Sari la conținut
Forum Roportal
Dary4na

CEDO - avocat pro-bono

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor! Sotul meu a fost condamnat intr-un proces de delapidare regizat si fabricat foarte bine de niste persoane foarte influente in Romania. Au reusit sa ajunga la judecatori si la toti avocatii pe care i-a avut de-a lungul timpului. Am epuizat toate caile de atac si ne gandim sa apelam la CEDO. Doar ca stam prost cu resusrsele financiare... eu am 1300 lei salariul iar el 1400 care va fi redus cu 200 ron de luna viitoare... cam greu in conditiile astea sa angajam un avocat. Miza este mare: plata prejudiciului din respectiva institutie care e de 200.000 ron si 7 ani sub urmarire judiciara. Restul persoanelor implicate au iesit de sub urmarire cu NUP si au fost transformate in martori, asa cum se procedeaza la noi si acum el trebuie sa plateasca oalele sparte. Nu mi se pare corect sa platim pentru ce au furat altii. Vrem sa ne vedem de viata noastra! Avem nevoie de sfaturi! Daca aveti cunostinte despre avocati care preiau pro bono spete pentru CEDO sau aveti pentru noi sfaturi de orice fel, asteptam cu drag! Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×