Sari la conținut
Forum Roportal
*ella

Implicarea tatalui in viata copilului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cat de mult trebuie sa se implice un tatic in viata copilului? Acesta nu trebuie sa ia parte la activitatile zilnice din viata acestuia? Sotul meu este putin cam rece. Isi iubeste copilul dar nu prea se joaca cu el, nu iese cu el in parc, nu prea ii acorda atentie. Ce as putea face sa il determin sa se apropie de copil?

 

Copilul cel mai mult sta cu mine..si raceala asta parca e de ambele parti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut parte de un tata foarte implicat si foarte "cald" in relatia cu mine, ca si copil, iar asta a ramas cea mai frumoasa componenta a copilariei mele. Deci daca ar fi dupa mine...sa se implice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat mai implicat cu atat mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca trebuie sa se implice, ai dubii?

 

Iesiti impreuna o vreme, apoi incearca sa-l trimiti doar pe el in parc. Implica-l in jocurile voastre in casa.

Si nu numai, la baie, la masa..

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu cat mai implicat cu atat mai bine.

sunt de acord, dar tot mai des am vazut ca tatii uita acest lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de mult trebuie sa se implice un tatic in viata copilului? Acesta nu trebuie sa ia parte la activitatile zilnice din viata acestuia? Sotul meu este putin cam rece. Isi iubeste copilul dar nu prea se joaca cu el, nu iese cu el in parc, nu prea ii acorda atentie. Ce as putea face sa il determin sa se apropie de copil?

 

Copilul cel mai mult sta cu mine..si raceala asta parca e de ambele parti.

Dar ce face tatal in timpul liber ?

 

Ma gandesc ca poate are o problema relationala cu tine, fapt in masura sa se rasfranga si asupra copilului.

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ia vezi...nu cumva acorzi atentie excesiv de multa copilului in defavoarea tatalui..

stii bine la ce ma refer..sau cred ca-ti dai seama..

Ravl a zis bine..

Cauta ceva in relatia ta cu el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iesiti impreuna o vreme, apoi incearca sa-l trimiti doar pe el in parc. Implica-l in jocurile voastre in casa.

Si nu numai, la baie, la masa..

Pai asta e problema, ca nu prea vrea sa iasa. Nici nu prea are timp, dar atunci cand are, prefera sa stea acasa. Eu schimb copilul, ii dau sa manance, il culc, etc. N-a facut niciodata lucrurile astea, pentru ca el considera ca intra in atributia mamei.

 

Ma gandesc ca poate are o problema relationala cu tine, fapt in masura sa se rasfranga si asupra copilului.

Nu, cu mine nu are nicio problema. Bine, mai sunt uneori discutii, certuri, dar nu in fata copilului. Dar relatia dintre noi este ok. Nu inteleg de ce este atat de distant cu copilul. Sau cand se joaca cu el, joaca lor dureaza cel mult 20 minute.

 

ia vezi...nu cumva acorzi atentie excesiv de multa copilului in defavoarea tatalui..

Nu. Acord amandurora atentia ce trebuie s-o acord. Nu-l neglijez pe el in favoarea copilului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehh..

 

asa-s unii tatici..

nu cred ca este cazul sa te sperii sau sa te enervezi si sa va certati din cauza asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani are copilul tau ? Barbatii se plictisesc repede de copii. Si unele femei sunt la fel. Unii barbatii considera ca dragostea pentru copii, familie trebuie manifestata prin siguranta financiara. Daca munceste si aduce bani inseamna ca isi iubeste familia. Daca o sa incerci sa il schimbi in privinta asta probabil ca o sa ai conflicte si nu stiu daca ai sa reusesti sa faci ceva bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×