Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Orice despre relatia de curvie dintre religie si politica.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu nu poti desparti crestinismul de biserica,oricit ai vrea.

Ba da. Isus a spus:"Sa nu ucizi...". Biserica lui Isus nu a ucis, ci a fost ucisa.De catre evrei, romani,catolici, nazisti, comunisti, etc.

Biserica in schimb, aceea pe care in mod rau intentionat o asociezi tu cu crestinismul, a ucis. Deci, nu este biserica lui Hristos.

 

dezvoltarea sectelor,tu nu poti desparti crestinismul de biserica,decit asa cum face Apocalipsa.Ficele,C..... celei mari.

Uite cine este atestata ca fiind prima "curva" , Haym:

"Demult ti-ai sfaramat jugul, ti-ai rupt legaturile si ai zis: "Nu mai vreau sa slujesc ca un rob!" Caci pe orice deal inalt si sub orice copac verde te-ai intins ca o curva.Te sadisem ca o vie minunata [ :) despre Israel vorbeste aici!] si de cel mai bun soi: cum te-ai schimbat si te-ai prefacut intr-o coarda de vita salbatica [ :o: tot despre Israel vorbeste si aici---coreleaza cu stoarcerea "viei" din Apocalipsa] ?"(Ier.2.20,21)

"Ti s-a dus vestea printre neamuri pentru frumusetea ta; caci era desavarsita [ :) tot despre Israel vorbeste aici!], datorita stralucirii cu care te impodobisem, zice Domnul Dumnezeu.Dar te-ai increzut in frumusetea ta si ai curvit la adapostul numelui tau celui mare; ti-ai revarsat curviile inaintea tuturor trecatorilor si te-ai dat lor...Ai fost femeia preacurva, care primeste pe straini in locul barbatului ei! "(Ez.16.14,15,32)

De asta nu zici nimic, Haym? In schimb, fara de motiv acuzi adevaratul crestinism ca ar fi curva, Haym? :P

 

Iar faptul ca crestinii au ucis,tu ori nu vrei sa stii adevarul ori cu adevarat tu nu ai citit nimic afara de N Testament.

A fost Ahab un criminal, Haym? A fost Ahab evreu, Haym? Putem spune ca evreii sunt criminali, Haym?

 

La fel sta treaba cu crestinismul/crestinii:au existat criminali care desi nu au avut nici o legatura cu crestinismul, au avut influenta asupra lui. Asa cum Ahab nu a fost "evreu-fiu al lui Avraam in adevaratul sens al cuvantului!", totusi a avut influenta asupra evreilor.

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da. Isus a spus:"Sa nu ucizi...".

Inca o dovada ca esti habarnist!

 

Isus a spus sa nu OMORI si nu sa nu ucizi.

Chestia cu interzicerea uciderilor si permisul omorurilor a avut rolul de a permite soldatilor Bisericii Crestine ...aia care binecuvanteaza tunuri ... sa omoare dusmanii crestinismului.

 

Biserica lui Isus nu a ucis, ci a fost ucisa.

Reluam tema cu habarnismul ...nu pot decat sa ma stric de ras sa aud despre o "biserica a lui Isus" ...tocmai cand Isus propovaduia impotriva unei institutii de acest gen, conviins fiind ca aceasta este o institutie diabolica motiv ptr care nici un Apostol adevarat care propovaduia si aceste idei ale lui Isus nu a fost cuprins in Biblie ...desi Isus a lasat Testamentul sau sa fie executat de PETRU iata cateva versete care te vor lumina in privinta atitudinii lui Isus fata de biserica si alte lacasuri de acelasi fel:

Matei 23.11; Matei 6, 24. 1; Luca 19. 45; Tesaloniceni 2.9.; si de fapt acest leitmotiv il gasim si in NT ...vezi 1Petru4.17; 2Tes2.7; Apoc18. 23.

 

Biserica in schimb, aceea pe care in mod rau intentionat o asociezi tu cu crestinismul, a ucis. Deci, nu este biserica lui Hristos.

