Sari la conținut
Forum Roportal
bostes

Cind ai dus-o cel mai bine dupa 1989?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suntem

Editat de Burel001
Cand deschideti un topic,verificati daca nu exista deja o tema similara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja este clar pentru toata lumea ,faptul ca avem o clasa politica de care suntem nemultumiti in totalitatea ei.

Nemultumirea fata de actuala guvernare ,poate fi exprimata pe atatea alte topice despre politica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-i vad rostul.

 

Nu pentru ca nu as fi de acord cu exprimarea nemultumirilor, dar e plina aria de nemultumiri, avem unde sa ne revoltam cand simtim nevoia. E un subiect prea general pentru a avea un topic separat.

 

Daca s-ar fi referit la o anumita praticularitate a guvernarii, poate..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivul editarii: Cand deschideti un topic,verificati daca nu exista deja o tema similara

Vrea să cred că acest forum nu are o anumită colaratură politică ... Nu de alta, dar eu doream să subliniez ultima perioadă a guvernării Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrea să cred că acest forum nu are o anumită colaratură politică ...

 

Ai sa fii surprins. Are. Si taman una foarte pro PDL. Incearca sa cauti topice din timpul campaniilor electorale si ai sa iti dai seama cine canta laudatio Basescu sau laudatio PDL.

Pentru ca le-au dat puterea eu ii consider absolut la fel de vinovati pentru ingroparea oricarei sperante.

 

Ahhhhhhhhh, am dus-o mai bine mai demult. Cred ca Taricelu, dar nu e de aruncat nici Nastase. O fi furat, dar de dus f prost nu o duceam, nu ca acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Forumul nu are coloratura politica . Nu exista nici un punct de vedere oficial semnat roportal din care sa reiasa vreun angajament politic.

 

Userii in particular pot avea insa simpatii si antipatii politice. Aici sunt inclusi si moderatorii ,care au evident obligatia sa nu actioneze in activitatea de moderare ,functie de simpatiile lor politice.

In ce ma priveste,am cautat sa actionez in litera si spiritul regulamentului.Daca nu am reusit intotdeauna,explicatia sta in faptul ca, perfectiunea este la fel de greu de atins in orice domeniu. La fel de adevarat insa, nu orice critica este si indreptatita,nu oricare critic este si corect in demersul sau.

Nu am ascuns faptul ca sunt ,nu un simpatizant PDL sau pro Basescu, ci un inversunat adversar PSD ,ceea ce este o diferenta. Aceasta orientare am declarat-o direct, in postarile mele de user , fara insa a lasa sa fie afectate deciziile de moderare.

 

 

Vrea să cred că acest forum nu are o anumită colaratură politică ... Nu de alta, dar eu doream să subliniez ultima perioadă a guvernării Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai sa fii surprins. Are. Si taman una foarte pro PDL. Incearca sa cauti topice din timpul campaniilor electorale si ai sa iti dai seama cine canta laudatio Basescu sau laudatio PDL.

 

Total fals. Daca iti amintesti topicul inainte de turul 1 al alegerilor prezidentiale, aici pe forum Antonescu avea 65% dintre voturi si mesajele erau in majoritate pro-PNL. Faptul ca in turul 2 multi s-au indreptat spre Basescu se datoreaza contracandidatului pe care l-a avut. Daca in turul 2 erau Antonescu si Basescu, atunci primul ar fi castigat detasat alegerile si in tara si in strainatate. Dar armata de angajati la stat s-a mobilizat si ei l-au trimis pe candidatul PSD in turul 2. PSD-ul nu va mai castiga alegerile prezidentiale in urmatorii 20 de ani, indiferent cu ce candidat vin. Cat despre PDL, daca situatia economi ca Romaniei nu se indreapta in 2011, o vor musca urat de tot la alegerile din 2012.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hop - tzop , ce sa spun?

INTERESANT MODUL IN CARE UNII AU SIMTIT IMEDIAT NEVOIA DE A NEGA COLORATURA PRO PDL A FORUMULUI.

