Sari la conținut
Forum Roportal
Cupydon_blu

Cati dintre voi sunt ortodocsi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am raspuns eu la asta de mi s-a acrit, exista destule dovezi materiale ale existentei realitatii spirituale.

 

Efortul de a citi mai lumineaza putin mintea:

http://www.gustavorol.com/libri.html

 

Iti stiu raspunsurile dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu ele . O realitate spirituala chiar daca exista nu inseamna Dumnezeul biblic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pocait este orice credincios care isi recunoaste greselile/pacatele, ii pare rau pentru ele si se roaga sa ii fie iertate.

Cand ai un necaz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Termenii sunt vagi, oricum e la mintea cososului ca "asemanare" nu este acelasi lucru cu "leit". Ramane sa crezi marele generator de confuzie, "Dictionarul", sau mintea cocosului, daca este...

Idem, e ca la matematica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti stiu raspunsurile dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu ele . O realitate spirituala chiar daca exista nu inseamna Dumnezeul biblic .

Eh, cum poti fi sau nu fi de acord cu ceva ce nu ai studiat detaliat, ce nu cunosti, ce nu intelegi... Sunt doar opinii aruncate-n vant din partea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai pus intrebarea esentiala . Raspunde!

Intrebarea esentiala era:

Exista vre-o dovada ca El exista inafara de scrierile biblice si ce o mai fi si credinta noastra?

 

Am raspuns eu la asta de mi s-a acrit, exista destule dovezi materiale ale existentei realitatii spirituale.

 

Efortul de a citi mai lumineaza putin mintea:

http://www.gustavorol.com/libri.html

Gustavo Rol reuseste sa il demonstreze pe YHWH cel din scrierile biblice cu dovezi materiale? Adica, ne arata cat se poate de clar ca este vorba exact de aceeasi entitate din biblie? Ca asa, despre lumi spirituale vorbesc nu stiu cate religii ale lumii. Noi aici o discutam fix pe cea biblica. AIA trebuie demonstrata.

 

Cand ai un necaz
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Termenii sunt vagi, oricum e la mintea cososului ca "asemanare" nu este acelasi lucru cu "leit". Ramane sa crezi marele generator de confuzie, "Dictionarul", sau mintea cocosului, daca este...

 

Problema ta . Mai cauta in familia de cuvinte derivate din asemenea.

Si , mai ales, nu te mai da mai cocos ca DEX-ul :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a dovedit si stiintific ca exista o divinitate/entitate care ne "conduce" ... Am gasit adresa site-ului undeva pe forum dar nu imi mai aduc aminte unde...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a dovedit si stiintific

Formularea mea preferata. :cry:

Da-mi voie sa te ajut: Answer in Genesis org? Sau... Intelligent Design punct org? :cry:

Riiight. Stiintific. Cum sa nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea esentiala era:

Exista vre-o dovada ca El exista inafara de scrierile biblice si ce o mai fi si credinta noastra?

 

.............

 

Exact , ce e de neinteles? Raspunsul lui Pippo?

 

S-a dovedit si stiintific ca exista o divinitate/entitate care ne "conduce" ... Am gasit adresa site-ului undeva pe forum dar nu imi mai aduc aminte unde...

 

:cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×