Ba!

Isus nu a avut nicio biserica ...in timp ce Christos (adica diavolul reinviat in pielea bietului Isus care a decedat) si-a tras o biserica ...ba chiar cea mai criminala biserica din istoria umanitatii!

 

Uite cine este atestata ca fiind prima "curva" ......! "(Ez.16.14,15,32)

Despre cine a fost prima femeie curva ...asta nu poti stii nici tu si nici biserica ta, pentru ca asta este cea mai veche meserie din lume si nu cred ca voi ati monitorizat istoria Chinei sau a Indiei sau a altor societati muuuult mai vechi decat cea din Biblie.

In plus de asta retine ca nu e corect sa te referi tu la scriptura mozaicilor pentru ca tu ai un alt Dumnezeu decat au mozaicii (adica unul fara fii) si nu se poate ca Dumnezeul acestei religii sa fie atat de prost incat sa scrie scripturi pentru niste sarlatani ca Pavel cel care a calcat in picioare TOATE legile religiei Sale mozaice!

 

A fost Ahab un criminal, Haym? A fost Ahab evreu, Haym? Putem spune ca evreii sunt criminali, Haym?

Eu in locul lui Haym ti-as face in primul rand controlul la puta sa vada daca esti taiat ...si daca nu esti ... sa te trateze ca pe un goim pentru ca te gasisi tu membru al unei organizatii mafiote sa iti insusesti in mod mincinos scriptura scrisa de poporul sau si sa ne -o vinzi ca fiind Cuvantul Domnului ... altul decat Domnii Itzik si Struhl!

 

La fel sta treaba cu crestinismul/crestinii:au existat criminali care desi nu au avut nici o legatura cu crestinismul, au avut influenta asupra lui.

Aberatii din astea zic cu duiumul si musulmanii despre teroristii lor!

Problema este ca acel care fiind membru activ al unei biserici, ucide din convingeri religioase capatate in acea biserica si o face in numele Dumnezeului sau, si se justifica bazandu-se pe o scriptura care ii motiveaza si justifica crimele ... acestia sunt niste oameni aberati de biserica si religia propovaduita acolo iar faptele lor diabolice sunt consecinte ale educatiei religioase si a aberatiilor propovaduite in aceea biserica din care simte el ca face parte.

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai oferit inca o mostra de NECUNOSTINTA ta, Sikaryene. Ca si aia in care ai spus ca Dumnezeul lui Moise nu a promis viata vesnica credinciosilor.

Nu draga ...te inseli din nou ...eu ti-am aratat ca nu te poti lua dupa ce scrie in VT caci acesta se contrazice de pe o pagina la alta din cauza ca diavolul si-a bagat coada in acel text.

 

"Atunci Isus i-a zis: "Pune-ti sabia la locul ei; caci toti cei ce scot sabia de sabie vor pieri. "(Mat.26.52)Asa ca cei ce binecuvantau sabiile, nu erau dintre urmasii Sai, ci tovarasi de ai tai, insa din alte secte conduse de ratiune insa fara de constiinta.

... esti total rupt de realitate si amesteci planul ideatic al invataturilor lui Isus cu secvente aiurea ...dar daca tot te intreseaza tema iata iti dau un verset prin care vei vedea ca insusi Isus i-a trimis sa cumpere sabiile ...si fi sigur ... nu ca sa se barbereasca cu ele ci ca sa se apere ca stia ca va urma sfarsitul!:

 

Luca 36. Si El le-a zis: Acum insa cel ce are punga sa o ia, tot asa si traista, si cel ce nu are sabie sa-si vanda haina si sa-si cumpere una.

37. Caci va spun ca trebuie sa se implineasca intru Mine scriptura aceasta: "Si cu cei fara de lege s-a socotit", caci cele despre Mine au ajuns la sfarsit.

