Sari la conținut
Forum Roportal
Mamika22

Cred ca ne despartim....dar il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu-l cauta fata ...la ce-ti trebuie barbat acasa?

o fi de la tine? :P :)

 

miroase a invitatie la singuratate pentru ea?

nu ma acuza daca tot ai comis-o... mie imi suna a invitatie de "lasa-l, ca tot nu-ti trebuie!"...

 

dar, sa speram ca e din motive de "saturday night fever" :P

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e mai simpla... la scoala cu voi, ca se vede dupa cum scrii ca n-ai avut timp de carte... daca ai fi citit/invatat, ai fi inteles ca nu asa se intemeiaza relatiile, nu asa se comporta in familie

la scoala nu te invata despre relatii, nici cum sa intemeiezi o familie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la scoala nu te invata despre relatii, nici cum sa intemeiezi o familie :cheer:

ai dreptate... insa iti deschide orizontul gandirii, si, daca ai fi fost si tu pe-acolo, ai fi inteles ca scoala nu te invata, doar te antreneaza, pe situatii pilot (de antrenament) pentru a putea sa faci fata in RL... nu, nu te invata, cum invatai tu poezia despre "zdreanta" ca un papagal, mecanic... nu-ti spune ca pentru a face copil cu un om trebuie mai intai sa-l evaluezi, sa-l testezi, sa capeti certitudini ca ar putea fi o persoana de nadejde... nu, nu-ti spune lucrul asta, numai ca iti da exemple despre ce inseamna viata de familie, crezand ca tu o sa pricepi, si o sa intelegi ce ai de facut...

scoala nu te invata sa muncesti, numai ca iti sugereaza ca e o cale in viata...

dar, asa cum spuneam, nu pot eu rezuma in cateva vorbe ce nu ai inteles in x ani pe care i-ai pierdut pe-acolo (scoala)...

 

 

 

bai casca de bostan...ce naiba faci tu aici??!

cine indeamna acum la abandon? ce coci tu acolo?

si, te rog... e casca de pomello, nu de bostan :P :) :P :P :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Leonking hai ca esti bun :P)

 

ea e inscrisa : Membrul Nr.: 296,898

si tu : Membrul Nr.: 296,226

 

esti bun baiatu' ! esti inscris de mult rau :)))

 

Poate fata stia de mult de forum,dar nu a vrut sa-si faca cont si acum pt ca are o 'problema' si-a facut cont.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Leonking hai ca esti bun :P)

 

ea e inscrisa : Membrul Nr.: 296,898

si tu : Membrul Nr.: 296,226

 

esti bun baiatu' ! esti inscris de mult rau :)))

 

Poate fata stia de mult de forum,dar nu a vrut sa-si faca cont si acum pt ca are o 'problema' si-a facut cont.

 

 

nu pretind ca am experienta de aici... daca stia de forum, la fel stia si de kudika sau de altele... de ce nu a facut acolo?

pentru ca aici nu avea cum sa fie ne-logata... dar, daca iti place argumentatia de 2 bani, continua...

am afirmat de la inceput, cand am fost aproape exclus din viata forumului, pentru ca indraznisem sa dau "buna ziua" pe un topic, ca nu sunt la prima experienta forumista, si ca am intrat SI AICI, pentru a ma diversifica...

dar, e prea mult pentru tine, sa intelegi ca nu despre vechimea ca membru am discutat eu... si ai fi putut sa rememorezi si tu din stiinta, ca numai dupa un anumit numar de postari poti sa-ti deschizi topic... ea a putut din prima... (eu nu, ar fi trebuit ca dupa minim 30 sa mi se permita sa il deschid) ... si semnele de intrebare sunt multe, mult mai multe decat poti tu primi ca si capacitate de stocare... asa ca nu le mai insir, oricum sunt evidente..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar, e prea mult pentru tine, sa intelegi ca nu despre vechimea ca membru am discutat eu... si ai fi putut sa rememorezi si tu din stiinta, ca numai dupa un anumit numar de postari poti sa-ti deschizi topic...

Ce rezolvi daca o jignesti?

 

Unde scrie ca poti sa deschizi topic dupa 30 de postari?

Editat de EvaTe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rezolvi daca o jignesti?

