Sari la conținut
Forum Roportal
Alexius_at

Bicicleta si slabitul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fa sport, nu poti sa-ti scoti grasimea de pe burta facand exercitii specifice cu muschii aia(prin abdomene cum ai incercat), asta e vrajala, nu poti sa te "concentrezi" pe anumite zone pt a slabi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ninja e ciudat ce zici tu acolo

ea vrea sa slabeasca DOAR acolo, deci trebuie sa TE CONCENTREZI pe acea zona si poti sa o faci doar prin sport

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ciudat ce zic si e simplu de ce, corpul nu functioneaza dupa principiul asta, nu te poti concentra pe o anumita regiune, grasimea scade de pe tot corpul nu din locul in care te concentrezi.

Din acest motiv nu e nevoie de exercitii speciale pentru abdomen, eu am f. putina grasime pe abdomen(am avut acum 2 ani destula pe tot corpul) si deabea am facut abdomene toata viata mea.

 

 

Un site care e bun, nu e totul corect dar e ok.

Click aici

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai da faci pentru tot corpul, scazi de pe tot corpul in greutate, dar la femei e diferit

avem localizate pe anumite zone grasime mai multa si e MUSAI sa te concentrezi cu ceva special pe zona aia

si la mine au funcftionat abdomenele .. in tinerete ca acum nu mai au acelasi efect, de ce? nu stiu ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io-s paralela cu din astea..cati km trebuie sa faci cu bicicleta ( aia de la sala ) pe zi ca sa obtii rezultate viabile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm.. cu mancarea am rezolvat o. am luat totul de la hiper cu zero grasimi azi tot. am mai vazut eu acolo jucarele sa misti abdomenul dar atata. in fine...au aia calculator si zice ca pierzi caloriile alea... chiar sa ma minta de tot? :resent:

 

n-am cu cine sa fac sex.. astia-s masini, nu barbati. dar oricum imi pierdui interesu dar ca fapt divers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eventual spinning, ca asa doar sa pedalezi la sala cam efectele sunt slabe ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×