Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt o persoana posesiva daca imi doresc sa imi petrec cea mai mare parte a timpului cu persoana pe care o iubesc? si nu ma refer la faptul ca as vrea sa stam doar noi doi...ci sa avem momentele noastre in care sa stam singuri, dar sa stam si cu prietenii nostrii...eu nu cred ca daca imi doresc sa fiu cu el mai tot timpul sunt o persoana posesiva, dar poate gresesc eu, nu stiu. Astept niste sfaturi...v-am pupat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti. Si asta o sa duca la dependenta emotionala. N-o sa mai poti sa mergi nicaieri fara el, n-o sa mai vrei sa faci nimic fara el, n-o sa mai ai prieteni. Iar el o sa se simta sufocat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca de aproape 3 ani de cand suntem impreuna am cam renuntat la prietenii mei iar prietenii lui au devenit si ai mei. daca ma chema vreo colega sa ies cu ea eu refuzam pt ca preferam sa stau cu el. asta imi doresc eu, sa imi petrec timpul cu el. dar vreau sa specific ceva, de cate ori pleca cu baietii la o bere sau vreun meci niciodata nu i-am reprosat nimic si nici nu m-am suparat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as suporta genul asta de relatie. Am avut de-a face cu tipi care erau "lipitori" dar n-am rezistat. Daca asa iti place si tie, si lui, n-ar trebui sa va faceti atatea probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lui nu prea ii place si asta am aflat abia ieri. nu stiu ce sa fac sa pot sa ma schimb pt ca nu vreau sa-l pierd. nu l-am controlat niciodata, nu i-am reprosat nimic, ba chiar daca se mai uita dupa vreo fata nu ii spuneam nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.

Cum nu ii ziceai nimic daca se mai uita dupa o fata? Ca nu simteai nevoia sau ca sa nu ti-o reproseze el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lui nu prea ii place si asta am aflat abia ieri. nu stiu ce sa fac sa pot sa ma schimb pt ca nu vreau sa-l pierd. nu l-am controlat niciodata, nu i-am reprosat nimic, ba chiar daca se mai uita dupa vreo fata nu ii spuneam nimic

Din cate am observat eu, barbatii se plictisesc repede - au nevoie de "provocari" & chestii. Ii dai totul si renunti la viata ta pentru el...hmm...tu ce zici, se plictiseste repede? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci deja s-a intamplat.

Incearca sa nu mai depinzi atat de el, pentru ca o sa-ti dea papucii si o sa fii distrusa, nu o sa mai stii sa traiesti, fara el. Reia-ti viata si lasa-l sa respire, ca nu ai monopol pe el, sunteti doua fiinte separate, nu sunteti siamezi.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ca n-as fi simtit nevoia, doar ca stiam ca ramane doar cu uitatul...si de multe ori spunea cate ceva de vreo fata pt ca la inceput ma enervam si o facea in semn de gluma, apoi am invatat sa nu ii mai dau satisfactie si sa ma supar, eram indiferenta, ma faceam ca nu il aud...cum am mai spus mai devreme ramanea doar cu uitatul :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×