Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Ecko72unltd

Hmm... In legatura cu banda de net ..

Rate this topic

Recommended Posts

Salut.. pot vedea cata banda de net am?... adica sunt in retea..si printr-un program anume..pot sa vad cat net mi se distribuie?... daca nu am fost destul de explicit .. sa imi ziceti.. ms all :drunk:

Pui niste intrebari tare ciudate... ce anume vrei totusi sa afli ? Internetul nu se distribuie la kilogram, sau la "legatura" . Daca vrei sa vezi viteza nu iti trebuie neaparat un program special, ai atata "banda" cata iti da providerul. Unui user obisnuit ii sunt insa suficienti, zic eu , intre 256 kbps si 512 kbps, sa zicem. Asta sa tot fie cam 25-50 de kb. Sau nu asta te interesa?

Un firewall iti monitorizeaza in permanenta informatia care vine si pleaca din calculator...asadar monitorizeaza traficul.

Poti incerca "Zone Alarm Pro" sau "Sygate Personal Firewall" .

sunt cele mai bune la ora actuala dupa parerea mea; eu personal folosesc a 2-a varianta.

Un firewall iti monitorizeaza in permanenta informatia care vine si pleaca din calculator...asadar monitorizeaza traficul.

Poti incerca "Zone Alarm Pro" sau "Sygate Personal Firewall" .

sunt cele mai bune la ora actuala dupa parerea mea; eu personal folosesc a 2-a varianta.

Stiu ca inainte ne 'ofereai' cu caldura Zone A ... te-ai lecuit ?

Salut.. pot vedea cata banda de net am?... adica sunt in retea..si printr-un program anume..pot sa vad cat net mi se distribuie?... daca nu am fost destul de explicit .. sa imi ziceti.. ms all :doh:

1. Poţi să vezi cu ce viteză vine un fişier, browser-ul Opera afişează aşa ceva, iar pentru Internet Explorer sau Firefox există tot felul de aplicaţii third-party care oferă asta.

2. Există site-uri care

Edited by harald

pentru oricare din variante incearca BW Meter ... monitorizeaza transferul (upload & download ... separat si/sau impreuna) de pe retea sau net !!

8)