Sari la conținut
Forum Roportal
vismo

Cine a folosit Rogain?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit despre Rogaine ca este cea mai buna solutie pentru caderea parului si chelie. Am probat deja diverse solutii recomandate de medici si pana astazi nu am vazut nici un rezultat doar ma-u ajutat sa pierd banii pe nimic.

 

Cine folosit Rogain si ce efect a avut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am folosit Rogaine si intr-adevar e foarte bun, nu se mai vede nimic in zona unde aveam probleme si inca il mai folosesc o data pe zi.

Am auzit despre Rogaine ca este cea mai buna solutie pentru caderea parului si chelie. Am probat deja diverse solutii recomandate de medici si pana astazi nu am vazut nici un rezultat doar ma-u ajutat sa pierd banii pe nimic.

 

Cine folosit Rogain si ce efect a avut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 1 an de cand s-a postat ultimul mesaj aici nu a mai folosit nimeni Rogain ca sa ne spuna daca a fost eficient sau nu?

 

Am tot citit si eu pe ici pe colo ca ar fi foarte bun dar cine poate sti cu adevarat cat e reclama exagerata si cat adevar decat cei care l-au incercat deja :P

 

Am vazut ca sunt destul de piperate preturile, dar pentru un par ca in reclame ce femeie s-ar mai uita la bani? (glumesc :D )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc Rogaine foam de aproape 2 ani si sunt foarte multumit de rezultate insa sa nu va asteptati la rezultate intr-o luna sau doua.trebuie folosit minim 6 luni pentru a incepe sa isi faca efectul si dupa aproximativ un an apar rezultatele maxime care se pot obtine.eu am gasit online in Romania pe rogaine-spuma.com la preturile cele mai bune si cu livrarea in 24 de ore.de altfel orice tratament trebuie utilizat cam un an pentru a putea da un verdict(daca este bun sau nu).deci multa rabdare si perseverenta.stiu persoane care au folosit Rogaine o luna sau doua si apoi s-au oprit pentru ca nu vedeau rezultatele asteptate.nici nu aveau cum pentru ca ciclul de viata al parului presupune minim 3 luni pentru a reaparea un nou fir de par.astfel ca cei care promit ca in o luna sau doua o sa se regenereze parul cazut ar trebui priviti cu suspiciune (cel putin).

multa bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit spuma timp de o luna si o saptamna si in toata perioada am constatat o cadere a parului mai accentuata decat deobicei. Teoretic aceasta cadrere "suplimentara" ar fi trebui sa se opreasca dupa 3 saptamani. Nu s-a intamplat. Am oprit tratamentul.

 

Imi poate spune cineva daca a experimentat "shedding" si dupa cele 3 saptamani si apoi medicamentul a inceput sa functioneze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit spuma timp de o luna si o saptamna si in toata perioada am constatat o cadere a parului mai accentuata decat deobicei. Teoretic aceasta cadrere "suplimentara" ar fi trebui sa se opreasca dupa 3 saptamani. Nu s-a intamplat. Am oprit tratamentul.

 

Imi poate spune cineva daca a experimentat "shedding" si dupa cele 3 saptamani si apoi medicamentul a inceput sa functioneze?

 

Sal,

 

Eu folosesc Rogaine de aproximativ 2 ani. Ideea este urmatoarea, in mod normal o parte din firele de par se afla in telogen si in mod normal ele vor urma sa cada in urmatoarea perioada, iar dupa ce te ai dat cu rogaine si isi face efectul, noi fire de par vor incepe sa creasca, automat eliminandu-le pe cele care urmau automat sa cada. In concluzie in mod normal acest fenomen ar insemna ca tratamentul incepe sa si faca efectul. Oricum, tratamentele astea isi fac efectul o perioada de n ani, dupa care incep sa i piarda din eficacitate, dupa propria mi experienta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit despre Rogaine ca este cea mai buna solutie pentru caderea parului si chelie. Am probat deja diverse solutii recomandate de medici si pana astazi nu am vazut nici un rezultat doar ma-u ajutat sa pierd banii pe nimic.

 

Cine folosit Rogain si ce efect a avut?

 

. Si eu am folosit Rogaine (si inca mai folosesc, o data pe zi) si dintre toate solutiile pe care le-am incercat impotriva caderii parului, a fost singurul care a dat cat de cat rezultate.

Acum cativa ani cand a inceput sa-mi cada parul, si evolua intr-un ritm destul de alert (in maxim 1 - 2 ani as fi ramas complet fara par)

Dupa ce am inceput tratamentul cu Rogaine, a urmat o perioada in care a cazut chiar mai mult decat de obicei :)

(dar era ceva normal, din cate am citit ulterior: se pregatea terenul pentru noile fire de par). Apoi situatia a inceput sa se stabilizeze,

si acum imi pica doar cateva fire de par pe zi. Partea buna e ca am oprit caderea parului insa cam tarziu, pentru ca acum am parul destul de rar..

Din fericire, cautand pe internet tot felul de produse impotriva caderii parului, am gasit si acest produs numit Toppik pe care l-am comandat de PE NET.

E ca un fel de praf (nanoparticule de cheratina mai precis) pe care il aplici pe par si parul pare mult mai des. In cazul meu functioneaza perfect,

parul imi arata ca si acum cativa ani, nici nu-ti dai seama ca am parul rar. Si mai nou comand si Rogaine-ul tot de la ei, ies mai ieftin cu 30 - 40 de lei.

. Legat de celelalte solutii impotriva caderii parului, am folosit inainte : aminexil (dar e apa de ploaia pentru cei ce au alopecie ereditara, poate functioneaza doar la cei la care le pica parul din cauza stresului sau alte cauze); am mai folosit si pastile Revalid (dar mi-a crescut pofta de mancare de la ele si m-am ingrasat rapid vreo 3 kg, asa ca am renuntat si eu la ele la fel de rapid) si am mai incercat vreo 2-3 sampoane (fara nici un efect).

. Sper sa fie de ajutor si altora informatiile date de mine, ca si eu am rasfoit o gramada de forumuri pana sa gasesc solutia potrivita pentru mine.

Editat de BlueS
Edit reclama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit despre Rogaine ca este cea mai buna solutie pentru caderea parului si chelie. Am probat deja diverse solutii recomandate de medici si pana astazi nu am vazut nici un rezultat doar ma-u ajutat sa pierd banii pe nimic.

 

Cine folosit Rogain si ce efect a avut?

 

am raspuns deja pe un alt topic la asta. da fie... si eu am folosit rogaine. spuma. e bun in vertex, in rest e la ghici. nu e garantat. oricum contine minoxidil 5%, asa incat nu stiu de ce nu ar actiona. la mine dupa 4-5 zile, au inceput sa-mi apara fire de par mai jos decat linia frontala. ciudat. cred ca pe acolo aveam eu linia in trecut. cum spuneam, ma deranjeaza faptul ca uneori lasa niste cojite fine pe scalp. plus ca spuma aste o poti folosi mai degraba cand ai parul scurt. la par lung, personal recomand solutie. e mai usor de aplicat si mai econom. mai e si kirkland minoxidil 5% si practic produs de aceeasi firma, pfizer. sub alta denumire. unii zic ca rogaine e mai bun. altii spun ca kirkland da arsuri pe piele. nu mai stiu ce sa cred. concentratia de minoxidil e identica = 5%. plus ca tre sa te dai zilnic. kind of sucks!

Editat de Dyonisos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×