38. Iar ei au zis: Doamne, iata aici doua sabii. Zis-a lor: Sunt de ajuns.

Te adanacesti in NECUNOASTERE, Sikaryene. Iata ce parere avea Isus despre acest fel de institutii:

"[isus] A venit in Nazaret, unde fusese crescut; si, dupa obiceiul Sau, in ziua Sabatului a intrat in sinagoga. S-a sculat sa citeasca, "(Luc.4:16)

"Si Eu[isus] iti spun: tu esti Petru, si pe aceasta piatra voi zidi Biserica Mea..."(Mat.16:18)

Te incurci in minciuni si in nonsensuri Lieber Hans ...pai tu nu vezi ca tocmai biserica despre care vorbeste Isus ...recte cea care trebuia facuta de Petru ... NU EXISTA ...motiv ptr care voi asa zisi crestini ... urmati biserica sarlatanului Pavel

 

Isus a avut o Biserica, si inca are.

Nu Isus ci Isus-Christos ...adica diavolul care s-a intrupat in corpul lui Isus si recunoaste ca el este tot cel ce a fost in cer ...adica Diavolul aruncat pe pamant de Dumnezeu vezi Apoc 12.12 ...si tot el este stapanul iadului ...adica ala caruia te-ai VANDUT tu si gasca ta de neinformati care se feresc de adevar ca sefu vostru de tamaie!

..., incercand sa ii puneti in carca faptele unei biserici pe care tot stapanul tau Calomniator a adus-o la viata, si care intr-adevar este cea mai criminala din istoria umanitatii.

Din moment ce eu nu sunt crestin ci ateu si cartea mea de capatai este cea de Matematica si nu Biblia care este cartea ta si a acelor criminali la care te referi ... cred ca afirmatiile acuzatoare la adresa mea precum ca as fi un vandut ca tine ...sunt total nefondate.

 

Nu exista un alt Dumnezeu, decat Cel al mozaicilor. Eu cred in El.

Pai atunci fa ce spune Yahwe in Deuteronom 13.1 atunci cand se refera la acei scamatori diabolici care prin minuni diabolice vor sa te abata de la credinta in Dumnezeul care i-a salvat pe evrei din robie ...adica pe Dumnezeul fals .. Isus ...asta daca crezi ce te invata Yahwe!

In plus de asta, retine ca nu e corect ca tu sa te referi la nici o scriptura, nici mozaica si nici crestina, pentru ca stapanul tau care te manipuleaza este in dusmanie atat cu Dumnezeul Scripturilor mozaice, cat si cu Cel al Scripturilor crestine.

Stapanul meu ...RATIUNEA ...imi dicteaza sa lucrez cu materialul clientului mai ales atunci cand trebuie sa scot cu mintea la lumina porcariile diabolice ascunse in Biblia voastra ...puse acolo cu scopul de a sminti mintile celor tineri si inca nepragatiti ptr viata, si care pot fi manevrati usor de cei vanduti satanei (ca tine) adica cei care folosesc "sfantul santaj cu divinitatea" ptr a le rataci mintile

 

Lasa-l tu pe Haym ca nu e controlor de pute.

Nu zic ca ar fi ...dar asta este prima dovada ca ai mintit cand ai spus ca-l crezi in Dumnezeul care a lasat ca lege Torah

 

Cel care ucide, din orice convingeri(chiar si religioase!) este doar un ucigas.

asta ca sa va spalati voi pe maini de consecintele grozave ale ideilor pe care voi le bagati in capul gol de inteligenta a unor secaturi care iau de buna tot ce ii invatati voi.

Dupa ideea ta nici Hitler nu este decat un sarman personaj pozitiv caci ideile sale naziste erau bune ... doar ca bineinteles au fost gresit intelese de cei care il ascultau si omorau marsav in numele idealurilor sale.

In schimb, cei din tabara ta, condusi de ratiune si constiinta vandute diavolului,

Ratiunea si Constiinta sunt vandute diavolului????

Tu chiar nu iti dai seama ce debitezi ...sau voi oile de turma ...adica animale ....nu pricepeti ca tocmai CONSTIINTA face diferenta intre animalele cu aspect uman si adevarati Oameni cu O mare?

