Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Orice despre relatia de curvie dintre religie si politica.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum il prezinta Gadea pe Isus, necredinciosilor care il privesc la tembelizor? Simplu:seara de seara zugraveste in antiteza cu portretul lui Isus, portretul demonic al unui personaj negativ=stapanirile lasate de Dumnezeu=guvernul si presedentia Romaniei. Desi acesti politicieni care sunt parte a stapanirilor lasate de Dumnezeu nu sunt deloc mai "negri" decat ceilalti din clasa politica in care se invart,

 

Eu cred ca glumesti, nu de alta dar te cred baiat constient si ancorat cu picioarele in realitate si nu cu capul in nori (adica rupti de realitate) asa cum sunt ceilalti credinciosi.

Nu de alta dar guvernul dinnainte ...acela cand Zeus era numai o figurina de figurant si nu prim ministru ca acum, acea imparatie a adus multa mantuire si binecuvantare poporului sau astfel incat ai fi zis ca gata gata ajungem in sfarsit cu totii in paradis.

Dar diavolii astia pe care Isus i-a manat cu forta sa intre intro noua turma de porci dar mult mai mare decat cea de 2000 de porcine biblice, si s-au trezit acum in capul imparatiei ... iata ca vedem ca aceste porcine inorcizate de Isus (adica inversul exorcizarii) si Biserica sa, (care tot creste si se dezvolta sub acesti draci) ... si-au propus sa ne pregateasca de pe acum ptr lumea aialalta si sa ne aduca mai aproape Imparatia lui Isus, punand semnul mortii la capataiele pensionarilor care au tradat biserica si au inceput sa apeleze la ajutorul medicului cand il aveau pe Dumnezeul cel atotputernic cared prin fiul sau Christos ne deschide cu larghete de stapan, portile imparatiei sale ... adica moartea si iadul

...ceea ce probabil ca pentru un crestin ca tine este ceva pozitiv caci te duce la dreapta Tatalui ...si ce poate fi mai inaltator decat asta?

 

 

totusi, acestia sunt daramati zi de zi, seara de seara de catre acest sfant care este Gadea.

 

Si culmea este ca o face prezentand secvente filmate cu balbe puse la cale in studiourile de TV ale antenelor care l-au angajat pe Basescu actoru ca sa joace rolul lui Basescu Politicianul ... NU?

 

Bineanteles, aceasta denigrare/ponegrire a stapanirilor acestei tari,
'

 

....iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac ...ei credeau in prostia lor ca ei prin votul lor l-au facut pe diavol imparat si nu si-au dat seama ca de fapt Dumnezeu era cel care a schimbat rezultatele votului lor i

 

Astfel, Sfantul Gadea zugraveste imaginea celui rau, adica exact "stapanirile lasate de Dumnezeu", insa nu-si da seama ca ....

Ce e mai grav este ca o face punand in fata conducatorilor o oglinda fermecata care ridica in fata ochilor care o privesc toate gesturile si cuvintele lor oglindite pe o pelicula in care raman vesnice.

 

tocmai el, care denigreaza si instiga la revolta,

 

In timp ce faptele pline de iubire, bunatate si smerenie a turmei de porci pe care a patruns-o satana indeamna si impune binefacatoarea asceza si postul negru pe lumea aceasta in care se stie ca nu e bine sa strangi averi si comori !

Cred ca din acest p de v nu ar trebui sa te superi pe Sf Gadea pe motivulca el ne indeamna pe noi oamenii de rand sa ii salvam pe conducatorii cazuti in ispita pacatului si sa ii mutam si pe politicieni ca si pe preoti din vilele si casoaiele lor in niste bordeie insalubre ... caci asa cere Domnul sa fie saraci ca pasarile cerului ... caci e pacat sa isi piarda mantuirea si sufletul conf citatului:Matei 6. 21. Căci unde este comoara ta, acolo va fi şi inima ta.

