Sari la conținut
Forum Roportal
Mede13111

Poveste fara sfarsit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ar trebui sa o tineti o perioada relatia ascunsa sau departe de privirile indiscrete si apoi sa va mutati undeva cu chirie doar voi doi, departe de ceilalti care-si pot da cu parerea. Daca ei nu stiu, nu au nici subiect de barfa. Si scapati si de stresul familiei.

nu putem face asta..cel putin nu acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mede, este extrem de importanta imaginea pe care ne-o construim in familie, in mediul de munca, in societate.

 

asta nu inseamna ca tre sa multumesti pe toata lumea. e grav daca e reala faza cu pastilele. foarte grav.

 

io zic sa va vedeti relaxati de iubirea voastra, sa va bucurati mult unul de celalalt si sa-i lasati pe "cei mari" sa lehaie.

 

in primu rand pe mami.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu putem face asta..cel putin nu acum

De asta am spus sa tineti relatia ascunsa, discreta un timp, pe ascuns, pana plecati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: Care lume vorbeste?! Eu nu inteleg ce atata drama.. Ok, ai fost si cu varul lui.. SI?! :tease:

Daca te mai uiti in gura lumii, o sa ajungi rau de tot. Mai ales cand vine vorba de lucruri de-astea.

Ai 18 ani, nu ai probleme mai importante decat sa te intereseze gura lumii?

Ai copil cu celalalt, sunt relatii de rudenie intre voi, ati face nu stiu ce pacate daca ati ramane impreuna?!

De ce-ti pui problema sa te desparti de el, daca va intelegeti asa bine?

Nu inteleg cum gura lumii (care n-o sa taca niciodata), iti poate decide tie viitorul. Tu iti organizezi viata in functie de ce vorbeste lumea? Ca presupun ca nu e vorba numai de ce zic parintii tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu putem face asta..cel putin nu acum

Parintii tai au oo si intervin masiv in viata voastra? Atunci e simplu, iti cresti tu oo mai mari decat ale lor : devii independenta financiar de ei ( la 18 ani ai tai e si posibil, si legal) si, in conditiile astea faci fix ce vor muschiuletii tai. Nu va mai trebui sa te ascunzi de nimeni.

 

Nu, daca ambii simt ca lumea e a lor unul pentru altul, atunci e iubire impartasita, chiar daca mintea le-ar putea fi imatura.

Te chem intr-o zi la munca, in locul meu si mai vedem daca dupa aia mai zici la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parintii tai au oo si intervin masiv in viata voastra? Atunci e simplu, iti cresti tu oo mai mari decat ale lor : devii independenta financiar de ei ( la 18 ani ai tai e si posibil, si legal) si, in conditiile astea faci fix ce vor muschiuletii tai. Nu va mai trebui sa te ascunzi de nimeni.

corect. foarte corect. :tease: :tease: :yahoo: :( :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mede, este extrem de importanta imaginea pe care ne-o construim in familie, in mediul de munca, in societate.

 

asta nu inseamna ca tre sa multumesti pe toata lumea. e grav daca e reala faza cu pastilele. foarte grav.

 

io zic sa va vedeti relaxati de iubirea voastra, sa va bucurati mult unul de celalalt si sa-i lasati pe "cei mari" sa lehaie.

 

in primu rand pe mami.

nu stiu cum sa explic ..mami tine la mine desi e un fel de iubire protectoare..daca plec de acasa ma suna de 10 ori uneori cand vreau sa plec se supara ca eu cu ea nu mai stau ...eu o inteleg ea vrea sa ii povestesc si asa s-a intamplat pana acum dar stiti de la o varsta nu ma poti povesti nimenui tot dar lui mami...desi sincera sa fiu nimeni din familie nu prea e de acord daca nu ar fi varul celuilalt totul ar fi perfect dar pentru ca este..eiii bine nu e normal..asa mi se explica .."rade lumea de tine ..ce zic ai lui ...ne faci de ras" sincer el le-a zis alor lui si le-a zs pe rand dar ei isi dau seama ca suntem mici si ca nu stim ce vrem ca nu avem decat o iubire pe care o impartasim ..ai mei insa ...de multe ori nu sunt de acor cu ce fac ei insa eu sunt omul care zice adevarul in fata de aia in familie sunt mai distanta fata de restul mie nimeni nu imi zice ceva in fata pentru ca eu le zic in fata ce am de spus si nu ma intereseaza insa toate se sarg in capul mamei...

 

Parintii tai au oo si intervin masiv in viata voastra? Atunci e simplu, iti cresti tu oo mai mari decat ale lor : devii independenta financiar de ei ( la 18 ani ai tai e si posibil, si legal) si, in conditiile astea faci fix ce vor muschiuletii tai. Nu va mai trebui sa te ascunzi de nimeni.

 

 

Te chem intr-o zi la munca, in locul meu si mai vedem daca dupa aia mai zici la fel.

u ce lucrezi...nu ma dau inlaturi de la nimic ..niciodata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te chem intr-o zi la munca, in locul meu si mai vedem daca dupa aia mai zici la fel.

Te tine cineva fortat la locul ala de munca? Lumea e mare si plina de posibilitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te tine cineva fortat la locul ala de munca? Lumea e mare si plina de posibilitati.

Unde dai si unde crapa ( ca de obicei, de altfel). Ideea era ca daca cunosteai ceva mai bine personajele adolescentine de azi nu ai mai fi vorbit atat de usor despre intregirea lumilor celor doi, ma rog, nu-mi amintesc exact cum te-ai exprimat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde dai si unde crapa ( ca de obicei, de altfel). Ideea era ca daca cunosteai ceva mai bine personajele adolescentine de azi nu ai mai fi vorbit atat de usor despre intregirea lumilor celor doi, ma rog, nu-mi amintesc exact cum te-ai exprimat.

Eu am perceput-o altfel pe ea. Nu stiu pe el. Ea este destul de matura cat sa mearga mai departe. Si familia ei reprezinta doar un obstacol pentru ea in momentul asta. Si nu va putea sa o influenteze (pe familie) decat daca devine independenta si departe de familie.

 

Fata are probleme grave datorita faptului ca si-a depasit conditia pe care ambientul i-a oferit-o. Si trebuie sa se detaseze, pentru ca altfel o tine doar pe loc si o face sa sufere, si poate chiar intr-o zi ar putea ajunge sa-si planga zilele din cauza asta pentru greselile la care s-a lasat influentata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×