Sari la conținut
Forum Roportal
.fetitza.

cele mai frumoase urari de craciun

Postări Recomandate

Pai ar fi urarile uzuale, pe care toata lumea le face de Sarbatori persoanelor dragi. ;)

"Craciun fericit!", "Fie ca Sfintele Sarbatori de Craciun sa iti aduca in suflet lumina, bucurie si dragostea celorlalti", etc. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duhule Sfant, te rog sa-i ajuti si sa`i ocrotesti pe cei care citesc aceaste randuri, te rog sa-mi binecuvintezi familia, prietenii, rudele si pe cei pe care ii iubesc, iar acolo unde exista durere, te rog sa le daruiesti pacea si mila Ta, acolo unde exista indoiala, te rog sa le inspiri o incredere innoita prin Harul Tau, unde exista o nevoie, te rog sa le-o implinesti. Binecuvinteaza-le Tu caminul, familia, munca,da-le Intelepciune si Lumina in viata lor. Binecuvanteaza-i cand pleaca si cand se intorc acasa, mergi inaintea lor si deschide-le calea. Calauzeste-i si ocroteste-i clipa de clipa in toata viata lor. Fa ca pentru fiecare Craciunul sa fie deosebit acolo in suflet macar. Duhule Sfint, iti multumesc ca tu vei face mai mult decit iti pot eu cere..si ca le vei da mai mult decat le pot ura! Amin

Editat de vangy1301

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! "La multi ani!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

731.JPG

 

depoveste.jpg

 

dragamos.jpg

 

732.JPG

 

ce mi-a placut mie in mod special ;)

 

ren.gif

mi-am impodobit bradul .. va place? :drunk:

 

si sa nu uitam in primul rand adevarata semnificatie a Craciunului este nasterea Lui Isus in Betleem

Prieteni_134.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va urez sa fiti fericiti cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Craciun, sa lasati necazurile, grijile si supararile la o parte si sa aveti o zi minunata alaturi de cei dragi sufletului vostru! :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sub cetina din brad, in casa,

Un dar, o mica bucurie.

Si chiar de nu va fi sa fie,

Nu te intrista,

Primeste aceste ganduri,

Ca dar din partea mea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti dau un exemplu:

 

Fie ca sfintele sarbatori de Craciun sa va aduca sanatate, noroc si implinirea tuturor dorintelor.

 

Sau:

 

Craciun fericit! Bunatatea si lumina domnului nostru Iisus Hristos sa va inconjoare in fiecare clipa si sa va aduca de toate!

 

Cam atat :santa2: post-15827-1135439395_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×