 

Astfel, departe de a-l prezenta lumii hipnotizate de tembelizor pe Isus Hristos,

... ca pe asta nici dracu daca nu ar fi tot el insusi nu vi-l poate arata, nici macar la TV, caci de la inaltul lor nivel subpamantean inca nu exista televizoare ele fiind inlocuite cu cazane .... dar nici de aici nu se pot transmite imagini televizate .... ca nu cumva sa ramanem socati de ceea ce am putea vedea de acolo si astfel sa se prabuseasca lucrarea diavolului ...biserica!

 

:frusty: Iar cine nu intelege, sa faca bine sa se informeze...

 

... citind presa straina deci echidistanta ...si care a inceput si ea sa-l inteleaga si sa-l elogieze pe cel care are nume de emanatie ... a bisericii.

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Dumnezeul cel atotputernic cared prin fiul sau Christos ne deschide cu larghete de stapan, portile imparatiei sale ... adica moartea si iadul

Isus are cheile locului acela care este pregatit nu pentru oameni, ci pentru stapanul tau si ingerii sai. Si mai apoi, dupa ce va fi pregatit, ti se va deschide si tie usa, daca tii neaparat sa-i urmezi stapanului tau, adversarul lui Isus Hristos.Ti-as recomanda ca prieten sa nu te grabesti prea tare: este destula caldura si pe-aici... :yes:

 

....iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac ...ei credeau in prostia lor ca ei prin votul lor l-au facut pe diavol imparat si nu si-au dat seama ca de fapt Dumnezeu era cel care a schimbat rezultatele votului lor i

"Ciuruiala" lasa cicatrice care nu se pot vindeca, nu-i asa Sikaryene? Mai ales ca se poate repeta oricand din nou... ;)

 

Cred ca din acest p de v nu ar trebui sa te superi pe Sf Gadea...

Singurul motiv pentru care ma pot supara pe Sf Gadea, este ca s-a inhamat cu tine la caruta. Si stii bine cum suna intrebarea aia:"Ce legatura este intre Dumnezeu si Belial?".Chiar asa:ce legatura are el ca "om al lui Dumnezeu" cu ...belial?Poate totusi in cazul lui exista una... :frusty:

 

... citind presa straina deci echidistanta ...si care a inceput si ea sa-l inteleaga si sa-l elogieze pe cel care are nume de emanatie ... a bisericii.

Presa acelora care ar da orice ca noi sa fim si sa ramanem pe veci slujitorii lor, rasa inferioara la care sa apeleze pentru muncile mizere de jos? Despre presa aia echidistanta :P vorbesti?Nu multumesc. Mai bine raman la presa Sf.-ului Gadea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isus are cheile locului acela care este pregatit nu pentru oameni, ci pentru stapanul tau si ingerii sai.

 

asta cred ... evident ca in locul unde Christos isi are imparatia ajung oile care si-au vandut corpul mintea si sufletul celui care este numit chiar de Tatal ceresc ca fiind Diavolul ... vezi Apocalipsa 12.12.

 

In rest retine ca singurul meu stapan este Ratiunea mea si Constiinta mea care o indruma.

 

... adversarul lui Isus Hristos.

Dupa cate bestialitati au facut in cei 2000 de ani de crestinism de catre cei din aceeasi banda in care te-ai inrolat si tu ...justificandu-se cu acelasi manual ca tine, .... imi este dat sa constat ca nici macar Dracu in persoana si biserica sa satanista, sunt niste bieti mielusei fata de voi crestinii care v-ati vandut sufletul celui care ecunoaste ca e stapanul cheilor IADULUI!

 

"Ciuruiala" lasa cicatrice care nu se pot vindeca, nu-i asa Sikaryene?

Ai dreptate, asta este un fapt dovedit ... nici Ceausescu nu s-a putut vindeca dupa ce a fost ciuruit ptr faptul ca a adus suferinte cetatenilor !

Oare nu s-a inteles nimic din acea lectie a istoriei?

