Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cu foarte putin timp in urma s`a produs o atractie puternica atat fizica dar si mai mult caracterologica intre mine si actualul meu iubit.cand spun cu foarte putin timp in urma ma refer la putin in adevaratul sens al cuvantului, gen o saptamana. dar am fost fulgerati de sentimente unice si incomparabile, cand simti ca exista un consens real si o regasire psihica ce iti imprima in fiecare zi un zambet contagios si o luminozitate a chipului ce poate fi redata doar de iubire. inainte trecusem cu altcineva printr`o drama care s`a concluzionat cu faptul ca totul fusese o mare minciuna. eram fixata pe corectitudine si respect iar astea au fost si temele care prodominau in discutiile cu actualul meu iubit.recunosc ca am avut la un moment dat sentimentul straniu ca e superficial si totul este o bataie de joc dar comunicandu`i suspiciunea mea si discutand despre asta mi`a indepartat`o repede caci e cu intentii bune. la fel ca si mine si el trecuse printr`o experienta neplacuta cu fosta, caci aceasta era mai mai cu destui ani decat el si a trebuit sa suporte faptul ca nu se puteau afisa in public si trebuia sa se ascunda mereu plus ca ea avea sentimentul de "mama" lui si nu i`a oferit oportunitatea sa se afirme. desi e mai mic sii decat mine eu nu consider ca asta reperezinta o problema caci nu sunt cu lumea, ci cu el si legatura dintre noi e mai presus. recunosc ca are mici scapari care ar putea duce la neintelegeri dar se compenseaza cu valori morale mult mai importante iar acele neajunsuri le va elimina in timp pentru ca intelege si asculta cand ii vorbesc despre ele si dorinta e prezenta. dar eu am comis`o! iar fapta mea in fata lui anuleaza "tronul" pe care el ma pusese. am fost invitata la o aniversare de un amic in decursul careia eu m`am sarutat de mai multe ori cu el. stiu ca nu este o scuza dar eram sub influenta alcolica excesiva, lucru care se intampla extrem de rar, dar recunosc ca de fiecare data cand s`a intamplat, cam odata la un an, am comis`o intr`un fel sau altul. am dorit nespus sa ii confir eu gestul meu necugetat care desi cu capul plecat mi`l afir , nu ma identific in el pentru ca imi pare nespus de rau.a aflat inainte de la altcineva, lucru care nu trebuia sa se intample, alta greseala.imi doresc nespus de mult sa reusesc sa`l readuc la sentimente mai bune si sa ii arat ca sunt aceea de care s`a indragostit desi stiu ca o fapta de genul asta ma scade foarte mult in ochii lui. am avut o discutie dureroasa care nu s`a finalizat cu despartire dar care m`a pus pe ganduri. am ajuns la concluzia ca pretuiam numai atunci cand nu aveam ceva si doar imi doream, acum ca mi s`a oferit am calcat in picioare. mi`a spus ca va incerca sa faca sa fie bine dar nu are cum sa mai fie la fel, idee cu care mi`e enorm de greu sa ma obisnuiesc.eu voi incerca sa ii demonstrez ca se merita si sa il fac sa isi recapete increderea in mine.e foarte important pentru mine, pentru noi. ce parere aveti? cum sa procedez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renunta de tot la alcool. Nu il poti controla si cu asta basta. Accepta acest lucru si eventual mai poti servi un paharel de vin sau ceva usor alcoolizat DOAR in prezenta lui.

Eu altfel nu ti-as mai da o a doua sansa nici in ruptul capului.

Doar pentru o placere de moment esti iresponsabila. Firecare avem slabiciuni. Tu accepta-le pe ale tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faci urat la betie a? :)

 

neatza stupid :)

Editat de PreaPur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faci urat la betie a? :)

 

neatza stupid :)

Neata, daca e rost de neata.

De ce nu e rost, e lamentarea.

Adica, recunoaste ca a gresit..ca mai greseste dar f rar..insa nicaieri nu precizeaza: 'il dau dracu' de alcool, ca sa nu mai risc sa o iau pe ulei'.

Sunt multi oameni de gen. Care desi aparent recunosc ca au o problema, ei de fapt sunt ingerei care 'gresesc' din cand in cand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In vino veritas? :)

De fiecare daca cand vreau sa cunosc pe cineva, caut sa-l vad la nervi sau la betie. Acolo mi se pare mie ca pot vedea un apogeu al manifestarilor lui. Dar poate ma insel eu.... :)

Editat de Waterina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fiecare daca cand vreau sa cunosc pe cineva, caut sa-l vad la nervi sau la betie. Acolo mi se pare mie ca pot vedea un apogeu al manifestarilor lui. Dar poate ma insel eu.... :)

la prima intalnire il enervezi sau ii dai de baut :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la prima intalnire il enervezi sau ii dai de baut :)

 

de ce sau ?

 

alea doua merg excelent in combinatzie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la prima intalnire il enervezi sau ii dai de baut :)

Am zis eu undeva ca fac asta la prima intalnire? Sau trebuia sa scriu "cunosc"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

dar recunosc ca de fiecare data cand s`a intamplat, cam odata la un an, am comis`o intr`un fel sau altul. ?

Apropo, cati ani ai ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×