Sari la conținut
Forum Roportal
GhostWriter

Ati vazut vreodata fantome?Eu da....

Postări Recomandate

Pai cum sa crezi ? Asa ca te-ai trezit tu ca ar fi bine sa crezi ? Pe ce motiv sa crezi ? Mai bine pui mana si citesti carti despre creier.

 

 

Asa o fi. Dar avem creier sa analizam noi insine lumea din jur. Si daca vezi ca lumea are 13.7 miliarde de ani si in Biblie are 6000 de ani, pai o dai incolo de Biblie. Ca un om normal ce esti, trebuie sa iti dai seama ca e doar o carte de povesti. Daca in ciuda tuturor evidentelor care iti arata ca realitatea e intr-un anumit fel, tu tot crezi altceva, inseamna ca ai probleme.

E posibil ca in Biblie sa fie prezentata doar o perioada de timp a lumii noastre.Da,e adevarat ca ipoteza spiritului si a Lui Dumnezeu este instabila,bazata doar pe o carte,dar din pacate creierul nostru nu este inca destul de evoluat de a intelege spiritul.Stiinta nu poate dovedi existenta fatomelor decat prin inregistrari a camului elecro-magnetic si fotografii,care din pacate nu sunt concrete.Dar intr-o zi stiinta va ajunge la stadiul de a dovedi existenta(sau neexistenta) spiritelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiinta nu poate dovedi existenta fatomelor decat prin inregistrari a camului elecro-magnetic si fotografii,care din pacate nu sunt concrete.Dar intr-o zi stiinta va ajunge la stadiul de a dovedi existenta(sau neexistenta) spiritelor.

Campul electromagnetic este creat de sarcinile pozitive sau negative pe care le contin protonii si electronii (si alte particule elementare). Daca fantomele pot sa influenteze cumva campul electromagnetic desi nu sunt fiinte materiale, atunci inseamna ca exista niste fenomene tare interesante pe care stiinta nu le-a depistat pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Campul electromagnetic este creat de sarcinile pozitive sau negative pe care le contin protonii si electronii (si alte particule elementare). Daca fantomele pot sa influenteze cumva campul electromagnetic desi nu sunt fiinte materiale, atunci inseamna ca exista niste fenomene tare interesante pe care stiinta nu le-a depistat pana acum.

 