 

Unde scrie ca poti sa deschizi topic dupa 30 de postari?

 

n-am jignit pe nimeni, doar am constatat ca inca o casnicie din milioanele inchegate asa, fara baze solide, e in pericol, si ca depinde doar de ei, nu de sfaturile noastre, sa se salveze... apoi, am incercat eu... si mi s-a spus ca nu pot inca sa fac asa ceva, aveam doar 9 mesaje... apoi, mi-a explicat buleala ca nu am dreptul nici la mesaje personale decat dupa primele 30 de postari... de unde devine logic faptul ca si-ar fi putut schimba numele... adica ideea de clona... lucru dealtfel confirmat si de ea, intr-o poastare, cum ca ar mai fi fost pe forumul asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna nu stiu cum sa incep...Cred ca cel mai bine de la inceput,am 22 de ani sunt casatorita de 2 ani si inpreuna cu sotul meu de aproape 5 ani ...avem si o fetita de 1 an si 3 luni impreuna ...ne`am certat din prostii de curand si ft des insa de 3 zile este plecat de acasa ...cearta noatra a avut`o pe maicasa la baza ne`am aruncat injurii ca niciodata si ne`am jicnit..ce sa fac nu ma cauta in schimb daca ii dau un semn imi raspunde dar rece si sec....ce sa fac?

 

Daca el pleaca de acasa cate 3 zile cand va certati din prostii ce va face daca vei avea o cearta de la chestii serioase,va pleca de acasa jumate de an sau va baga divort a doua zi?

Ce sa faci? In primul rand daca si cand vei mai avea certuri cu el nu mai arunca cu injurii si jigniri.Astea dauneaza mai mult decat iti poti inchipui,intr-o relatie.Unii oameni iarta dar nu uita si cu timpul daca se acumuleaza se ajunge la pierderea respectului si dispret.

Cand iubesti o persoana,printre multe altele trebuie sa o respecti.Cand ai respect nu jignesti oricat de furios/a ai fi si oricat de multa dreptare ai avea in argument.Cand se lasa cu jigniri si batjocura se pierde respectul si cu timpul iti garantez ca si iubirea.Asta e valabil pentru amandoi.

Daca el nu se poate abtine,macar abtine-te tu din respect fata de el si fata de tine insuti.

 

In al doilea rand cand se intoarce acasa abordeaza-l la o discutie dar fi calma si rece.Explica-i ca chestia cu plecatul de acasa nu este ok din punctul tau de vedere si ca nu asa se rezolva argumentele,ba dimpotriva agraveaza starea de spirit si ca atare relatia.

Orice cuplu a avut si va avea certuri dar nu trebuie sa preteze la drame din astea cu plecat de acasa din orice nimic.Nu cred ca ati ajuns la stadiul in care nu va mai puteti suporta unul pe altul in aceiasi incapere nu?

Intre timp continua-ti activitatile zilnice ca de obicei si lasa-l. Va veni el inapoi acasa.Nu-i cere socoteala despre unde a fost,nu fa scena, etc.Daca il iei la rost il va cicali si mai mult si de fapt el la asta se asteapta.Surprinde-l si nu te arata lovita de absenta lui.Explica-i insa ca chestia asta e foarte puierila si deloc necesara.Daca pricepe bine daca nu...nu ai ce sa-i faci.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar, e prea mult pentru tine, sa intelegi ca nu despre vechimea ca membru am discutat eu... si ai fi putut sa rememorezi si tu din stiinta, ca numai dupa un anumit numar de postari poti sa-ti deschizi topic... ea a putut din prima... (eu nu, ar fi trebuit ca dupa minim 30 sa mi se permita sa il deschid) ... si semnele de intrebare sunt multe, mult mai multe decat poti tu primi ca si capacitate de stocare... asa ca nu le mai insir, oricum sunt evidente..

deci 1 la mana ,mai usor cu jignirile "e prea mult pentru tine" .. 2 la mana,poti sa iti deschizi topic imediat ce iti faci cont. Poti incerca si ai sa vezi ,iar 3 chiar de ar fi vrajeala,tu ca om..si ca membru al acestui forum poti ( asta binenteles daca vrei ) lasa mesaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×