Sari la conținut
Forum Roportal
Ste@uA

Amenda de 100 de lei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pippo - nu contest amenda. e foarte bine ca s-a dat ; fiecare serviciu trebuie platit

ceea ce trebuie contestat e ca acea amenda a fost data persoanei X si nu persoanei Y. Sa se spele pe cap cu X sa ii ia caii de la bicicleta.

Asta da, cat timp e major, e o absurditate sa atentezi la proprietatile parintilor. Poate cel mult sa-l notezi si cand va mosteni lucrurile respective sau va avea bunuri, sa i se ia de-acolo. Dar in cazurile in care cel in cauza nu detine bunuri, sistemul ar trebui sa se lase complet pagubas, in special pentru o suma de nimic. Este raspunderea lui personala, nu a parintilor. Deci pentru asta ar trebui facuta contestatie cu oricat de mare scandal daca legile sustin independenta financiara a fiecarei persoane majore. Dar ar trebui intai sa ne asiguram ce permite si ce nu permite legea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Darianna

daca traim in frica nu o sa realizam nimic.

Cheltuielile de judecata vor fi platite de partea care pierde procesul. Si nici nu se fa ajunge acolo. E suficient un scandal monstru cand va dori sa plateasca impozitul si o reclamatie in scris si totul se va "regla" brusc.

E un abuz care merge la oamenii fricosi.

 

Fluturele, esti naiv, mama. Copchilu' ala a gresit, ce te face sa crezi ca parintii lui vor castiga contestatia in instanta?

 

Nu stiu cum o fi in alte orase, dar la Constanta, eu, ca si co-proprietar, nu imi pot plati impozitul pe casa detinuta integral in proprietate, pana nu plateste celalalt, la proprietatea detinuta in comun, amenzile care exista pe numele lui si impozitul. Nu stiu daca m-am facut inteleasa, e mai complicat.

 

asta dacă e trecut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fim seriosi... la ce criza e in bugetul local, astia sunt in stare sa ne amendeze si pentru o nevinovata basina .

 

there is no such thing !!!

 

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
there is no such thing !!!

 

:haha:

 

Da' de unde sti matale ?

Poate ca exista vreo reglementare in privinta basitului in public . :yes:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fim seriosi... la ce criza e in bugetul local, astia sunt in stare sa ne amendeze si pentru o nevinovata basina .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel. Nu conteaza ca nu exista proprietati pe numele lui. Are un domiciliu, la acel domiciliu va primi amenda odata cu impozitul.

In cazul asta, este absurd sistemul. Sistemul in sine ar trebui dat in judecata :haha: pentru nebunie ...

 

Orice om cu mintea la cap intelege ca un om major este responsabil si plateste personal pentru faptele sale intr-un sistem ce se pretinde a fi democratic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum naiba dadeai biletul de metrou altcuiva? - ca inainte era cu moneda :haha:

La Pitesti metroul nu opreste . :yes:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si la 20 de ani ce mai saream bara la metrou ... cred ca imi luam un bilet la 100 de calatorii, si pe ala, cand coboram, il dam la un alt pasager care urca...

 

cum naiba dadeai biletul de metrou altcuiva? - ca inainte era cu moneda :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×