Sari la conținut
Forum Roportal
SPIKE12

nu imi mai merge placa video asus

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu dc nu imi mai merge placa video am bagat un driver'Gygabyte utility' si mu imi mai citeste placa video nu mai merg jocurile nimic va rog ajutatima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E de la driver...ti-era mai bine cu ala din Windows,care o recunostea.

Am patit la fel,insa aveam un program pentru "System Restore" si am intors sistemul la o data anterioara instalarii driver-ului...

S-ar putea sa trebuiasca sa reinstalezi windows-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gigabyte Utility pentru o placa video Asus? Genial! Banuiesc ca si la masina pui motorina in loc de benzina si dupa aia te miri de ce nu merge...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai placa video Nvidia intri Aici si dai la graphic drivers si iti spune automat ce driver iti trebuie si il downloadezi de acolo.

Gigabyte Utility NU e driver. De ce vorbesti ca sa nu taci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am zis eu ca e driver? Eu am spus doar daca are Placa video Nvidia sa intre unde trebuie si sa isi downloadeze driverul pentru placa lui video.

Si nu inteleg ce nu am zis bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai am zis eu ca e driver? Eu am spus doar daca are Placa video Nvidia sa intre unde trebuie si sa isi downloadeze driverul pentru placa lui video.

Si nu inteleg ce nu am zis bine?

Cel mai sanatos ar fi sa isi ia ultimul driver de la producator, mai ales ca ASUS de obicei includ driverul in acelasi pachet cu ceva utilitare de-ale lor, unele destul de utile. In ultima instanta, se poate apela direct la site-ul NVIDIA/AMD-ATI pentru drivere, dar ASUS fix de aia ia mai mult pentru placile sale - softul, asa ca ar fi pacat sa nu te folosesti de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact pentru asta am dat acolo linkul catre Nvidia. Acolo iti detecteaza automat modelul de placa video, iti zice ce driver ai momentan si iti zice care ii ultimul driver pentru placa video respectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact pentru asta am dat acolo linkul catre Nvidia. Acolo iti detecteaza automat modelul de placa video, iti zice ce driver ai momentan si iti zice care ii ultimul driver pentru placa video respectiva.

NVIDIA NU e producator, eu ma refeream la ASUS/Gigabyte/Sapphire si altii de genul. In fine, noi povestim aici, si initiatorul topicului nu mai zice nimic vad...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu dc nu imi mai merge placa video am bagat un driver'Gygabyte utility' si mu imi mai citeste placa video nu mai merg jocurile nimic va rog ajutatima

Pana la urma ai rezolvat ceva sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×