 

Singurul motiv pentru care ma pot supara pe Sf Gadea, este ca s-a inhamat cu tine la caruta.

Adica la caruta pacatosilor care viseaza instrumente ale satanei sub forma de masini moderne, locuinte comfortabile, locuri de munca stabile si bine platite, spitale moderne si bine dotate, sosele si alt gen de infrastructura, alimentatie macar rationala ...si nu oferta voastra de post negru in alimentatie, viata in chilii mizerabile si neincalzite si rugaciuni lungi si dese pentru nimic ... astfel ca sa ajungem cu totii "sfinti" pe la 30 de ani ca atunci cand epoca pietrei se murea la cca 30 de ani, din cauza "perfectelor conditii religioase" pe care voi crestinii si ai vostrii de prin biserici le-ati pus la dispozitia omenirii atunci cand detineati puterea deplina.

 

Si stii bine cum suna intrebarea aia:"Ce legatura este intre Dumnezeu si Belial?".Chiar asa:ce legatura are el ca "om al lui Dumnezeu" cu ...belial?Poate totusi in cazul lui exista una... :frusty:

Presa acelora care ar da orice ca noi sa fim si sa ramanem pe veci slujitorii lor, rasa inferioara la care sa apeleze pentru muncile mizere de jos? Despre presa aia echidistanta :yes: vorbesti?Nu multumesc. Mai bine raman la presa Sf.-ului Gadea...

 

M-as fi mirat sa nu fi la fel de bata si la politica .... si ca nu poti sa intelegi ca nu Gadea a vandut tara strainilor ...ci tocmai acele emanatii securiste ... printre care si unul cu nume urat mirositor pe care chiar tu il sustii.

In acest context trebuie sa intelegi ca una este sa arati catre ce fura unii ... si alta este sa furi ...si ca pana si presa straina arata la fel ca si Gadea, scandalul si porcaria imensa pe care o comit acei tradatori de tara si vanzatori de neam care au vandut in interesul lor toate bogatiile tarii si care acum isi bat capul cum sa taie pensiile acelora care au realizat prin munca lor ... tot ce au vandut ei in interesul lor si astazi vedem ca duc tara in faliment total.

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta cred ... evident ca in locul unde Christos isi are imparatia ajung oile care si-au vandut corpul mintea si sufletul celui care este numit chiar de Tatal ceresc ca fiind Diavolul ... vezi Apocalipsa 12.12.

Urmarea Apoc. 12.12, este ca tu ai inceput sa vorbesti cam manios... ;)

Oare se transmite starea de spirit de la stapanul tau?

 

In rest retine ca singurul meu stapan este Ratiunea mea si Constiinta mea care o indruma.

Pai asa si este! Insa cu o mica completare: conduse de stapanul tau...acela maniat ca are putin timp... :P

 

Dupa cate bestialitati au facut in cei 2000 de ani de crestinism de catre cei din aceeasi banda in care te-ai inrolat si tu ...justificandu-se cu acelasi manual ca tine, .... imi este dat sa constat ca nici macar Dracu in persoana si biserica sa satanista, sunt niste bieti mielusei fata de voi crestinii care v-ati vandut sufletul celui care ecunoaste ca e stapanul cheilor IADULUI!

In toti cei 2000 de ani, acei oameni care au comis atatea bestialitati, s-au condus asemenea tie numai dupa stapanul lor Ratiunea, si dupa indrumatorul care le era Constiinta. biblia era doar asa la misto, cum este si pentru tine astazi.

 

Stapanul cheilor iadului, are putere de a lasa sa intri sau a impiedica sa intri. Acesta este de obicei rolul unei chei. Spre deosebire de credinciosi, carora acea usa a iadului le este inchisa, in cazul tau, usa iti este deschisa.Nici nu are rost sa mai bati, esti asteptat... :yes:

 

Oare nu s-a inteles nimic din acea lectie a istoriei?

