Sari la conținut
Forum Roportal
Impr3ss

Ce doare mai rau singuratatea...sau singuratatea in 2?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

True, true.

Conteaza foarte mult trairile din tine cand esti singur.. :flowers:

 

amin.

 

la noi e rahatu asta de mentalitate ca tre sa faci cuplu, familie etc.

oamenii singuri, trecuti de 30, 40 de ani, is priviti ca ciudati. nu conteaza ca are omu cariera, caracter deosebit sau alte cele, conteaza ca-i singur.

 

dependenta de-a avea pe cineva in pat, prin casa, in viata , eu una o consider o slabiciune, ceva ce tine de spiritul de turma.

 

asa cum spune inteleapta Iri, DOAR intr-un timp de singuratate, cand nu te f*te celalalt la cap cu eternul "la ce te gandesti?....ma mai iubesti?", poti sa te imbogatesti si pe alte niveluri decat fizic si emotional.

 

eu una aleg asta zi de zi PENTRU CA ASA VREAU IO, nu finc-as fi vreo urata si o prostaaca.

 

de Iri n-are rost sa mai lehai. e o comoara.

spre deosebire de mine..... :lol: :hi: :roll: :doh: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pricep, deci tu traiesti o satisfactie rautacioasa izvorata din refuzurile pe banda? O sa vina vremea (desi eu cred ca a si venit) cand nu o sa mai ai oferte, si atunci o sa plangi in tacere.

 

 

nu simt satisfactie. ma intriga ENORM atitudinea masculilor care nici macar nu-si pun problema c-ar putea fi refuzati.

 

e chiar asa de placut sa tranesti bolovani aiurea?

 

Pai tu esti permanent pe forum, in afara de timpul cand dormi.

 

si care-i problema ta? tre sa-ti justific tie ce fac cu timpu meu?

 

mai degraba postez pe ropo decat sa suport toanele vrunui plavan. really.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine da, deocamdata e bine asa.

 

daca maine sau peste doo ceasuri voi descoperi ca poa sa fie si altfel, nu ma opun schimbarilor.

 

ce ma deranjeaza mult pe mine este chestia asta ca TREBUIE sa fii cu cineva.

 

e vreo lege care sa interzica singuratatea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine da, deocamdata e bine asa.

 

daca maine sau peste doo ceasuri voi descoperi ca poa sa fie si altfel, nu ma opun schimbarilor.

 

ce ma deranjeaza mult pe mine este chestia asta ca TREBUIE sa fii cu cineva.

 

e vreo lege care sa interzica singuratatea?

 

Nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine da, deocamdata e bine asa.

daca maine sau peste doo ceasuri voi descoperi ca poa sa fie si altfel, nu ma opun schimbarilor.

ce ma deranjeaza mult pe mine este chestia asta ca TREBUIE sa fii cu cineva.

e vreo lege care sa interzica singuratatea?

Nu zice nimeni ca trebuie.

Doar ca majoritatea lumii isi doreste un partener, iubire, atentie, respect, intelegere.

Singuratatea e benefica uneori, daca stii sa profiti de ea.

Singuratatea pe termen lung poate aduce frustrari.

 

Nu tuturor, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la noi e rahatu asta de mentalitate ca tre sa faci cuplu, familie etc.

oamenii singuri, trecuti de 30, 40 de ani, is priviti ca ciudati. nu conteaza ca are omu cariera, caracter deosebit sau alte cele, conteaza ca-i singur.

Na, adu-ti aminte ca parintii nostri au fost crescuti, educati intr-un anume fel. Nu exista ideea divortului, era rusine. Lasa, o palma doua acolo.. te iubeste, de aia reactioneaza asa.. Si altele asemenea.

 

De regula reactioneaza asa cei inaintati in varsta sau cei "cu musca pe caciula". Vai saracu' sau saraca.. ce suflet bun are, nu are pe nimeni alaturi, ce pacat.

 

dependenta de-a avea pe cineva in pat, prin casa, in viata , eu una o consider o slabiciune, ceva ce tine de spiritul de turma.

Este si nu este.

E o nevoie a fiintei noastre sa aiba pe cineva alaturi, mergand pe sistemul ying-yang, e nevoie de doua jumatati pentru a forma un intreg.

 

Important este sa nu faci din singuratate o scuza si un refugiu. :lol:

 

asa cum spune inteleapta Iri, DOAR intr-un timp de singuratate, cand nu te f*te celalalt la cap cu eternul "la ce te gandesti?....ma mai iubesti?", poti sa te imbogatesti si pe alte niveluri decat fizic si emotional.

Saru-mana pentru aprecieri, dar nu le merit. :hi:

 

Sa zicem ca nu exista un bagaj suplimentar. Exista posibilitatea ca omul cu care esti sa nu iti inteleaga nevoile acelui moment si atunci sa se nasca disensiuni in cuplu. Pe de alta parte, daca nu te intelege si nu te sustine, ar trebui sa-ti pui un mare semn de intrebare pentru viitor.

Sunt multe, foarte multe aspecte de amintit.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa-i Iri si cum zici tu si cum zice Kisstiana.

 

la mine e o treaba mai aparte. in familie, cunostintele, la munca, fac tot felul de presinguri, imi baga tot felu de "frumuseti" in ochi, ca gata, e destul cu singuratatea.

de asta ma incapatanez sa fiu singura.

 

cand im doreste sufletu, ies si incerc, exact cu cine imi convine. pana unde imi convine. asta inseamna ca tre sa ma si marit cu cine ies?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×