Cum poate un om normal, traitor in secolul 21, sa spuna ca Ratiunea si Constiinta sunt diabolice ?

 

Iata dragi cititori care ne urmariti, motivul ptr care acesti Hansi ca cel de fata trebuie combatuti deja cand isi deschid gura pentru ca ei sunt instrumente ale satanei care se lupta sa va tina in cu mintea in bezna comunei primitive ca sa va poata manipula si beli mai usor ... si iata motivul pentru care militez eu pentru interzicera religiei care vedeti bine cat de diabolica poate fi... si istoria va invata cat de diabolica a fost atunci cand ea detinea puteri deasupra oricarei imparatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu draga ...te inseli din nou ...eu ti-am aratat ca nu te poti lua dupa ce scrie in VT caci acesta se contrazice de pe o pagina la alta din cauza ca diavolul si-a bagat coada in acel text.

Te referi la interpretarea ta, nu? :lol:

Deci, NECUNOSTINTA iti ramane eticheta, Sikaryene.

 

... esti total rupt de realitate si amesteci planul ideatic al invataturilor lui Isus cu secvente aiurea ...dar daca tot te intreseaza tema iata iti dau un verset prin care vei vedea ca insusi Isus i-a trimis sa cumpere sabiile ...si fi sigur ... nu ca sa se barbereasca cu ele ci ca sa se apere ca stia ca va urma sfarsitul!:

Dupa cum bine a spus Isus, sabiile au fost cumparate ca sa fie tinute in teaca.

"...lasa sabia in teaca.pentru ca cine scoate sabia de sabie va pieri...".

Pe de alta parte, se avea in vedere si barbierirea, mai precis belirea fiarei(Ratiunea si Constiinta conduse de Diavolul! :doh: ), caci dupa cum bine vedea Ioan mult mai tarziu, "fiara avea rana de sabie, dar traia...".

 

Te incurci in minciuni si in nonsensuri Lieber Hans ...pai tu nu vezi ca tocmai biserica despre care vorbeste Isus ...recte cea care trebuia facuta de Petru ... NU EXISTA ...motiv ptr care voi asa zisi crestini ... urmati biserica sarlatanului Pavel

Faptul ca tu nu reusesti sa gasesti/vezi acea Biserica desi o cauti pentru a-i furniza stapanului tau locatia exacta, este deasupra puterilor tale, Sikaryene. Stii de ce? Pentru ca acuma se implineste profetia care spune despre stapanul tau:"...Cand s-a vazut balaurul aruncat pe pamant, a inceput sa urmareasca pe femeia care nascuse copilul de parte barbateasca. Atunci sarpele a aruncat din gura apa, ca un rau, dupa femeie, ca s-o ia raul.Dar pamantul a dat ajutor femeii. Pamantul si-a deschis gura si a inghitit raul pe care-l aruncase balaurul din gura."(Apoc.12.13,15,16)

Asa ca, oricat si orice ai arunca tu din gura, pamantul inghite totul. Pentru ca Pamantul nu este proprietatea ta sau a stapanului tau, si ca atare asculta de Dumnezeu, nu de voi.(natura va raspunde doar prin calamitati la hula voastra!) ;)

 

Nu Isus ci Isus-Christos ...adica diavolul care s-a intrupat in corpul lui Isus si recunoaste ca el este tot cel ce a fost in cer ...adica Diavolul aruncat pe pamant de Dumnezeu vezi Apoc 12.12 ...si tot el este stapanul iadului ...adica ala caruia te-ai VANDUT tu si gasca ta de neinformati care se feresc de adevar ca sefu vostru de tamaie!

Isus sau Isus Hristos, este una si Aceeasi persoana. Isus, este Acela care intr-adevar l-a dat de pamant pe stapanul tau turnator :o: (in original Acuzator=Diavolul!) impreuna cu toti ingerii lui, si i-a luat locul.