incearca o perche de ochelari 3D. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aproape toate comentariile, si vreau sa va impartasesc ceea ce eu am simtit referitor la fantome...Nici eu nu credeam in asa ceva,pina nu mi s-a intimplat.Nu eram nici adormita, nici bolnava, nici singura care a auzit fantoma respectiva sau entitate sau ce-o fi fost.De atunci sunt sigura ca exista si nimic nu ma poate convinge ca este altfel..Eram pe strada in amiaza mare era mai cald, era vara dar drumul era relativ scurt pina la magazin, eram cu mama mea si vorbeam pe drum spre casa, eram la intoarcere.Linga magazinul respectiv unde fusesem era un cimitir care putea fi vizitat daca o luai spre ulita respectiva,dar nu se vedeau crucile pt ca era un drum de vreo citeva sute de metri pina la intrarea in cimitir., trecusem si de cimitir si de cooperativa si eram pur si simplu pe strada pe margine ,intr-o parte si alta era un sant si apoi urma un lan de porumb sau ce era , si de partea cealalta era un cimp si casa cuiva in departare , era o fata ce statea acolo venea si ea tot vara la bunici ca si mine,insa pina la casa ei era ceva de mers...Deci teoretic nu avea cum cineva sa faca zgomotele ce le-am auzit ..era o respiratie ce am simtit-o auzit-o eu si mama mea cum ca cineva alearga dupa noi, si ne-am intors amindoua in ideea sa asteptam persoana respectiva sa ne ajunga, dar nu era nimeni.Ea m-a intrebat apoi ai auzit si tu? am zis ca da. si tu? da Ce-o fi fost asta?.Bun .Asta a fost tot.Si sincer nu mi-a fost nici frica ,si nici nu m-a interesat ce mi s-a intimplat,pt ca pur si simplu n-am dat atentie, daca nu mi s-ar fi deschis ochii mai tirziu cu niste evenimente care s-au petrecut mai apoi.Intr-o seara eram la strada la o poarta a venit o fata dintr-un sat apropiat si mi-a spus eu sunt a lui cutare te stiu tu esti a lui cutare insa bunicu tau spune mama mea e mort. Zic abureli e la oras e bolnav intradevar dar nu a murit, acum sa-ti spun sincer zic eu, nu avem telefon aici si nu stiu mare lucru, insa ultima oara cind l-am vazut era ok.Apoi am plecat la mare..Parintii mei au ramas in continuare acolo urmau sa vina inapoi la oras dupa citeva saptamini.Dupa ce am plecat vine matusa mea cu bunicul meu mort,ca sa-l inmorminteze, murise intre timp, si avea locul de veci acolo la tara deja pregatit asa cum fac deobicei bunicii au din familie un loc de veci deja..Au pregatit acolo pt. inmormintare si au stat de veghe noaptea cum se face, mama mea urma sa stea, si nu prea avea chef,s-a dus o clipita afara sa fumeze pe scari, si era liniste, era o casa cu doar un hol intre doua camere, si tatal meu dormea intr-o camera si cealalta camera era bunicul meu mort pe masa singur. Mama era in fata casei pe scari, cind deodata o auzit clar, tare cum bunicul meu cu vocea lui il striga de trei ori pe tatal meu care dormea si care bineteles ca n-a auzit nimic si nu s-a trezit.Mama mea s-a intors rapid inapoi insa bunicul meu era mort,clar, si a fost si inmomintat , cu preot, si cu tot alaiul.Tin sa precizez ca a fost inainte in oras stabilit de catre doctori ca e mort, cred ca i s-a facut si autopsie dar nu sunt sigura, stiu doar ca au spus si cauza mortii..sufocare parca avea ceva la plamini asa exact nu stiu.Asta-i tot, alte chestii cu fantome n-am trait, doar ca dupa aceea dupa citiva ani am plecat in strainatate si am cunoscut pe cineva care mi-a spus ca vede un om la min e in casa adica ea dormise la mine si s-a trezit si el era la picioarele ei in incapere dupa care a disparut, l-a descris si era clar bunicul meu.Nu-mi doresc nimic nici sa fiu bintuita, nu am avut asa o relatie dinaia de confidenta cu el, el asculta stirile mai mult si era ocupat..eu eram un copil care se juca normal ca oricare altul cind eram la bunici.In general am o parere normala despre moarte si desi mi-a murit un copil nu simt nimic, nu mi-e dor nu pling,iar data trecuta cind am fost la cimitir abia am asteptat sa plec odata, stiu ca-i e bine , si ca asa a fost sa fie..Vreau doar sa spun ca nu invoc pe nimeni ,nu strig ,pling sau mi-e dor de cineva anume mort.Si chiar nu ma intereseaza daca cineva nu ma crede, eu am trait asa ceva si stiu ce am trait. Si apropos nici eu n-as crede.E o chestie pe care trebuie sa o traiesti ca sa crezi, si e cit se poate de reala, exact asa ca tine si ca mine.Mi-as dori insa numai sa gasesc oameni care au trait similaritati, iar cei care nu trait pot ramine sceptici si ii respect la fel si pe aceea,insa nu poti daca ai trait asa ceva sa siti bagi mintile in cap ,sa ingnori asa cum am facut eu, sau sa taci in fond de ce sa tac?ce e un secret de stat?Nu-s in antichitate nu sunt vrajitoare si trebuie sa fiu arsa pe rug, nu mi-e frica de nimic si ma doare-n cot daca cineva ma vede nebuna chiar si psiholog daca e tot, nu ma intereseaza, eu am trait n-a fost aievea , si n-am fost singura, daca eram singura credeti-ma ca ziceam ca sunt nebuna, cred ca ma si internam intr-o clinica, dar fiindca n-am fost singura pers care l-a vazut acum cred ca s-a intimplat si ca nu trebuie sa ai nu stiu ce abilitati speciale ca sa auzi vezi...Am mai multe intimplari dinastea dar nu cu fantome ci cu alte chestii.Am ani de cercetari in urma pt ca subiectul nu mi-a dat pace deloc, am vorbit si cu oameni din strainatate care se pricep bine de tot, si stiu ca paranomalul e un domeniu destul de normal, chiar daca surprinde pe sceptici , fenomenele astea se intimpla si nu asteapta inatai aprobare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ai de-a face cu o fantoma prietenoasa. Cazuri similare s-au raportat in SUA, intr-un cartier nou construit. Acele case au fost construite pe un vechi cimitir, al americanilor nativi. Unele persoane s-au mutat din acel cartier din pricina fantomelor dar majoritatea au ramas, fiindca acele entitati nu le faceau rau, ba mai mult, pe uni oameni chiar ii ajutau. O persoana a relatat ca atunci cand era racita, ii era frig si statea in pat,iar la un moment dat a simtit cum doua maini o prind de laba picioarelor, incalzindu-i-le. Poate ca locinta ta a fost construita si ea pe un cimitir. Eu mi-am facut o pivnita acum 2-3 ani, am gazit la 1,80 m sub pamant 2 schelete (cranii, oase...etc) insa nu am observat nici un fenomen straniu pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am gazit la 1,80 m sub pamant 2 schelete (cranii, oase...etc) insa nu am observat nici un fenomen straniu pana acum.

 

Nu toti cei care mor se transforma in fantome, daca s-ar transforma, ar fi cateva zeci de miliarde care ar bantui lumea :o: s-ar impiedica stafiile unele de celelalte :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu toti cei care mor se transforma in fantome, daca s-ar transforma, ar fi cateva zeci de miliarde care ar bantui lumea :o: s-ar impiedica stafiile unele de celelalte :P

Dar care e criteriul dupa care numai unii se transforma in fantome? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar care e criteriul dupa care numai unii se transforma in fantome? :o:

 

Probabil ca nu-i primeste nici in Rai si nici in Iad :P

 

cei care se mascheaza de halloween :o:

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×