Sari la conținut
Forum Roportal
Claudia1987

Oare durerea din partea stanga are vreo legatura cu pastila uitata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara!

Iau Diane 35 de cateva luni, iar saptamana trecuta- joi- am uitat sa iau pilula. Am vazut vineri si le-am luat pe amandoua odata. Sambata am avut scurgeri neabundente, sambata noaptea am avut contact sexual neprotejat, duminica din nou scurgeri si dureri ale ovarului (cred) stang. Luni si marti "menstruatia" a devenit abundenta, cu cheaguri (nu am mai avut niciodata cheaguri) si durereile au persistat. Am luat ketonal forte, dar dupa 8 ore durerea reapare si trebuie sa iau din nou. La planning mi s-a recomandat sa iau de 2 ori pe zi calciu lactic si cate o fiola etamsilat oral dimineata si seara... dar pana acum nicio schimbare, doar putin in cantitatea de "menstruatie", care a devenit mai mica.

Este normal sa nu mi se opreasca menstruatia chiar daca am continuat sa iau pilulele la ora exacta?

Oare durerea din partea stanga are vreo legatura cu pastila uitata, contactul neprotejat sau cu doza dubla luata?

Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat.

multumesc anticipat

Editat de Cristinick
edit titlu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pastila contraceptiva se poate lua la un interval de 12 ore de la ora normala la care o iei zilnic....dar sa nu depaseasca 12 ore....!simptomeele care le ai tu,sunt in urma faptului ca organismul nu si'a mai "luat portia" la ora respectiva...adica pastila uitata ti'a cam dat organismul peste cap..simptomele astea dureaza undeva la 2 sau 3 zile...asa e normal!daca simptomele nu trec dupa 2 sau 3 zile eu zic sa consulti un ginecolog.ti s'a dereglat putin organismul,fiindca de cateva luni el s'a adaptat la tratamentul contraceptivelor,uitand o pastila..normal ca apar un fel de reactii adverse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×