Care lectie? Ca amicul tau Ilici s-a saturat de el, si s-a hotarat sa-l tradeze? Si tu vrei astazi sa ni-l readuci ca salvator?:frusty:

 

Adica la caruta pacatosilor care viseaza instrumente ale satanei sub forma de masini moderne, locuinte comfortabile, locuri de munca stabile si bine platite, spitale moderne si bine dotate, alimentatie macar rationala ...

Da. Masinile alea moderne care au dus la distrugerea stratului de O3, locuintele acelea dotate cu aer conditionat care nu pot sa faca fata efectelor incalzirii globale provocate de omul lacom si necredincios, locurile acelea de munca stabilite pe spinarea unora care muncesc cu adevarat pentru ei, spitalele acelea moderne care nu pot sa opreasca ceea ce este mai rau:moartea, alimentatia aceea rationala plina de E-uri si alte balarii care nu fac altceva decat sa inchida "bucla modernitatii" trimitand oamenii la spitalele alea performante. ;)

 

M-as fi mirat sa nu fi la fel de bata si la politica .... si ca nu poti sa intelegi ca nu Gadea a vandut tara strainilor ...

Nu Sf. Gadea a vandut-o, ci cei ai tai au facut-o. Si care acuma sunt in sevraj ca le lipseste obiectul muncii lor...

Iar Sf. Gadea, s-a alaturat lor.

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urmarea Apoc. 12.12, este ca tu ai inceput sa vorbesti cam manios... :o:

Cum sa devii manios daca citezi din Biblie?

Ce la voi la biserica cand predicati din Biblie atmosfera este ca la casa de nebuni si ca unii se manie atat de tare cand aud versetele bibliei incat trebuie legati cu camasa de forta?

Oare se transmite starea de spirit de la stapanul tau?

Ti-am mai explicat ...dar vad ca nu pricepi ...daca eu nu m-am vandut nimanui ...cum sa am eu stapan?

Stapan aveti voi cei care v-ati vandut trupul si sufletul unuia care zice ca e Lucifer!

 

In toti cei 2000 de ani, acei oameni care au comis atatea bestialitati, s-au condus asemenea tie numai dupa stapanul lor Ratiunea, si dupa indrumatorul care le era Constiinta. biblia era doar asa la misto, cum este si pentru tine astazi.

Hallo ...coboara a realitate ... tu nici atat nu stii ca biserica l-a condamnat pe Giordano Bruno si pe altii ca el ... si nu cei care se bazau pe ratiune si constiinta ...si stii de ce ... ptr ca tot ce apartinea de Cunoasterea Rationala era considerat diabolic si asta inca de la inceputuri cand crestinii au ucis-o pe Hypatia conducatoarea scolii de matematica a lui Theon din Alexandria ...deci vezi ca esti intr-o foarte mare confuzie ...datorata bineinteles tot NESTIINTEI!

 

Stapanul cheilor iadului, are putere de a lasa sa intri sau a impiedica sa intri.

Ce esti tu ? ...purtatorul lui de cuvant?

Ai autorizatie de la el ca sa vorbesti in numele sau?

Daca nu ...lasa vrajjeala ca si aia e diabolica si uite ca risti sa iti faci pacate!

 

Da. Masinile alea moderne care au dus la distrugerea stratului de O3, locuintele acelea dotate cu aer conditionat care nu pot sa faca fata efectelor incalzirii globale provocate de omul lacom si necredincios, locurile acelea de munca stabilite pe spinarea unora care muncesc cu adevarat pentru ei, spitalele acelea moderne care nu pot sa opreasca ceea ce este mai rau:moartea, alimentatia aceea rationala plina de E-uri si alte balarii care nu fac altceva decat sa inchida "bucla modernitatii" trimitand oamenii la spitalele alea performante. :)

Zau ...in cazul asta stai foarte slab cu logica.

Ia gandeste-e ca daca populatia planetei era doar cca 100 de milioane de oameni ...mai existau aceste probleme?

