Sari la conținut
Forum Roportal
Cupydon_blu

Cati dintre voi sunt ortodocsi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da...asta as vrea sa va intreb...cati dintre voi sunt ortodocsi si cati au ales sa fie ortodocsi???...dar nu neaaparat ortodocsi...de orce religie apartineti...nici unu dintre voi nu sia pus intrebarea asta???...de ce sunteti de religia care sunteti???...ati ales voi asta sau va fost impusa???...cam ciudata intrebarea nu???...suntem luati tare de mici...ni se impune o religie pe care ajungem sa o iubym si sa credem in ia...dar de ce nu suntem noi a alege partea cu care sa fim??..( adica religia )..de ce ni se impune inca dinainte de nastere ceea ce vom fi..???...parinti nostri se gandesc deja la botez dinainte sa ne nastem....deci sa ne faca ca pe ei...cum li sa intamplat si lor la randul lor...dar nu credeti ca ar trebui sa decidem noi asta ???..sa ni se dea timpul de a creste si de a alege???...nu ma criticati...sunt niste intrebari la care greu am gasit raspunsul dar as vrea sa vad si parerile voastre...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...asta as vrea sa va intreb...cati dintre voi sunt ortodocsi si cati au ales sa fie ortodocsi???...dar nu neaaparat ortodocsi...de orce religie apartineti...nici unu dintre voi nu sia pus intrebarea asta???...de ce sunteti de religia care sunteti???...ati ales voi asta sau va fost impusa???...cam ciudata intrebarea nu???...suntem luati tare de mici...ni se impune o religie pe care ajungem sa o iubym si sa credem in ia...dar de ce nu suntem noi a alege partea cu care sa fim??..( adica religia )..de ce ni se impune inca dinainte de nastere ceea ce vom fi..???...parinti nostri se gandesc deja la botez dinainte sa ne nastem....deci sa ne faca ca pe ei...cum li sa intamplat si lor la randul lor...dar nu credeti ca ar trebui sa decidem noi asta ???..sa ni se dea timpul de a creste si de a alege???...nu ma criticati...sunt niste intrebari la care greu am gasit raspunsul dar as vrea sa vad si parerile voastre...

daca tot ai gasit la intrebarea asta...poti acum sa-ti pui intrebarea si te intreb si eu: "de ce oare esti asa agramat?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai noroc ca la topicul Ce religie ai n-ai voie sa comentezi ... si tu aici intrebi cam multe!!!

 

Dar tu de care ramura apartii, ca asa e frumos sa te prezinti in asemenea ocazii ca sa nu par o romano catolica prea dura!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a bagat popa in lighean cand eram mic si a zis ca-s ortodox :lol: sarmanul om in sutana neagra... chiar a crezut ca-mi schimba modul de a gandi si a simti prin ritualul sau aiuristic :D

 

PS. Daca ai deschis topicul aici, ai plecat cumva de la presupunerea ca popii ar fi niste creaturi?

Editat de Black velvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

entitati...

 

eu nu inteleg dilema- daca nu 'ti convine, asta chiar e unul dintre lucrurile pe care le poti schimba oricand, la orice varsta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... şi eu sunt, dar nu m-a

Editat de ^Dorin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sunt ortodox,asa am fost botezat si oricum cred ca as fi ales tot religia asta... mi se pare cea mai corecta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ortodox sunt si eu...dar cred ca deschiderea unui tripic aici nu are mare importanta...nu stiu de ce raspund cei care nu inteleg nimic din ce am zis...daca nu intelegeti intrebarile lasatio balta... :D ..se vede ca nu ganditi asa departe ca uni dintre noi... :lol:...in fine...erea doar o curiozitate dea mea...ma asteptam doar la altfel de raspunsuri....dar daca nu aveti ce face nu mai tociti tastierele aiurea....ca nu are rost...imi cer scuze daca am jignit pe careva dintre voi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×