Sari la conținut
Forum Roportal
Anda_me

Fara prieten la 23 de ani..cat de ciudat vi se pare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey. Problema mea e urmatoarea: nu am avut niciodata prieten desi am 23 de ani. Nu stiu din ce cauza am ajuns aici...pur si simplu m-am ocupat de scoala si de iesit din cand in cand cu colegi si prieteni si de refuzat pe unu si pe altu si apoi la un moment dat mi-am dat seama ca au trecut anii si am ramas in urma fata de fetele de varsta mea si ca trebuia sa ma ocup de partea asta sentimentala mult mai devreme. :) Desi as vrea sa am o relatie sunt panicata de momentul in care o sa trebuiasca sa recunosc in fata unui baiat ca eu nu am deloc experienta si ca nu am avut prieten. De cativa ani sunt intr-un cerc din care nu pot sa ies: nu am prieten pentru ca refuz pe toata lumea si refuz pe toata lumea pentru ca nu am avut prieten si mi-e foarte rusine de cum am ajuns. Momentan chiar imi place de cineva si lui de mine dar il tot refuz. Prefer asta decat sa recunosc in fata lui cat de varza sunt. Voi ati intelege pe cineva in situatia mea? Please help cu niste sfaturi ...nu stiu ce sa fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste deschis cu cel care te place.

Nu te va placea mai putin pentru atat.

Poate doar mai mult :)

 

Ai spus si tu ca ai vrea asta..prntre randuri :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prefer asta decat sa recunosc in fata lui cat de varza sunt.

 

asa si ?

 

esti varza !

 

preferi asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l mai refuza. Intr-o zi cu soare o sa se sature sa insiste. Incearca, vezi ce iese. Nu trebuie sa te culci cu el de la prima sau a doua intalnire sau din prima luna. Vezi ce se intampla. Daca nu iti place, NEXT, dar da-ti o sansa. O meriti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De mentionat faptul ca eu nici macar nu m-am sarutat cu cineva :) iar el a fost cam "albinuta din floare in floare"...nu stiu cum sa ii spun ca sa ma inteleaga si sa nu ii par o ciudata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De mentionat faptul ca eu nici macar nu m-am sarutat cu cineva :)

asa si? scrie pe fruntea ta cu cati te-ai sarutat?

nu mai gandi negativ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai calma, nu e o situatia extraordinara. Singura chestie nasoala este ca faci parte dintr-o generatie a vitezei - pentru multi dintre prietenii tai, lucrurile se intampla probabil mult mai rapid:). Ai rabdare, toate la timpul lor. Si iesi cu baiatul ala daca-ti place, nu ai nicio eticheta in frunte pe care sa-ti scrie tot ceea ce tie ti se pare acum ca fiind foarte important ( si de care , mai tarziu, o sa razi). Exista si oameni pentru care timiditatea este o calitate, nu un defect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De mentionat faptul ca eu nici macar nu m-am sarutat cu cineva :)

 

So what? Nu iti mai cauta defecte inchipuite. O sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca te place si te apreciaza destul de mult va fi chiar mandru si flatat sa fie primul baiat caruia ii acorzi o sansa. Si nu mai fi atat de critica cu propria persoana, nu esti "varza", doar ca nu ai experienta. Refuzand toti baietii la nesfarsit nu faci decat sa ramai la fel de neexperimentata. Iti urez succes si curaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit asa cu virginitatea.

 

Imi era frica sa recunosc ca sunt virgin , si astfel am pierdut o gramada de ocazii de a face sex.

 

Pana la urma am recunoscut si am facut sex linistit , fara teama ca ma voi face de ras. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×