De atunci, intr-adevar cheile locuintei mortilor sunt la El. Odata ce ai intrat, fi sigur ca nu mai poti iersi de acolo.Pe de alta parte, credinciosii sunt impiedicati cu ajutorul acelor chei sa intre acolo.Acel loc este pregatit pentru Diavolul si ingerii lui.

"Apoi va zice celor de la stanga Lui: "Duceti-va de la Mine, blestematilor, in focul cel vesnic care a fost pregatit diavolului si ingerilor lui!" (Mat.25:41)

La care se mai adauga si cei din categoria numita pleava, proprietatea de drept a diavolului,(tu faci parte din aceasta categorie, Sikaryene!), dar aia nu se ia in considerare, este neglijabila atat ca si cantitate cat si ca si calitate.

 

Din moment ce eu nu sunt crestin ci ateu si cartea mea de capatai este cea de Matematica si nu Biblia care este cartea ta si a acelor criminali la care te referi ... cred ca afirmatiile acuzatoare la adresa mea precum ca as fi un vandut ca tine ...sunt total nefondate.

Cartea ta de capatai,ca ateu, NU este Matematica. Ci credinta in tatal criminalilor la care te referi.Adica evolutionismul.

 

Pe de alta parte am sa-ti demonstrez matematic ^_^ ca esti mituit, vandut diavolului, si ca afirmatiile mele sunt fondate.

Diavolul te invata ca tu esti un baboon, conform religiei tale predata de el tie:evolutionismul. In mod normal, orice OM s-ar simti jignit de o astfel de afirmatie. Dar tu, pentru ca ai fost cumparat de diavolul(mai precis te-ai vandut lui! :P ), incerci sa nu te arati ca fiind jignit. Ba mai mult, lupti impotriva celor care vor sa-ti spuna contrariul - si anume ca esti un om nu un baboon - acceptandu-ti pozitia data tie prin cumparare, pozitie de baboon in turma diavolului.

 

Pai atunci fa ce spune Yahwe in Deuteronom 13.1 atunci cand se refera la acei scamatori diabolici care prin minuni diabolice vor sa te abata de la credinta in Dumnezeul care i-a salvat pe evrei din robie ...adica pe Dumnezeul fals .. Isus ...asta daca crezi ce te invata Yahwe!

Pai fracem exact ceea ce spune Yahweh prin Moise:

"Domnul Dumnezeul tau iti va ridica din mijlocul tau, dintre fratii tai, un proroc ca mine: sa ascultati de el! "(Deut.18:15)

Este exact vorba despre Isus Hristos, Cel impotriva Caruia te-a cumparat stapanul tau sa lupti. Pacat pentru tine insa, ca umilirea este atat de mare, incat chiar si data in care-ti primesti solda de la stapanul tau care te-a cumparat, are ca reper pe Cel impotriva Caruia te-a invatat sa lupti. Fara succes insa, caci amprenta Sa ramane asupra istoriei zilelor noastre, in fiecare zi cand stapanul tau care te-a platit sa calomniezi asemenea lui, iti da argintii.

 

Dupa ideea ta nici Hitler nu este decat un sarman personaj pozitiv caci ideile sale naziste erau bune ... doar ca bineinteles au fost gresit intelese de cei care il ascultau si omorau marsav in numele idealurilor sale.

Ratiunea si Constiinta sunt vandute diavolului????

Ratiunea si constiinta ta, asemenea lui Hitler, Stalin sau Napoleon, au fost vandute aceluiasi stapan. ;) Atat ei, cat si tu, sunteti niste marionete a caror ratiune si constiinta sunt conduse de stapanul vostru din intuneric...cel ce odata era Luceafar, stea a luminii...

 

Tu chiar nu iti dai seama ce debitezi ...sau voi oile de turma ...adica animale ....nu pricepeti ca tocmai CONSTIINTA face diferenta intre animalele cu aspect uman si adevarati Oameni cu O mare?

