Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Cum ati castigat primii vostri bani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In afara castigurilor la colindele de Craciun (cred ca sunt primii bani castigati de toti copiii ), am mai primit bani de la o vecina care ne chema si dezlipeam unii de altii coconii de viermi de matase. Nu castigul era important, cat atmosfera care se creea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primi mei bani au fost castigati in clasa a 8-a. Munca in "practica". Acum....17 ani. Si de atunci tot muncesc. Aproape de fiecare data nemultumitor.Cu cat castig mai mult cu atat cheltuiesc mai mult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primii bani... In afara de banii luati pe proiecte scolare si planse didactice, incepand cu clasa a IX-a... banii pe care intr-adevar i-am simtit au fost cei din clasa a XIII-a cand bacul batea la usa, lectiile de diploma, dar eu faceam pregatire un un pushti de 13 ani zilnic, 3 h.... Doamne ce dureri de cap imi dadea... Imaginati-va ca ii spuneti unui copil de clasa a IV-a ca 3 la puterea a doua este 3*3=9 si 3 la puterea a 3este 3*3*3=27...

Il intrebati dupa cateva minute, in care tocmati ati exersat noua "descoperire" si el stie... pentru ca e un pusti de clasa a patra destept (imi cer scuze dar nu mai stiu in ce clasa se fac operatiile cu puteri); ei bine, pushtiul meu era in clasa a VI-a... si tot adunare facea.....:o:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza afacerea pe net. A facut cineva asa ceva? Daca da cum? Cum a inceput?

 

Si cam cati bani se pot face si in ce domenii. Vreau sa ma apuc si io, dar inca nu sunt bine informat. M-am saturat sa tot cer bani de la ai mei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut bani din burse in facultate. Pana la sfarsitul facultatii am muncit dar doar voluntar (agricultura, constructii, auto etc.). In timpul facultatii scoteam bani si din organizat petreceri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

primii bani i-am "imprumutat pe ascuns" de la bunicu'.

 

nu-i frumos ... dar asta e ... varsta ...

 

- apoi primul job: curier la un hotel destul de mare -> o caruta de bani (valuta) :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

primi bani muncind la tara la bunici mei - era naspa munca campului dar na as putea zice ca am invatat sa pretuiesc bani la cat am transpirat pt ei :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×