Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Dragul meu, prin faptul ca nu'ti poti vedea propiul creier , nu trebuie sa tragi pripit concluzia ca nu exista . :doh:

Chiar daca nu ti-l vezi, prezenta lui ar trebui sa fie de netagaduit... e devarat ca la unii nu-l poti percepe nici cu alte simturi :)

 

Si un orb poate sustine ca nu exista culori...

Pt el nici nu exista

 

La fel cum un alt "orb" poate sustine ca nu exista Dumnezeu...dar vede si crede in existenta a tot felul de fapturi mai mult sau mai putin reale.

:hi:

Buna asta!

 

Ai vazut vreodata unde radio, microunde, infrarosii etc ??

Da bre, nu se vad, dar isi dovedesc existenta. Undele radio nu le vezi dar le "auzi", microundele nu le vezi, da-ti gatesc mancarica, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu blind believer :o: Unul egoist poate, care nu vrea sa impartaseasca exerientele cu altii :oops:

 

ia ia cel mai tare vrajitor din toata lumea, care stie totul, ma tu nici nu sti sa prepari un Mied slab nici macar nu sti ce e aia si deja te crezi cineva [filmele cu Harry Potter i-au defectat pe astia] cam atat cat despre creaturi magice eu inca "cred" ca exista zane, centauri, lei vorbitori, grifoni, hipogrifi etc. etc. chiar vroiam sa ajung in narnia :) hahahahahahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×