Sikaryene, eu inteleg ca tu primesti bani pentru a te complace in pozitia de baboon, cf. religiei tale evolutioniste, lansata de stapanul tau. Insa vezi ca iti iei prea in serios slujba...stii bine ca numai un baboon face misto de celelalte animale pentru ca sunt...animale...si ca el este un animal superior. :o:

Dupa cum imi urai tu mie, spor la pascut ca oaie in turma Domnului, si eu iti urez tie:incearca sa te dai jos din copac, sa nu te mai scarpini in...si-n cap, si spor la evoluat... in turma diavolului! Na ca si rimeaza! :o:

 

... si iata motivul pentru care militez eu pentru interzicera religiei

Tu militezi nu impotriva religiei(caci nu lupti impotriva evolutionismului!), ci impotriva crestinismului. Ca atare, a faptului ca esti un militant, poti fi numit pe drept cuvant un adversar(cf. originalul, satan). Ceea ce nu este departe de adevar, avand in vedere ca stapanul tau, care este Adversarul te invata asa.

Daca ai vrea sa lupti intr-o cauza buna, ar trebui sa lupti impotriva celui ce este stapanul constiintei si ratiunii tale, si care te manipuleaza(a se intelege: te munceste!) in asa hal incat tie ti se pare ca tu ai o ratiune si o constiinta libere, proprii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te referi la interpretarea ta, nu?

Deci, NECUNOSTINTA iti ramane eticheta, Sikaryene.

Din moment ce afirmatiile mele le-am sustinut cu versete in Biblie care dovedeau afirmatiile mele ... doar lipsa de Ratiune si cunostinte inlocuite prin "credinta a proasta" mai poate justifica raspunsul tau.

 

>>>>>>

Dupa cum bine a spus Isus, sabiile au fost cumparate ca sa fie tinute in teaca.

<<<<<

 

ha ha ha ... da ce erau sabiile acelea?

Nu cumva pentru ca Isus-Lucifer spune ca "am venit sa aduc ...nu pacea ci SABIA" !

Ia explica-i politaiului din circumscriptia ta ca tu ai cumparat o mitraliera .. dar nu o folosesti din cauza ca tu stii ca: "cine trage cu mitraliera de glontz va murii!" ... ia vezi ...se bucura oare nenea politzistul de achizitia ta?

 

>>>>>

..caci dupa cum bine vedea Ioan mult mai tarziu, "fiara avea rana de sabie, dar traia..."

<<<<<<

 

Na vezi cat de slab stai cu logica ... deci tot le-a folosit.

Asa sunteti voi "oile din turma" ...behaiti fara sa realizati ce va iasa pe gura!

...trist este sa fi format din lut si sa fi destept ca o gramada de noroi ... si sa nu te poti bucura de binecuvantarile Ratiunii si Constintei (daruri lasate de creatorul nostru Mama Natura) tocmai ca noi OAMENII sa iesim din bezna mentala a stadiului de animale in care va complaceti voi Oile din turma Domnului adica cei VANDUTI stapanului MORTII si al IADULUI!

 

>>>>>>>

Faptul ca tu nu reusesti sa gasesti/vezi acea Biserica desi o cauti pentru a-i furniza stapanului tau locatia exacta,

<<<<<

 

Aha ...deci recunosti ca acea biserica nu este pe pamant ... pai atunci inseamna ca tu scrii din cosmos si aperi o biserica de acolo ...ceea ce as fi putut banui dupa cat de aerian si rupt de realitate esti

 

>>>>>>>

Pentru ca acuma se implineste profetia care spune despre stapanul tau:

<<<<<<

 

Daca te referi la Apocalipsa, acolo este vorba despre Stapanul tau DRACU!

Iar textul citat de tine se refara probabil la Mama Omida cea care la nascut pe Rom-burak in tufa din spatele bordeiului pe unde misinau serpii crestini! ...adica oameni vanduti lui Lucifer ...stapanul cheilor IADULUI!