Deci retine ...acele lucruri diavolesti tin de progres si evolutie ... religia care prosteste lumea catre supraaglomerare este partea diabolica si tot diabolica art ramane si atunci daca nu ar exista nicio masina sau avion ...dar populatia planetei va ajunge la 100 de miliarde de fraieri toti credinciosi!

 

Nu Sf. Gadea a vandut-o, ci cei ai tai au facut-o. Si care acuma sunt in sevraj ca le lipseste obiectul muncii lor...

Iar Sf. Gadea, s-a alaturat lor.

Gresesti fundamental.

Romania a fost vanduta din interior de catre cei ca tine (la vot) si cei ca stapanii tai ...ca ban in buzunar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-am mai explicat ...dar vad ca nu pricepi ...daca eu nu m-am vandut nimanui ...cum sa am eu stapan?

Stapan aveti voi cei care v-ati vandut trupul si sufletul unuia care zice ca e Lucifer!

Noi avem Stapan pe Cel care a luat locul lui Lucifer. Pentru ca Lucifer e ocupat sa faca o plimbare pe Pamant pentru a-si face adepti. Tu esti unul dintre adeptii lui...

 

P.S: Stii cum se traduce numele stapanului tau? Calomniatorul si Impotrivitorul... :)

 

Hallo ...coboara a realitate ... tu nici atat nu stii ca biserica l-a condamnat pe Giordano Bruno si pe altii ca el ... si nu cei care se bazau pe ratiune si constiinta ...si stii de ce ... ptr ca tot ce apartinea de Cunoasterea Rationala era considerat diabolic si asta inca de la inceputuri cand crestinii au ucis-o pe Hypatia conducatoarea scolii de matematica a lui Theon din Alexandria ...deci vezi ca esti intr-o foarte mare confuzie ...datorata bineinteles tot NESTIINTEI!

De ce esti Calomniator, Sikaryene? :o:

Crestinii nu au ucis pe nimeni. Ei insisi au fost ucisi de-a lungul anilor, incepand cu arenele romane, de catre cei condusi de Ratiune si Constiinta. Inaintemergatorii tai. Ti-am spus eu ca si tu tii Biblia de pomana si citesti din ea aiurea...

 

Ce esti tu ? ...purtatorul lui de cuvant?

Ai autorizatie de la el ca sa vorbesti in numele sau?

Nu. Sunt un simplu om care citeste si intelege Biblia. Pentru tine e greu acest lucru, Sikaryene?

 

Deci retine ...acele lucruri diavolesti tin de progres si evolutie ...

Lucrurile alea nu sunt diavolesti, insa sunt folosite de unii diavoli cu scopuri marsave si egoiste, dupa cum ti-am aratat.

 

Romania a fost vanduta din interior de catre cei ca tine (la vot) si cei ca stapanii tai ...ca ban in buzunar!

De aia esti tu acuma in sevraj, Sikaryene? Ca nu mai ai ce vinde/cumpara? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi avem Stapan pe Cel care a luat locul lui Lucifer. Pentru ca Lucifer e ocupat sa faca o plimbare pe Pamant pentru a-si face adepti.

Aha ...am inteles ...tu nu locuiesti pe pamant ci in cer :o:

Ce noroc pe tine ...ca noi astia de e pamant stim ca "dumnezeul" lumii acesteia este diavolul ...cel care s-a instalat in biserici si se lasa slavit ca Dumnezeu!

 

P.S: Stii cum se traduce numele stapanului tau? Calomniatorul si Impotrivitorul... :)

Eu nu am stapan ...spre deosebire de tine care ai ca stapan pe Marele Campion al Universului in materie de inselaciune si diversiune mincini si pacaleli!

 

De ce esti Calomniator, Sikaryene?

Pentru ca cei ca tine sunt prea orbiti si vad adevarul ca si o calomnie!

Crestinii nu au ucis pe nimeni.

