Sari la conținut
Forum Roportal
Juels

Cum demonstrezi ca blogul este al tau

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o mare nelamurire, cum pot demonstra ca blogul care il detin de 3 ani la blogger este al meu?

Daca cineva imi cere dovada eu ce ar trebui sa ii arat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce trebuie sa ii arati ceva?

 

Ti-ai facut blogul cu un cont de Google (presupun) o adresa de mail, o parola.. dar nu vad de ce ar fi nevoie sa demonstrezi cuiva..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai...cu datele de conectare. Dar tot nu mi se pare normal.

 

Plus ca, e blog personal, nu? Ce treaba are firma cu asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mi-a produs o belea si acum firma la care mi-a facut beleaua imi cere sa dovedesc ca este blogul meu, ca sa nu-i mai produca pagube.

 

Ideea este ca am si o diploma acordata blogului si acolo apare numele meu real si numele blogului, dar totusi ma intreb cum altfel pot dovedi ca este al meu in afara de faptul ca este inregistrat cu mailul meu...

Editat de Juels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care iti faci un blog , dai niste date de indentificare...care sunt PERSONALE..

asa cum a spus si Tina..te indentifici cu acele date..la care poti sa adaugi si traficul pe blog cu IP-ul de pe calculatorul tau..( asta ca dovada suplimentara )+ diploma de care spui..

 

banuiesc ca este un blog cu free hosting si nu ai un domeniu al tau personal cumparat...

dar si asa, poti dovedi ca este blogul administrat de tine si facut de tine..

 

nu poti spune ca este proprietatea ta deoarece este free hosting si atunci cand l-ai facut ai acceptat niste termeni si conditii..

citeste termenii si conditiile si vezi cu ce te pot ajuta..

 

dar, pana la urma care-i problema..?...cu ce te-au "deranjat" aia?

ce reprezinta acea firma?....este cumva hostingul blogului?

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un blogar care a dorit sa creasca pe spinarea mea imi copia articolele de vreo 2 luni. L-am atentionat printr-un articol ca nu e normal si frumos ce face. El ca razbunare mi-a introdus blogul intr-un site de schimb de trafic. Eu pe blog am adsense si niste bannere si prin contract eu nu am voie sa inscriu blogul in astfel de site-uri si EU niciodata nu l-am inscris in asa ceva.

Am facut rost de datele celor de la site si i-am rugat sa imi scoata blogul de acolo, mi-au cerut dovezi ca este al meu.

Nu va zic ca acum imi cer si bani... 28 de euro pt o zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-a introdus cu adresa ta de mail? Iti stie parola incat sa poate confirma inscrierea? Altfel nu-mi pot explica..

 

Nici un site unde introducerea presupune doar tastarea adresei de blog nu iti va cere bani pentru serviciile oferite..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un blogar care a dorit sa creasca pe spinarea mea imi copia articolele de vreo 2 luni. L-am atentionat printr-un articol ca nu e normal si frumos ce face. El ca razbunare mi-a introdus blogul intr-un site de schimb de trafic. Eu pe blog am adsense si niste bannere si prin contract eu nu am voie sa inscriu blogul in astfel de site-uri si EU niciodata nu l-am inscris in asa ceva.

Am facut rost de datele celor de la site si i-am rugat sa imi scoata blogul de acolo, mi-au cerut dovezi ca este al meu.

Nu va zic ca acum imi cer si bani... 28 de euro pt o zi.

care este adresa blogului?

 

si pe ce site-uri a fost inregistrat?

 

si cum a facut el inregistrarea fara un contract si fara date valide de contact?...mail, parola..etc..

 

cand inregistrezi un site undeva unde se percepe taxa...ori platesti avans suma stabilita ori se face un contract de prestare servicii...

 

aia nu au voie sa-ti ceara bani si nici nu trebuie sa le dai..

nu au ce sa-ti faca..

pot doar sa te stearga din baza lor de date,,,asa cum de fapt vrei si tu..

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel care a vrut sa se razbune pe mine si-a facut cont cu datele lui, numele si adresa lui de mail si doar a adagat link-ul de la blogul meu la site-ul acela de schimb de trafic. Cei care ofera site-ului host au fost draguti si mi-au spus numele real al persoanei care mi-a bagat blogul acolo. Cei de la site-ul acela de trafic au zis ca nu comunica nimic cu mine pt ca am avut un limbaj neadecvat (i-am amenintat ca voi face o reclamatie si ca imi incalca drepturile; nu am injurat si am vorbit respectuos).

 

Nu stiu daca am voie sa postez aici link-ul siteului de trafic, dar vi-l spun: www.schimbdetrafic.ro

 

In legatura cu banii bineinteles ca le-am spus ac nu au decatsa imi trimita factura pe daele mele daca au asa ceva si sa imi arate si mie contractul care l-am semnat cu ei.

 

Nu vor sa ma stearga din baza de date nici dupa 5 mailuri in care le-am cerut expres acest lucru, mi-au spus ca doar cel care m-a introdus ma poate scoate...

 

Nici nu stiu ce sa mai fac :P

Posibil dupa toate acestea eu sa raman fara contractele cu google si alti parteneri.

Editat de Juels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e simpla, nu iti mai face griji. Tu nu ai ce discuta tu ei. Nu e problema ta.

 

Daca te mai deranjeaza si pe viitor, da-mi mie un pm :P

 

Cat despre AdSense..nu stiu exact politica lor, dar presupun ca le poti explica printr-un mail. Pe tine nu te leaga nimic de site-ul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×