 

Hai mai hansi ...ce naiba esti om-oaie in toata firea ...pai tu dupa asemenea povesti idioate ai ajuns sa te ghidezi? ...pai nici macar OILE nu cred in asa ceva ... eu zic ca mai bine ai reveni cu picioarele pe pamant ca daca mai stai mult cu capu in cer, te mananca Mama Realitatii...adica Mama Dracului asta ptr ca tot te inchini Dumnezeului lumii acesteia . care toata lumea stie ca e DRACU!

 

>>>>>

Isus sau Isus Hristos, este una si Aceeasi persoana.

<<<<<

 

Asa este ...dar numai pentru voi .. eu inteleg si cunosc bine "realitatea voastra" a celor VANDUTI celui care recunoaste ca esta Stapanul Iadului

De atunci, intr-adevar cheile locuintei mortilor sunt la El.

ce interesant reportaj ...esti deja in Iad ca stii totul atat de bine" ...sau ai tras o portie cam mare de "aghiasma" de casa si ai ajuns in extaz mistic si astfel ai luat contact direct cu Lucifer stapanul tau ... si al Cheilor IADULUI!

Cartea ta de capatai,ca ateu, NU este Matematica. Ci credinta in tatal criminalilor la care te referi.Adica evolutionismul.

Ohohohoooo ... ma da ce le mai stii!!!

Ai inlocuit cumva si tu Credinta cu Stiinta ...de stii atatea?

 

... tot ma intreb cum cineva care recunoaste deschis ca este dusmanul Ratiunii si al Constiintei, cum poate sa scoata asemenea "perle de intelepciune"? Le gandesti cumva cu fundul ...ca nici ala nu are nevoie de Ratiune si nici Constiinta ca sa isi faca treba ..probabil din cauza asta esti inspirat de "duhul sfant" de tip Basescu care iasa pe ceea ce aveti voi in loc de cap ptr gandit!

Pe de alta parte am sa-ti demonstrez matematic :doh: ca esti mituit, vandut diavolului, si ca afirmatiile mele sunt fondate.

Diavolul te invata ca tu esti un baboon, conform religiei tale predata de el tie:evolutionismul. In mod normal, orice OM s-ar simti jignit de o astfel de afirmatie.

Pai eu am invatat despre evolutie la scoala ...sa fie scoala diavolul de care pomenesti?

Pai ia fa o plangere la ministerul invatamantului sa-l scoata pe diavol din scoli!

 

Si cum sa ma simt jignit cand eu constientizez si "suportul animalic" cu care ne-am nascut toti ...inclusiv oile ca tine ...dar cum ti-am mai explicat (pe degeaba ca vad ca nu ai nivelul sa pricepi realitatea) noi cei cu dotati de catre Mama noastra cu inteligenta, ne folosim de Ratiune ca sa evoluam ... si iata ca si tu te folosesti in clipa de fata cand postezi tocmai de un rod al inteligentei noastre a celor care se bazeaza pe Cunastere Rationala si nu pe o cacareaza de oaie rod a Credintei Irationale ...si acest fapt ca postezi pe internet il gasesc nu numai ca o TRADARE a Credintei voastre in fata Stiintei ...ci o dovada ca recunoasteti faptul ca numai Stiinta aduce mantuire in timp ce credinta a proasta nu aduce ...n i m i c!

Pai fracem exact ceea ce spune Yahweh prin Moise:

"Domnul Dumnezeul tau iti va ridica din mijlocul tau, dintre fratii tai, un proroc ca mine: sa ascultati de el! "(Deut.18:15)

Este exact vorba despre Isus Hristos,

Ce prostie !

In acel verset Moise da de inteles celor de langa el ... ca Yahwe l-a numit pe el MOISE ca proroc (adica intemeietor cde religie)...de asta si zice unu ca mine ....caci nimeni nu e mai "ca el "decat ... el insusi ... asta ca sa isi legitimeze pozitia sa de leader in fata iudeilor!

 

In plus de asta trebuie sa fii tare prost sa crezi ca Yahwe il pune pe Dracu adica pe cel care se recunoaste Stapanul Iadului ca proroc !

