mai stiu ce-mi doresc de la B si ce-mi doresc de la el.. am inceput sa ma cert cu prietenul meu,de marti pana in momentul asta eu nu i-am vorbit..

 

Cu B. snt de aproape un an..am trecut prin multe,multe probleme..unele mai grave decat altele.Problema e ca el e in italia,si acum cateva luni eram decisa sa plec la el,vroiam sa renunt la scoala, la tot ca sa fim impreuna..acum nu mai vreau,o am pe mama care e bolnava si nu-mi pot lasa mama pt nimic si nimeni in viata,apoi e scoala..si altele. Stiu ca isi doreste o relatie serioasa,sa construim ceva impreuna..si mai stiu ca ma iubeste enorm de mult.

Tipul de la tara,se muta in bucuresti,din doua motive..facultatea si eu :| Imi spune ca ma iubeste si ca pe langa faptul ca vrea sa faca facultatea aici ,se muta si pt mne.( el initial vroia sa dea la facultate in craiova..o facultate care si-o dorea el,dar nah )

 

Acum nu stiu ce sa fac.. pt prima oara,pe plan sentimental..snt intr-o situatie de tot rahatu :)

o idee? un sfat? accept si criticile.. dar nu fiti rai :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum nu stiu ce sa fac.. pt prima oara,pe plan sentimental..snt intr-o situatie de tot rahatu :)

o idee? un sfat? accept si criticile.. dar nu fiti rai :haha:

 

aici e belea, aici e de mine

dracu ma punea pe la d-astea tehnice..zadarnice

 

tu sti bine ca nu ai nevoie de niciun sfat

nici macar de o scuza ca sa-i lasi pe amandoi

ceea ce e foarte probabil ca se intampla pana la urma,

fara voia ta desigur

eu ca becher batran si idiot,ce naiba sa zic?

lasa-i si ia-ma pe mine.

 

e misto povestea ta tocmai ca e asa de natural zapacita

banala s-ar zice dar nimic din ce traim nu e banal

se intampla tutoror, da-i in ma-sa iti spusai..adica decat sa te dau pe tine

 

daca nu esti in stare, daca ei nu mai au ce sa-ti faca ca sa alegi

atunci, ...pe vremuri era un imparat in Bizant

am uitat cum il chema dar era foarte nehotart , ca o boala de tot rahatul

imi aminti ca i se spunea, dar asta era o dinastie parca, Botaniatul

egal , da-l ..ba nu, pe el nu-l dam in ma-sa

si avea o susta de mic de cand toti il manevrau

avand o fire asa de nehotarata,si mereu se chinuindu-se in el

un slujitor de-al lui il invatase sa ...pazea

sa suspende judecata.

daca avea un caz prea greu de rezolvat, atunci il suspenda.

scurt si fara comentarii.

nu doar fizic, in ceea ce privea treburile imperiului

il suspenda de tot in mintea lui!

nu era tampit,judecata ramanea de veghe,in asteptare

omul recunoastea ca nu stie incotro si lasa soarta sa aleaga

si soarta alegea de fiecare data

si va alege si in cazul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
omul recunoastea ca nu stie incotro si lasa soarta sa aleaga

si soarta alegea de fiecare data

si va alege si in cazul tau.

uh :haha: oare cnd? nu-mi place sa fiu in situatii d-astea..nu-mi place sa nu stiu ce vreau :|

adica pana acum ceva vreme stiam..si era ferm-convinsa ca asa o sa fie,acum mi s-au naruit toate visele :)

 

mama mea imi spune sa-l aleg pe tipul de tara,ce-i drept e baiat bun..( bun ma refer sufleteste..bne bne si fizic :) )

dar in adancu sufletului nu l-as lasa pe B.. adica doar cnd ma gandesc prin cate am trecut :| si cate lacrimi am varsat amandoi..

dupa cum observi..parca as ramane cu amandoi :| dar nu stiu daca e asa.. :lol2: greu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi sa nu alegi tu pe niciunul si sa stai asa singurica pana te maturizezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ar fi sa nu alegi tu pe niciunul si sa stai asa singurica pana te maturizezi?

ar fi o optiune si cred ca o voi alege..

 

Esti genul de fetita cu care nu m-as incurca niciodata.

Habar n-ai ce vrei si iti place sa dramatizezi absolut orice, pana la un nivel insuportabil.

in momentul asta da,nu stiu ce vreau,dar de ce ma rog crezi ca dramatizez ?:))) adica ma cunosti asa de bne incat esti convins ca eu dramatizez pana la nivel insuportabil..oo daa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,dar de ce ma rog crezi ca dramatizez ?:))) adica ma cunosti asa de bne incat esti convins ca eu dramatizez pana la nivel insuportabil..oo daa.

Din postare reiese.

Ala era rasul tau nervos sau am spus ceva funny?

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

reiese ca vrei tu.. dar daca as dramatiza n-as mai cere un sfat.in fne..Nu snt nervoasa,nu am de ce..am ras de afirmatia ta,ca dramatizez..poate asa crezi tu..pt ca e vorba de doi baieti si nu stiu ce sa fac :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba chiar dramatizezi. Si tocmai pentru ca dramatizezi ceri sfaturi la chestii pe care ar trebui sa le rezolvi singura.

 

Nu e asa grav.. "aoleo ce ma fac" etc. E clar ca in momentul asta nu relatii iti trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×