Sari la conținut
Forum Roportal
verdan

Cancerul poate fi invins

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine pentru mine!

Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.

 

Pe 17 octombrie plec in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul-se prescrie pentru o perioada de 3 luni.

Daca este cineva interesat de tratament ma puteti contacta la:

 

Multa Sanatate!

Editat de Cristinick
nr tel sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine pentru mine!

Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.

 

Pe 17 octombrie plec in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul-se prescrie pentru o perioada de 3 luni.

Daca este cineva interesat de tratament ma puteti contacta la:

 

Multa Sanatate!

 

Vreau sa te intreb ceva: de CyberKnife ai auzit ?

Esti bolnav sau vrei plimbari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentul cancerului cu Escozul (oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine pentru mine!

Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.

 

Pe 17 octombrie plec in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul-se prescrie pentru o perioada de 3 luni.

Daca este cineva interesat de tratament ma puteti contacta la:

 

Multa Sanatate!

Buna. Am citit si eu despre acest medicamment si sunt f interesata....cum as putea sa iau legatura tine???? Astept raspuns cat mai repede posibil.Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am inscris pe acest site si ma voi inscrie pe altele pt ca sunt revoltata peste masura de faptul ca am intalnit in lupta mea cu cancerul o sumedenie de reclame a unor produse care vindeca cancerulñ lucru care este imposibil..Acum un an si ceva..invinsa de cumplita veste ca am cancer am figit pur si simplu de ai mei---de viata si ...de adevar la oprietena buna in Tenerife..Am intalnit aici ..tinuturi de vis..am descoperit valoarea prieteniei adevarate dar mai mult de atat am intalnit iubirea si am primit prin ea..sanatatea..Nu vreau sa fac reclama produsului pe care il folosesc..dar nici nu pot sta ..cu mainile in san...frecandu'mi palmele ca eu mi'am rezolvat problema..vreau sa impartasesc cu cei suferinzi..izbanda mea..

Consum un produs..nu este medicament..care nu ataca in lupta sa cu cancerul direct celula canceroasa asa cum se lauda atatea alte produse..ci modifica ambientul in care aceasta se dezvolta echilibrand PH ul in organism,.M simt foarte bine..analizele..sunt din ce in ce mai bune...sunt fericita si ..tuturor celor care sufera le stau la dizpozitie cu informatii..sunt romanca..si vreau sa fac bine semenilor mei pt ca produsul nu este pe piata romaneasca.

ma gasiti pe id mess EDIT

Editat de Darianna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de curiozitate....cam ce contine acest produs?

este un produs natural din ulei de porumb si hidroxid de calciu care regleaza PHul in organism.Am trimis in tara acum 3 saptamani la o cunostinta operata de cancer la stomac..si care are fratele medic.se simte ff bine.poti sa-ti dau mai multe informatii pe messenger.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bolnavi de cancer. In fiecare moment se fac sute si mii de experiente si se incearca tot felul de noi doctorii. Bineinteles ca deocamdata foarte rar trec unele noi medicamente examenele FDI americane care le permite sa fiu date la bolnavi. Daca FDI permite,restul tarilor permit cu "ochii inchisi " deoarece examenele astea sunt extrem de meticuloase.

In drumul noilor medicamente sa fiu acceptate de FDI sunt nevoiti desvoltatorii noului medicament sa faca experiente pe oameni dar ...nu americani. Experientele acestea se fac de catre societati speciale care nu au nimica cu medicina deoarece etica medicina nu permite fiu facute experiente pe persoane bolnave. Nu o data cand citesc ca cineva scrie de "un nou medicament care se poate primii gratis" eu ma intreb ce tupeu au acei care propun medicamente care pot uneori sa aiba tocmai efect nociv.Ei propun nu mai putin decat sanatate complecta sau oprirea cancerului.

 

La bolnavii de cancer.Sunt azi destule tratamente de facut.De a invinge cancerul,uitati. Chiar daca ajungeti la un stadiu cand cancerul vi se pare ca a fost invins,restul vietii voastre o sa fiti nevoiti sa faceti examinari mensuele, o data,doua sau patru pe an ca sa descoperiti din timp ca vi se intoarce cancerul. Asta se intampla in cel putin 30% din cazuri. Mai mult sau mai putin depinde de ce cancer.

 

Nu va lasati momiti de cai verzi pe pereti. Cancerul nu o sa-l fie invins de sucuri de legume,de fructe si alte baliverne.Nu pierdeti timp scump

cu tratamente naturale si altele. Toate aceste tratamente ajuta foarte mult la cine le vinde.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....

La bolnavii de cancer.Sunt azi destule tratamente de facut.De a invinge cancerul,uitati. Chiar daca ajungeti la un stadiu cand cancerul vi se pare ca a fost invins,restul vietii voastre o sa fiti nevoiti sa faceti examinari mensuele, o data,doua sau patru pe an ca sa descoperiti din timp ca vi se intoarce cancerul. Asta se intampla in cel putin 30% din cazuri. Mai mult sau mai putin depinde de ce cancer.

 

Nu va lasati momiti de cai verzi pe pereti. Cancerul nu o sa-l fie invins de sucuri de legume,de fructe si alte baliverne.Nu pierdeti timp scump cu tratamente naturale si altele. Toate aceste tratamente ajuta foarte mult la cine le vinde.

 

E destul de greu sa rezisti fizic si psihic unui diagnostic cum este cancerul si atunci toti bolnavi de cancer (indiferent de forma si stadiul acestuia) incearca toate tratamentele posibile pentru a incetini macar evolutia bolii.

Discutam la un moment dat cu o doctorita si imi spunea ca acei bolnavi care intra in programele experimentale cu noi medicamente au sanse reale de a-si prelungi cu ani buni viata datorita unei monitorizari mai atente si mai minutioase cat folosesc tratamentele noi ce trebuie testate si aprobate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an se desvolta o groaza de medicamente care trebuie sa primeasca permisul legal de vanzare.Numai un procent care incepe cu 0. reusesc ca treaca meticuloasele examene a lui FDI american care este de fapt corpul care poate sa-si permita cheltuieli nuriase ca sa examineze fiecare nou medicament din lume. 99% din tari se refera la acest FDI. Am mai scris eu azi ca sa nu se bucure bolnavii ca li se fac "noi tratamente" ca ei servesc ca cobai umani la experiente cu medicamente care aproape sigur ca nu vor fii la sfarsit admise deoarece sau nu fac ce trebuie sa faca sau mai mult strica si provoaca suferinte fara rost sau/si pagube la subreda sanatate a bolnavului.

 

Bolnavii sa tinda a primi tratamentele si medicamenteloe clasice sau medicamente noi care primesc la spital de la doctor nu in cadrul vre-o experienta care se ascunde in "tratamente noi si gratuite"

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×