Nu ma mai intereseaza nici un argument adus tocmai de cei care vin acum si incearca sa ma conviga de faptul ca ei au votat asa pentru ca nu era alta alegere. Personal am votat Geoana, nu pentru ca il iubeam prea tare, dar era un presedinte multumit cu butonasele si coloanele oficiale de la Cotroceni. Si nu se facea de ras cu engleza si comportamentul ori de cate ori venea vreo delegatie straina. Si nu era singur si stingher pe afara. Ca la reuniuni il baga lumea in seama. De ce? Ca are de trei ori mai multa stofa de diplomat decat Basel.

Si guess what?

Il lasa pe Johannis sa faca reforma. UNA CARE INSEMNA SI CONCEDIERI SI REDUCERI, DAR CARE IMI DADEA SI SPERANTA UNEI CRESTERI. MIE BOC NU IMI TRANSMITE ASTA.NU VREAU UN PRESEDINTE CARE SA STRANGA LA COTROCENI PARTIDUL DE GUVERNAMANT, PENTRU A-I DA ORDINE.

ODATA VOTATA COMPENTA UNEI CURTI CONSTITUTIONALE, EU NU O VREAU VOTATA PANA IESE ALA DE II CONVINE LA BASEL.

NU VREAU TAIERI AMPULEA. VREAU SA MAI UN DOCTOR IN TARA ASTA SI PESTE 1O ANI.

DACA SE POATE AS VREA NISTE INVESTITORI, DAR NU O SA VINA NICI DRACU.

SI CEI CARE AU PUS STAMPILA ACOLO UNDE AU PUS-O , LE-AU DAT PUTEREA, ACUM NU AU DE CE SA SE DISCULPE, CA EI DE FAPT TINEAU CU ALTUL.

 

ROMANII SUNT PARTASI LA ACEST DEZASTRU, PRIN A PUNE BOTUL DIN 4 IN 4 ANI.

DACA UN PRESEDINTE CA GEOANA, INSEMNA UN PRIM MINISTRU CA JOHANNIS, EU ALEG IN ORICE ZI UN PRESEDINTE CA GEOANA. CA NU VREAU UN BASEL , PRESEDINTE, PRIM MINISTRU, JUDECATOR CONSTITUTIONAL SI TOT CE VRETI.

 

AHHHHHHHHHHHH, AM DUS-O MULT MAI BINE PE VREMEA LUI TARICEANU, DAR SI PE VREMEA LUI NASTASE SI PE VREMEA RESTULUI.

 

Forumul nu are coloratura politica . Nu exista nici un punct de vedere oficial semnat roportal din care sa reiasa vreun angajament politic.

 

Oficial si Adriean Videanu are hartiile in regula, si Udrea si Berceanu si restul sleahtei. :giggle: Cam asta e principiul si cel mai mult admir o curva ce admite meseria ce o practica. Sincer amu.

 

 

PSD-ul nu va mai castiga alegerile prezidentiale in urmatorii 20 de ani, indiferent cu ce candidat vin.

 

O sa castige parlamentarele. :)

Indiferent de cine ar castiga parlamentarele, dar se preconizeaza grav PSD-ul, eu oricum astept sa vad moaca Baselului cand va numi un alt prim ministru decat un pupator in curul sau. O sa inregistrez si o sa ma tot uit in rewind.

 

Cat despre PDL, daca situatia economi ca Romaniei nu se indreapta in 2011, o vor musca urat de tot la alegerile din 2012.

 

Sigur.

Orice reforma are un efect vizibil in viata omului ceva mai incolo. SI SCRIEM 2010, IUNIE DEJA.

ACUMA NU MA INDOIESC CA O MAI FII CATEVA MILIOANE DE PROSTI CARE SA MAI CREADA IN POMENI ELECTORALE DE GEN + 10% LA PENSII SI SALARII, DAR NU CRED CA VOR MAI AVEA DE UNDE DA.

 

DA, PDL VA LUA CRUNT BATAIE IN 2012. Din acest motiv nici nu trebuie ca sa cada acest guvern. Tre sa ne ia dracu` dar de tot. Ca sa doara, sa se sufere, sa aiba frica de mama bagata in ei. Care mai candideaza si conduce asa sa stie ca poate fi linsat.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×