Sari la conținut
Forum Roportal
Andreeeamaria

Nu ma inteleg cu mama mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut.am nevoie de un sfat .am 21 de ani am o relatie stabila din ianuarie sunten din localitati diferite dar problema nu este aceasta nici faptul ca ne putem vedea doar la sfarsitul saptamanii pentru ca muncim amandoi ci faptul ca mama mea nu este de acord ca eu sa raman la el cateva zile (chiar daca mama lui ma roaga sa raman) sau sa ies cu prietenul meu undeva cu prietenii lui,pana luna aceasta venea el mereu la mine povesteam cu ea totul era totul bine.Ea vrea mereu sa fiu langa ea(de ar fi dupa ea asi sta numai in casa asi merge la facultate la munk si atat).pana anul acesta eu faceam tot ceea ce spunea ea nu ieseam afara si din cauza aceasta nu am prieteni doar cunostinte si mam ferit sa am relatii pentru a nu creea certuri cu mama .cum asi putea sa o convig sa vada ca eu am crescut si ca trebuie sa imi croiesc un drum in viata cum consider eu ca este bine pt mine nu cum vrea ea dupa bunul ei plac si sa ma sfatuiasca nu mereu sa ma certe si sa ma fac in tot felu sau sa spuna ca o mint mereu am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu ea serios dar ea nu ma asculta.multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai 21 ani si lucrezi. Corect?

Ce te retine sa stai cu parintii tai?

da lucrez dar dintr-un salar de 6oo ron nu cred ca teai descurca si cu facultate si cu chirie si intretinre...mam gandit si eu la asta:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andreea..tu pana l amomentul actual, ce anume din cate ne-ai confesat noua mai sus, i-ai spus raspicat mamei tale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Andreea..tu pana l amomentul actual, ce anume din cate ne-ai confesat noua mai sus, i-ai spus raspicat mamei tale?

tot ca am nevoie de intimitate ,de libertate de decizie si ca vreau sa imi fac un drum cum consider ca e bine nu cum vrea ea si k am 21 de ani nu mai am 10 ani. si sunt responsabila de deciziile de de faptele mele

Editat de Andreeeamaria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ea ce ti-a replicat la toate acestea?

k mai am vreme de treburi din astea si ca sa ma gandesc la munk si la facultate k nu imi trebuie mie familie si k ce intimitate imi trebuie si tipa la mine mereu nimic nu ii convine (inainte ii dadeam tot salarul ei acum miam platit facultatea si am mai avut si eu bani de anumite nevoi poate si din cauza asta )dar nu stiu am ajus sa fac tratament pt nervi k nu este zi sa nu ma cert cu ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.

Mama ta are o problema.

Tu ai de ales daca sa ramai victima nefericirii ei sau nu.

Te inteleg ca e greu sa supravietuiesti cu 6 milioane pe luna, dar..de ce nu te-ai gandit sa te muti intr-o camera de camin daca tot esti studenta? Macar sa inteleaga ca tu nu glumesti si ca nevoie de intimitate nu poate fi taiata cu un simplu: ' Ai o viata inainte pentru a iti trai viata dupa cum vrei!'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea nu vrea sa accepte ca ai crescut si ca e timpul sa te desprinzi de cuib. N-ai mentionat nimic despre alti membri ai familiei, deci presupun ca nu sunt. Ceea ce te face pe tine centrul ei de interes. Am fost si eu in situatia asta, dar cu timpul s-a ameliorat. Poate ca intr-un final ai sa reusesti sa vorbesti cu ea, sa te asculte si sa realizeze ca nu te poate tine langa ea pentru totdeauna.

Multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×