Sari la conținut
Forum Roportal
Medihelp

Asigurare medicala privata de la MediHelp

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am hotarat sa imi fac o asigurare medicala privata. Mai ales pentru ca planuim sa facem si un copil in ceva vreme si tare as vrea sa nu nasc in vreun spital de stat. Iar fara asigurare asta ma asteapta..

 

Oricum, cineva mi-a recomandat MediHelp International si planurile lor de asigurare. Spun ca lucreaza cu BUPA iar pe mine astia m-ar interesa. Ati auzit de ei? Imi puteti spune ceva? A nascut cineva cu o astfel de asigurare?

 

Multumesc anticipat si sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Dupa cum am promis...m-am intalnit ieri cu cei de la MediHelp pentru asigurarea medicala privata...

 

Nu stiu daca am voie dar pun aici site-ul lor, in caz ca cineva vrea sa faca : www.medihelp-assistance.com

 

Acum sunt prinsa, dar o sa revin cu amanunte, ce si cum...oricum e de bine!

 

zi excelenta!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Ne bucuram ca totul e bine, da'poate ar fi util sa ne spui ceva despre preturi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate:)

 

Pai hai sa vedem:

 

Planul de asigurare incheiat de mine cu ajutorul celor de la MediHelp este de la o companie numita BUPA. Sunt britanici si unii dintre cei mai mari si mai cunoscuti international.

 

Planul se numeste BUPA Clasic, are acoperire Europa (adica pot merge oriunde in Europa pentru a ma trata), la care am adaugat si sarcina. (Pentru a fi acoperita trebuie sa fii asigurat de cel putin 11 luni).

 

Ce acopera?

 

Pai acopera absolut tot ce te-ai putea gandi!!! In primul rand orice inseamna spitalizare...internare, operatie, anestezii etc...in caz ca internarea este intr-un spital privat atunci ei platesc tot!! direct catre spital...In caz ca ma internez intr-un spital de stat si eu nu am nimic de platit, primesc oricum niste bani pentru fiecare zi de spitalizare (asta ca sa imi acopar cheltuielile...SPAGA)

 

 

Apoi acopera orice consultatii in afara spitalului la orice clinica privata!!!!!!!!!!!!!! Investigatii, analize, orice este recomandat de un medic!! Daca merg in reteaua lor(mica e drept in Romania) atunci pltesc ei direct...daca nu platesc eu si in 2 saptamani imi primesc banii inapoi...

 

Dar cel mai bun lucru pentru mine: SARCINA...acopera tot, tot analize ecografii, nasterea in spital privat...doamne ajuta!!

 

iar cei de la MediHelp se ocupa ei de hartogarie, din cate mi-au spus imi fac pana si programarile la medic pentru mine!!!

 

Acum ok...pretul...este pe masura...Pe mine m-a costat (e si in functie de varsta) cam 1200 EURO/ AN, si il platesc lunar.

 

Eu am facut comparatie cu abonamente la clinici medicale...care clinici nu imi asigura in niciun caz spitalizare sau sarcina sau mai ales posibilitatea de a merge oriunde in Europa!

 

Si pentru mine s-a meritat...100 euro pe luna...dar stau linistita!

 

Va tin la curent dupa prima ..rambursare!!!

 

Lolia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut primul claim cu MediHelp despre care va vorbeam...

Si mi-am primti banii in 5 zile inapoi..raman la parerea mea ca decat sa mori sanatos in spitalele noastre mai bine inchei o asigurare medicala privata cu cineva ca Medihelp International si scapi:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×