Sari la conținut
Forum Roportal
Artemmis

Dilema

Postări Recomandate

Am un catel teckel de 15 ani. De catva timp are tendinta sa urineze in casa...pe usi mai ales.

Nu a facut niciodata asa ceva pana acum cateva luni. E scos afara de doua ori pe zi asa cum a fost scos toata viata lui...si mai are si un loc al lui...pentru urgente....pe care il stie foarte bine. Degeaba l-am certat, l-am batut....nu il pot dezvata deloc...si numai noaptea face unde nu trebuie, ziua probabil se fereste ca poate fi vazut....

S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Aveti idee care ar putea fi motivul si cum sa-l dezvat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un catel teckel de 15 ani. De catva timp are tendinta sa urineze in casa...pe usi mai ales.

Nu a facut niciodata asa ceva pana acum cateva luni. E scos afara de doua ori pe zi asa cum a fost scos toata viata lui...si mai are si un loc al lui...pentru urgente....pe care il stie foarte bine. Degeaba l-am certat, l-am batut....nu il pot dezvata deloc...si numai noaptea face unde nu trebuie, ziua probabil se fereste ca poate fi vazut....

S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Aveti idee care ar putea fi motivul si cum sa-l dezvat?

 

 

Eu am un fox terrier de 8 ani care, atunci cand se supara pe mine, face pipi pe hol doar ca sa-mi faca mie in ciuda. Cred ca e ceva care tine de personalitatea cainelui...nu stiu, poate se simte neglijat, poate nu-i convine ceva si vrea sa va atraga atentia. Probabil ca o sa-i treaca, la un moment dat, pata asta...Oricum, daca il prindeti in flagrant, trebuie certat. Mai mare rusinea... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×