Sari la conținut
Forum Roportal
Andreeeamaria

Nu ma inteleg cu mama mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ea nu vrea sa accepte ca ai crescut si ca e timpul sa te desprinzi de cuib. N-ai mentionat nimic despre alti membri ai familiei, deci presupun ca nu sunt. Ceea ce te face pe tine centrul ei de interes. Am fost si eu in situatia asta, dar cu timpul s-a ameliorat. Poate ca intr-un final ai sa reusesti sa vorbesti cu ea, sa te asculte si sa realizeze ca nu te poate tine langa ea pentru totdeauna.

Multa bafta!

pai tatal si fratele meu nu se amesteca pentru ca se cearta si cu ei si ei prefera sa nu se amestece

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum asi putea sa o convig sa vada ca eu am crescut si ca trebuie sa imi croiesc un drum in viata cum consider eu ca este bine pt mine nu cum vrea ea dupa bunul ei plac si sa ma sfatuiasca nu mereu sa ma certe si sa ma fac in tot felu sau sa spuna ca o mint mereu am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu ea serios dar ea nu ma asculta.multumesc anticipat

Independenta si IGNORE parintelui toxic - in final, singuratatea il va imbuna. Dar, doar temporar.

Insa, niciodata sa nu fii lipsit de respect fata de parinte, chiar daca nu faci ceea ce te indeamna.

 

Ai de trecut prin propriile experiente, propriile caramizi de luat in gura si propriile bucurii din care sa gusti pe parcurs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
k mai am vreme de treburi din astea si ca sa ma gandesc la munk si la facultate k nu imi trebuie mie familie si k ce intimitate imi trebuie si tipa la mine mereu nimic nu ii convine (inainte ii dadeam tot salarul ei acum miam platit facultatea si am mai avut si eu bani de anumite nevoi poate si din cauza asta )dar nu stiu am ajus sa fac tratament pt nervi k nu este zi sa nu ma cert cu ea

Probabil se gandeste ca risti sa renunti la cariera din cauza problemelor care pot apare din relatii de acest fel.

Salariu tau nu e mare si posibil ca postul sa nu fie stabil in timp, si atunci ajungi tot la ajutorul parintilor, deci nu-i bine sa rupi relatia brutal. Nu e indicat nici daca ai avea o situatie de invidiat.

 

Are ceva impotriva prietenului?

Va interzice sa va vedeti?

Daca nu poti sa-ti petreci week-end-urile cu el, pe la munte la mare etc..

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai aceasta dependenta e datorita faptului k eu pana anul acest nu ieseam nicaieri fara permisiunea lor doar la scoala munca si acasa .anul trecum am mers la o onomastica dar la 22 trebuia sa fiu acasa

pacat,puteau fi mai intelegatori!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ramai pentru 2-3 zile cand esti libera la prietenul tau, ce se va intampla cand vii acasa? Incearca si asa si ai sa vezi ca pana la urma o sa cedeze, doar nu sa te alunge de acasa acum....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fa ceea ce crezi ca trebuie facut. Arata-i ca ai crescut. Ca poti lua propriile decizii. Vorbeste cu ea in asa fel incat sa inteleaga faptul ca nu mai esti un copil si ca ai de mers pe drumul tau, singura, sau cu ea alaturi, ca parinte care te indrume. Nimic mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×