Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Vaccinarea obligatorie pentru bebelusi. Pro si contra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... a fost declansata o boala, distrofia musculara. nu a apucat 6 anisori pustiul.

 

La fratele meu pe la 2-3 ani s-a observat boala care a fost diagnozat asa si a trait aproape 20 de ani. A fost al 3-lea copil.

O colega de clasa s-a imbolnavit la 12 ani si dupa 4 ani a murit. Nu cred ca au ceva de-a face cu vaccinarea desi unii parinti de suparare asociaza necazul cu ceva eveniment nefericit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai baga si ceva despre suprematia rasei albe, despre conspiratia evreiasca si despre vaccinuri

Nu doar Abbie dar si altii...normal...iau "la mișto" orice nu "încape" in gândirea "hipnotizată" de verdicte oficiale si lingușirea rațiunii fara Dumnezeu. ( evident fara ceva f documentat...mai mult vorbe..lozinci..repetate la infinit pana încep sa le crezi )

 

Am zis totuși sa aduc un exemplu..nu ca cineva ar deține referitor la subiect un adevăr absolut...ci in spiritul libertății familie...sa poată alege singură daca își vaccinează sau nu copilul. NU suntem vite...animale...chiar daca unii asa vor sa ne spună.

post-422801-0-93943900-1511262500_thumb.jpg

 

Premiul Nobel pentru Medicină, 20 decembrie 2008.

 

Editat de Arielix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un premiu Nobel nu garanteaza ca mai tarziu, acel laureat nu va spune/sustine tampenii, si ca orice scoate pe gura legat de orice altceva e corect. Li s-a intamplat multora, vezi Pierre si Marie Curie si spiritismul, sau William Shockley care sustinea eugenia, sau altii care contesta incalzirea globala, sida, sau sustin tot felul de rahaturi paranormale.

Pana una alta, vaccinurile salveaza vieti, iar faptul ca unii parinti aleg sa nu-si mai vaacineze copii duce la astfel de stiri:

23755797_1772594146143920_13691004879035

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU suntem vite...animale...chiar daca unii asa vor sa ne spună.

 

Nu inteleg unde ai trait pan-acum, parca tu n-ai fost vaccinat in Romania ca era obligatoriu si de aceea ai ajuns pana zi sa fi intre noi.

 

Si in State religiosii refuza orice in interesul copilului bolnav, asteapta minuni si primesc moarte ca raspuns la rugaciuni.

 

Acei copiii care se imbolnavesc de una-alta nu este din cauza vaccinurilor!!! 

 

Eu, desi vaccinata in copilarie, am facut de 2 ori chickenpox, iar acum ma vaccinex la 5 ani contra  "Shingles" ca n-am chef de alta suferinta!!!

 

   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×