Sari la conținut
Forum Roportal
Mede13111

Poveste fara sfarsit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea mea incepe acum un an si ceva...cand l-am cunoscut pe A m-am indragostit si a fost frumos pana ne-am pierdut in detalii si am ascultat de lume....Cu cat scriu mai mult cu atat realizez ca am fost o proasta .....Au fost vreo 6 luni apoi dupa o luna de la despartire l-am cunoscut din greseala pe varului lui cu care am stat 9 luni si pe care credeam ca il iubesc dar de fapt in el il vedeam pe A ..pana la un moment dat cand m-am intalnit intamplator cu A iar privirea lui a ramas la fel....de atunci nu putem sa stam despartiti, nici nu avem nevoie de cuvinte, avem nevoie doar sa ne privim si nu mai conteaza nimic in jur ...iubesc tot ce ma inconjoara doar pentru ca el traieste in jurul meu...e prima data cand simt asa si el la fel...am luptat impotriva tuturor, impotriva alor nostri ...insa acum ai mei sunt toti impotriva pentru ca zic ca am stat cu varul lui si ce zice lumea "rade lumea de noi ,mama" si plang si degeaba plang ..sunt intre ciocan si nicovala si nu stiu ce sa fac...iar el nu stie nimic..si il iubesc..am nevoie de un sfat pentru ca nu mai suport situatia dar nici sa ma despart de el nu pot...cum sa ii spui unui om pe care l-ai facut deja sa sufere o data ca mai bine va despartiti...cum sa ii explici ca ti se rupe sufletul si ca nu vrei decat sa te pierzi din nou in bratele sale, dar nu mai poti...cum sa il las daca el e lumea mea ....cum sa merg mai departe?am nevoie urgent de un sfat.

Editat de heidy
mirckuitoare/greseli gramaticale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am cunoscut din gresala pe varului lui

Ha? Asta sa i-o zici lui Mutu ! :tease:

Acum, daca tot stai de buna-voie si nesilita de nimeni cu fundul in doua barci, de ce trebuie sa dezvolti mari drame existentiale din asta? Recunoaste, esti o ... :tease: tipa careia ii place viata , savureaza-ti caracterul si zi fara mustrari de constiinta... next? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha? Asta sa i-o zici lui Mutu ! :tease:

Acum, daca tot stai de buna-voie si nesilita de nimeni cu fundul in doua barci, de ce trebuie sa dezvolti mari drame existentiale din asta? Recunoaste, esti o ... :tease: tipa careia ii place viata , savureaza-ti caracterul si zi fara mustrari de constiinta... next? :yahoo:

 

pff, ba chiar din greseala l-am cunoscut...si nu imi place deloc viata doar pentru el simt asa ceva si nu vreau sa zic next pentru ca ne intelegem prea mult si ne iubim ..pentru prima data simt ca el este doar pentru mine, iar eu sunt pentru el.....vreau doar o rezolvare ...o solutie ceva ce as putea face pentru ca lumea sa inteleg ca doar pentru ca stam nu inseamna ca o sa si ne casatorim sau stiu eu.....ca planurile mele vor ramane aceleasi indiferent ce se va intampla doar ca nu pot renunta la singurul om care mi-a ajuns la suflet ...deocamdata sau pentru todeauna

Editat de heidy
mirckuitoare/greseli gramaticale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai leg de vrajeala asta pseudo-sentimentala, pentru ca din punctul meu de vedere situatia e clara.

Uite, eu ziceam ca am traite destule pana acum, dar cunoasterea asta din greseala n-am experimentat-o... asa ca explica-mi, cum se produce?

Editat de Waterina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum sa il las daca el e lumea mea ....cum sa merg mai departe?am nevoie urgent de un sfat

Daca el e lumea ta si tu esti lumea lui, ce mai conteaza ce barfesc oamenii din jur? Lumea e mult mai mare decat un cartier, iar viata voastra e inainte si nu depinde de barfele de cartier ale unora.

 

Mergi de exemplu intr-un loc in care nu ai mai fost. Lumea din jur reincepe de la 0. Pentru ca nimeni nu stie nimic si nu are ce barfi decat de la momentul 0.

 

dar cunoasterea asta din greseala n-am experimentat-o... asa ca explica-mi, cum se produce?

S-a exprimat gresit. A vrut sa spuna "din intamplare".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca el e lumea ta si tu esti lumea lui, ce mai conteaza ce barfesc oamenii din jur? Lumea e mult mai mare decat un cartier, iar viata voastra e inainte si nu depinde de barfele de cartier ale unora.

 

Mergi de exemplu intr-un loc in care nu ai mai fost. Lumea din jur reincepe de la 0. Pentru ca nimeni nu stie nimic si nu are ce barfi decat de la momentul 0.

 

ai dreptate si asa le explic si eu insa intodeauna am simtit intr-un fel ca familia mea imi controleaza viata si sentimentele ..sincera sa fiu plang si acum pur si simplu nu ma pot opri ..cum sa ii spun unui om pe care il iubesc enorm ca nu mai putem fi cand el nu se uita decat in ochii mei ...cand eu sunt singua care stie ce sa ii spuna si cand sa ii spune cum sa preferi sa i se rupa inima copilului tau decat sa o vorbeasca lumea....va jur ca daca ar fi ceva ce as puttea face sa indrept situatia as faceo fara nici o ezitare ..nu stiu daca e marea mea iubirea insa vreau sa astept sa vad nu vreau sa tai un pom fara sa ii las posibilitatea sa creasca ...sa se dezvolte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a exprimat gresit. A vrut sa spuna "din intamplare".

Tu ai "cunoscut" vreodata pe cineva din greseala sau din intamplare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din greseala facem foarte multe. Dintr-o relativa intamplare ne cunostem cu totii.

Lasa, stii bine la ce ma refeream :tease:.

 

ai dreptate si asa le explic si eu insa intodeauna am simtit intr-un fel ca familia mea imi controleaza viata si sentimentele ..sincera sa fiu plang si acum pur si simplu nu ma pot opri ..cum sa ii spun unui om pe care il iubesc enorm ca nu mai putem fi cand el nu se uita decat in ochii mei ...cand eu sunt singua care stie ce sa ii spuna si cand sa ii spune cum sa preferi sa i se rupa inima copilului tau decat sa o vorbeasca lumea....va jur ca daca ar fi ceva ce as puttea face sa indrept situatia as faceo fara nici o ezitare ..nu stiu daca e marea mea iubirea insa vreau sa astept sa vad nu vreau sa tai un pom fara sa ii las posibilitatea sa creasca ...sa se dezvolte

Fata, lamureste-ma si pe mine, poate am inteles gresit : tu nu esti cu y si visezi sa fii cu x, cu care ai mai fost inainte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×