Sari la conținut
Forum Roportal
AshOfPoets

Geniul, surogat social mizerabil sau retetar al reusitei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cunosc inca un asemenea om. Puteti exemplifica? Un geniu responsabil? Halal creatura.

Probabil nu v-ar interesa, sunt oameni religiosi :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cunosc inca un asemenea om. Puteti exemplifica? Un geniu responsabil? Halal creatura.

 

ce tot zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buleala. Omul a afirmat ca un geniu poate sa fie responsabil. Eu denunt acest lucru ca fiind fals.

Stiu multi oameni religiosi (parintele Melchisedec din Tismana, care stie vreo 8 limbi straine, si este un om zdravan si intelegator si cu care am discutat foarte mult) dar niciunul nu va subscrie categoriei geniale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buleala. Omul a afirmat ca un geniu poate sa fie responsabil.

 

am aceeasi parere!de cele mai multe ori e responsabil;poate nu cu el ci menirii sale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar niciunul nu va subscrie categoriei geniale.

Pentru ca un geniu sa fie recunoscut, e necesar ca cel ce-l recunoste sa fie macar geniu intuitiv. Deci in cazul geniilor vietii si existentei umane, sunt mult mai greu de recunoscut, considerand nivelul scazut de intelegere a vietii al omului comun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Construim si noi premise particulare sau incercam sa extrapolam idei si sa ne imprumutam convingeri? Subiectul este destul de generos.

Observatii, nu convingeri. Ma poti considera un geniu intuitiv :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta idee: un geniu are un libidou absurd.

Nu si un geniu al vietii si existentei :giggle:

 

Cat despre celelalte genii, tot ce e posibil, considerand ca genialitatea este legata doar de anumite aspecte ce pot fi comune vietii, in rest fiind la fel de viciosi sau poate mai mult decat viciosii de rand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×