Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Depresia si viata sexuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deprimarea la femei aduce o viata sexuala mai buna?!

 

Femeile deprimate au o viata sexuala mai activa decat cele a caror stare psihica se incadreaza in limite normale.

 

Afirmatia apartine cercetatorilor britanici care, in urma unui studiu au descoperit ca deprimatele au mai multi parteneri si cu 30% mai multe contacte sexuale. Participantele la studiul amintit au fost alese din toate categoriile: mai mult sau mai putin deprimate, cu psihicul sanatos, singure sau implicate intr-o relatie si au fost chestionate in privinta tuturor comportamentelor sexuale.

Asta inseamna ca s-au luat in considerare atat numarul de saruturi, jocuri sexuale, cat si cel al actelor sexuale in sine, de care au avut parte intr-o anumita perioada de timp. Astfel, cercetatorii au aflat ca femeile deprimate au o nevoie mai mare de a-si exprima sexualitatea si sunt predispuse la aventuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am inteles ca sondajul zice ca au o viata sexuala mai activa, nu neaparat si mai buna ... :P

 

 

Nu stii ca sunt sinonime? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui. Nu sunt. Dar unii asa le considera. Fiecare cum ii e mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cantitatea nu ofera nici un indiciu despre CALITATE

 

Parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neincrezatoareo

 

 

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am zis asta. Eram ironica. N-am crezut ca e nevoie de explicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am inteles ca sondajul zice ca au o viata sexuala mai activa, nu neaparat si mai buna ... :P

 

Asta vroiam si eu sa zic. O viata sexuala mai activa, adica, dupa cum spune acel studiu, predispozitia la aventuri generata de depresia, este disperare, nu o viata buna. Unii copii abuzati fizic se transforma in adulti deprimati si predispusi la aventuri, din cauza traumelor suferite. Sa asociezi treaba asta cu "o viata mai buna", din orice punct de vedere, mi se pare aberant, mai ales ca "cercetatorii" ar trebui sa vada lucrurile in ansamblu si nu pe bucati.

 

Nightwish, iti inteleg perfect indignarea.

Eu citeam deunazi ca niste cercetatori americani au concluzionat in urma unui studiu pe copiii adoptati ca acei copii infiati de cupluri de lesbiene sunt mai destepti decat copiii crescuti de cupluri normale sau gay. Avand in vedere cata logica are treaba asta enuntata ca si cand ar fi o regula generala, daca te gandesti la ea macar 10 secunde, intrebarea fireasca e cine naiba ii plateste pe acesti cercetatori sa isi desfasoare "studiile" si sa isi expuna aberatiile, preluate apoi de o gramada de semidocti care cred in orice spune "un studiu" al "unor cercetatori".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depresivii fac mai mult sex si isi investesc in viata sexuala ca sa compenseze lipsa bucuriei.Confunda fericirea cu placerea.

 

Din fetele pe care le-am cunoscut si din auzite , cele depresive erau de multe ori si nimfomane , vanatoare de senzatii tari , vroiau orgasme la minut. :tease: O partida fara orgasm e una compromisa in ochii lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×