Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Ce locatie ar fi mai buna?

Postări Recomandate

Salutare . Am si eu o dilema .. Domeniul meu profesional e psihologia. Sa raman in Bucuresti , Cluj sau sa emigrez in Anglia ? Bucurestiul cat as vrea sa ma impac eu cu el in afara de divertisment si teatru nu gasesc ceva in el ( prieteni apropiati nu ) iar pe psihologie ii vad pe toti ancorati intr-o directie . In integrativa , Nlp Resonanz , At si Cognitiv comportamentala sunt totusi mai deschisi . De Cluj toti mi-au zis ca e frumos mai educat si inovator decat Bucurestiul ( civilizat dar nu ar fi foarte antrenant ca timp liber ) iar in Anglia m-am uitat la universitati si au structura faina in domeniul profesional si posibilitatile de formare mult mai accesibile ( dar nu stiu cum sunt oamenii si mediul universitar plus procesul meu de adaptare intr- o tara straina ) . Ca CV de prezentare ma descurc . Am participat la workshopuri si am de gand si in continuare ( sunt utile in meseria mea ). Oricum si in anul 3 am de gand sa imi completez CV-ul sa fie cat mai creativ si sa se vada ca sunt pusa pe treaba . Ce sa aleg?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la chiria care se plateste in Bucuresti, Cluj sau Anglia? Ca "locatie" aia inseamna.

Eu zic sa alegi Timisoara. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat nu te tine nimeni intr-un anumit loc (familie, copil, catel, purcel), ai putea incerca in Anglia. Am auzit ca e foarte frumos acolo, ai ce vedea, oamenii nu sunt reci, cred ca ai avea ce sa inveti. In plus, ti-ar strica sa locuiesti un timp intr-o tara staina?

 

Si in Cluj e frumos. E un oras care chiar merita vizitat. Acum depinde doar de tine unde iti doresti sa mergi.

Bucurestiul pica din start.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat timp cat nu te tine nimeni intr-un anumit loc (familie, copil, catel, purcel), ai putea incerca in Anglia. Am auzit ca e foarte frumos acolo, ai ce vedea, oamenii nu sunt reci, cred ca ai avea ce sa inveti. In plus, ti-ar strica sa locuiesti un timp intr-o tara staina?

 

Si in Cluj e frumos. E un oras care chiar merita vizitat. Acum depinde doar de tine unde iti doresti sa mergi.

Bucurestiul pica din start.

 

Cluj/Anglia? eu ma refer sa ma mut permanent .

 

Te referi la chiria care se plateste in Bucuresti, Cluj sau Anglia? Ca "locatie" aia inseamna.

Eu zic sa alegi Timisoara. :)

 

De vizitat da , de locuit nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' tu ai facut psihologia in limba engleza? Ca altfel nu vad cum ai putea sa o practici in Anglia.

 

De ce nu? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' tu ai facut psihologia in limba engleza? Ca altfel nu vad cum ai putea sa o practici in Anglia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' tu ai facut psihologia in limba engleza? Ca altfel nu vad cum ai putea sa o practici in Anglia.

 

Se urmeaza scoala de formare in Anglia . Metodologia de practica difera de Romania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Pai Anglia zic. Daca ai posibilitati financiare (pentru partea de inceput, cel putin), eu zic sa nu mai stai pe ganduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' vrei sa termini psihologia in Anglia...din moment ce ai facut doar 2 ani aici..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×