Sari la conținut
Forum Roportal
Mamika22

Cred ca ne despartim....dar il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna nu stiu cum sa incep...Cred ca cel mai bine de la inceput,am 22 de ani sunt casatorita de 2 ani si inpreuna cu sotul meu de aproape 5 ani ...avem si o fetita de 1 an si 3 luni impreuna ...ne`am certat din prostii de curand si ft des insa de 3 zile este plecat de acasa ...cearta noatra a avut`o pe maicasa la baza ne`am aruncat injurii ca niciodata si ne`am jicnit..ce sa fac nu ma cauta in schimb daca ii dau un semn imi raspunde dar rece si sec....ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Certuri exista in orice familie.

Aveti un copil impreuna, deci ar fi trebuit sa se gandeasca la asta inainte de a pleca. Daca la orice cearta isi va lua jucariile si va pleca, ce fel de viitor crezi ca vei avea langa el?

Eu, in locul tau, nu l-as mai cauta.

 

Cati ani are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-l cauta fata ...la ce-ti trebuie barbat acasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-l cauta fata ...la ce-ti trebuie barbat acasa?

Nu, Buleala.

 

Barbatilor le cam place sa traga femeile de ei, sa insiste si sa-i cheme acasa, chiar daca ele n-au gresit. Lor le place sa se victimizeze si folosesc psihologia inversa pentru a face femeia sa se simta vinovata desi nu e.

Nu spun ca femeile nu gresesc, dar barbatii cauta motive sa isi faca bagajele cat mai repede si sa scape de responsabilitati.

 

Daca ea nu il cauta, il va cauta el. Si poate-si va calca pe orgoliu si va avea curaj sa arunce un "iarta-ma pentru gestul meu necugetat".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

doamna se pare ca-l vrea acasa,iar el la mamica...

e tolomac-isi lasa copilul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doamna se pare ca-l vrea acasa,iar el la mamica...

e tolomac-isi lasa copilul

Asta am spus si eu, ca ar fi trebuit sa se gandeasca bine inainte sa plece, mai ales ca au si un copil impreuna.

Tu ce sfat i-ai da?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e greu... daca n-ai inteles din ce-am scris pana acum, sa o iau iar de la capat, nu se merita... daca ai inteles, la ce ma mai intrebi?

Editat de heidy
offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e greu... daca n-ai inteles din ce-am scris pana acum, sa o iau iar de la capat, nu se merita... daca ai inteles, la ce ma mai intrebi?

ori zici ceva fetei,ori treci pe chat!

 

Asta am spus si eu, ca ar fi trebuit sa se gandeasca bine inainte sa plece, mai ales ca au si un copil impreuna.

Tu ce sfat i-ai da?

 

sa-si vada de copil in primul rand!

barba'su sa vina singur acasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e greu... daca n-ai inteles din ce-am scris pana acum, sa o iau iar de la capat, nu se merita... daca ai inteles, la ce ma mai intrebi?

daca ai nevoie de ajutor, ai toate mijloacele la indemana... parinti, nasi, nasii copilului, prieteni comuni... nu dupa 3 zile direct pe forum, prima postare, primul topic, prima inscriere....

 

Asta e sfatul tau?

Poate ca nu vrea sa se milogeasca la rude, sa le ceara sfatul..

 

Poti sa detaliezi un pic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×