 

Nu de alta dar Invaturile lui Isus cele lasate de Isus ca mostenire SPECIALA lui Petru ... au fost aruncate la gunoi si inlocuite cu invaturile unui ucigas al adevaratilor crestini ...diabolicul Pavel ..coada de topor a ucigasilor lui Isus, cel care s-a infiltrat in comunitati tocmai ca sa faca pierdute invataturile lui Isus si sa combata invaturile pe care le propovaduia Petru.

 

Ratiunea si constiinta ta, asemenea lui Hitler, Stalin sau Napoleon, au fost vandute aceluiasi stapan.

Iata un exemplu tipic de propaganda satanista asa cum se face la "Casa de adunare a zeciuielii" unde se strang cei VANDUTI diavolului, adica acele oi din turma Domnului (deci neoameni) care fura libertatea de a gandi pana si a propriilor copii si care se lupta cu inversunare impotriva progresului bazat pe Cunoastere Rationala.

Prostia lor transpira acolo unde ei nu realizeaza ca personajele criminale ca cele pe care le pomeneste hans (mit denn schweinsohr) au urmat tocmai modelul roman al bisericii lui Constantin ..adica acea biserica diabolica din care chiar si cultele neoprotestante se trag.

Dupa cum imi urai tu mie, spor la pascut ca oaie in turma Domnului, si eu iti urez tie:incearca sa te dai jos din copac,

Nu este nevoie pentru ca noi oamenii am evoluat deja tocmai prin Ratiune si Constiinta si societatea noastra este singurul mantuitor de pe lumea asta ...dar cui sa-i explici aceasta realitate ? ...unor oi care nu sunt capabile in afara decat sa behaie a proasta si mance si sa kce,

 

Tu militezi nu impotriva religiei(caci nu lupti impotriva evolutionismului!), ci impotriva crestinismului.

La mintea unei oi care se declara dusman al Ratiunii si recunoaste ca nu are Constiinta ... evolutionismul poate parea o religie ...cand ai mintea unei oi ...ptr noi oamenii normali, evolutionismul este o teorie stiintifica mult mai bine sustinuta prin dovezi decat religia ...sau vrei sa ma contrazici si sa imi pui in fata dovezile care adeveresc ca religia spune adevarul?

Nu? ...Nu aveti asemenea dovezi ? Pai atunci ce tot behaiti a proasta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Nu[mai :doh: ] raspunde nebunului dupa nebunia lui, ca sa nu semeni si tu cu el." (Prov.26:4)

Ca urmare, am sa ma opresc aici din a-ti raspunde. Oricum, tot un NECUNOSCATOR al Bibliei ramai, oricat as incerca sa-ti explic..

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Frumos va sta... oameni in toata firea sa va jigniti ascunsi dupa citate... dar v-ati complimentat destul, incercati sa combateti ideile, nu persoana cu care discutati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca urmare, am sa ma opresc aici din a-ti raspunde.

Bine faci ...ca si asa nu esti capabil sa o faci ...dar asta nu ma mira din moment ce tu esti indreptat total impotriva Ratiunii!

 

Oricum, tot un NECUNOSCATOR al Bibliei ramai, oricat as incerca sa-ti explic..

 

Un credincios care considera ca Ratiunea este ceva diabolic ... nu poate avea competenta sa emita asemenea judecati, mai ales atunci cand "Cunoasterea" sa se bazeaza pe CREDINTA ...si nu pe documentatie ... iar toti stim ca credinta este exact inversul cunoasterii.

 

 

... revenind la "on topic" ... asa cum ne cere sefa ...se cuvine sa mentionam ca in cazul religiei crestine unirea curveasca intre religie si politica este evidentiata si consolidata de ceea ce se numeste Statul Papal...adica statul in care Marea Curva POLITICA s-a casatorit cu "Sfanta religie diabolica" ca sa ne dovedeasca tuturor ca ea are mai mare putere pe lumea asta decat insusi Dracu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×