Sari la conținut
Forum Roportal
Mimida

Facultate de medicina la 40 de ani

Postări Recomandate

Buna

 

As vrea pareri de la voi despre cum se vede inceperea facultatii la 40 ani. personal sunt contra schimbarilor abrupte de cariera iar in cazul medicinii mi se pare incredibil intr un sens negativ. :) Insa am o prietena care prefera aceasta optiune si pe baza faptului ca facut 2 ani de medicina dar a ales dreptul si acu s a reorientat. Eu m am plicitisit de examene de sesiuni alea alea si totusi o tine pe a ei cu medicina. Am zis sa mai aflu pareri ca asa cum i am prezentat eu personala parere a zis ca sunt conservatoare iar eu nu ma vad asa plus ca stiu de ordinul 418/2001 care precizeaza ca cei peste 35ani pot alege doar medicina de familie.cam despre asta ar fi vorba in topicul meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii sclipesc ochii prietenei tale atunci cand vorbeste despre..cum vrea ea sa practice medicina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...plus ca stiu de ordinul 418/2001 care precizeaza ca cei peste 35ani pot alege doar medicina de familie....

precizeaza ordinul si motivele pentru care interzice peste 35 ani meniul complet? sau poate grasunii ce fac legi cred ca de la 35 de ani in sus unul nu mai are putere sa infiga bisturiul? :) Incercam pe burticile lor? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
precizeaza ordinul si motivele pentru care interzice peste 35 ani meniul complet? sau poate grasunii ce fac legi cred ca de la 35 de ani in sus unul nu mai are putere sa infiga bisturiul? :cheer: Incercam pe burticile lor? :P

Prea tare partea asta... :)

Si eu sunt curioasa de legea aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea pareri de la voi despre cum se vede inceperea facultatii la 40 ani. personal sunt contra schimbarilor abrupte de cariera iar in cazul medicinii mi se pare incredibil intr un sens negativ. :)

sigur nu consideri ca detii adevarul absolut, nu?

 

eu o felicit, ramane de vazut daca reuseste sa continue cu anul III

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5 ani facultatea---timp in care trebuie sa mai si muncesti--hmmm ( examene luate la limita? )

5 ani rezidentiat--timp in care trebuie sa mai si muncesti--salariul de rezident stiu ca este undeva pe la 750 roni si mai adaugi cateva garzi---ajungi undeva pe la 1000 roni..hmmm

a facut deja 50 de ani..hmmm

 

daca are ambitie--sa o faca--

sa se bage pe medicina muncii--

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
precizeaza ordinul si motivele pentru care interzice peste 35 ani meniul complet? sau poate grasunii ce fac legi cred ca de la 35 de ani in sus unul nu mai are putere sa infiga bisturiul? :) Incercam pe burticile lor? :cheer:

Am gasit pe net la regulamentul celor care sunt rezidenti dar inca nu i am spus de acest ordin de unde si necazul meu vizavi de "conservatoare. Inca o chestie, sunt exact paralela cu metodologia examenelor de la medicina ,am dat peste acest ordin accesand domeniul juridic

 

Tipa e desteapta din pdv ul ,nici o problema si ar vrea ceva in domeniul farmaceutic mai ales ca a terminat liceul de molecule" insa 6ani mi se pare prea mare ca pret de platit. Nici nu mi vine s o felicit ,sincer, imi vine sa inventez o pastila care s o trezeasca la realitate, ma rog asta e parerea mea si nu reusesc sa ma convind s o sustin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca de e cazul..se trezeste e a in primul an sau al doilea.

Datoria ta de prietena e sa ii spui parerea sincera, dar sa o sustii in decizile ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit pe net la regulamentul celor care sunt rezidenti dar inca nu i am spus de acest ordin de unde si necazul meu vizavi de "conservatoare. Inca o chestie, sunt exact paralela cu metodologia examenelor de la medicina ,am dat peste acest ordin accesand domeniul juridic

 

Tipa e desteapta din pdv ul ,nici o problema si ar vrea ceva in domeniul farmaceutic mai ales ca a terminat liceul de molecule" insa 6ani mi se pare prea mare ca pret de platit. Nici nu mi vine s o felicit ,sincer, imi vine sa inventez o pastila care s o trezeasca la realitate, ma rog asta e parerea mea si nu reusesc sa ma convind s o sustin

nu inteleg de ce simti tu nevoia s-o descurajezi!

de unde stii tu ce-i rezerva ei viitorul?

daca nu poti s-o sustii, macar stai deoparte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×