Aer ca ma inabus ...ha ha ha ...hai ca asta a fost tare!

Ia vezi ca pe forumul meu ca gasesti o socoteala bine aproximata a crimelor comise de crestinii care nu au comis crime!

 

Ei insisi au fost ucisi de-a lungul anilor, incepand cu arenele romane, de catre cei condusi de Ratiune si Constiinta.

Eu cred ca tu stai lamentabil la capitolul cultura ...chiar si privind istoria religiilor ...ca vad ca prea vrei sa vinzi fumigene puturoase !

Acei primi crestini nu au fost de aceiasi religie cu tine ...ci erau de aceeasi religie ca si Isus ...religie care a fost interzisa prin c rima si amenintarea cu crima ...nu de catre Rationalisti cu Constinta ...ci dfe sfinti vostri criminali sau ucigasi in serie cum a fost unu Constantin a carui manual de prostire in masa tu il adori!

 

Ti-am spus eu ca si tu tii Biblia de pomana si citesti din ea aiurea...

Da cine te crezi tu ca detii monopolul citirii coorecte a Bibliei?

Eu citesc asa cum scrie ...ca scrie aiurea ...citez si eu tot asa ...ca doar nu am scris-o eu!

 

Sunt un simplu om care citeste si intelege Biblia. Pentru tine e greu acest lucru, Sikaryene?

Cum ...nu mai esti oaie din turma domnului? ... adica un vandut care s-a vandut unui personaj care recunoaste ca il are ca stapan pe seful iadului?

... ti-ai dat cumva demisia si ai devenit si tu un ateu normal care se bazeaza nu pe citate biblice ci pe cunoasterea realitatii pe care o interpreteaza folosind nu religia ci ratiunea si inteligenta filtrand totul prin CONSTIINTA sa?

 

Lucrurile alea nu sunt diavolesti, insa sunt folosite de unii diavoli cu scopuri marsave si egoiste, dupa cum ti-am aratat.

Nu mi-ai aratat nimic ...in schimb eu ti-am prezentat motivul pentru care biserica este instrumentul diavolului care duce la distrugerea umanitatii prin suprapopulare ...chiar daca nu ar exista masini!

 

Cam cum crezi ca ar supravietui o populatie de peste 100 de miliarde de oameni flamanzi care lucreaza pamantul cu plugul de lemn tras de o gloaba si aia amarata?

Pai in aceste conditii cum isi permite inconstienta de biserica sa ieie atitudine impotriva folosirii prezervativelor?

 

De aia esti tu acuma in sevraj, Sikaryene? Ca nu mai ai ce vinde/cumpara? :)

Exact!

Cum ai ghicit ?

Sau sti bine ca acum vremea oamenilor seriosi si cinstiti a apus ... ptr ca au venit cei din banda ta si praduiesc si manaresc totul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...ca noi astia de e pamant stim ca "dumnezeul" lumii acesteia este diavolul ...cel care s-a instalat in biserici si se lasa slavit ca Dumnezeu!

Da. Este tocmai stapanul pe care il venerati. El este fost Lucifer, actualmente Calomniatorul si Impotrivitorul.

Si il slaviti ca dumnezeu!

 

Eu nu am stapan ...

 

Pentru ca cei ca tine sunt prea orbiti si vad adevarul ca si o calomnie!

Asa iti sopteste el la ureche? Ca nu ti-e stapan? Ca ti-e prieten? Pai daca ti-e prieten, de ce te umileste in asa hal, si te numeste baboon, conform religiei pe care a lansat-o si tu ai adoptat-o?

 

Calomnie este ca tu esti un baboon!

Dumnezeu te numeste om, stapanul tau te numeste baboon. Care spune adevarul si care-i calomniator, Sikaryene?

:P Mai parsiv stapan ai! Interesant mod de a-si bate joc de voi a mai gasit...sa va numeasca baboons, iar voi sa va luptati impotriva celor ce spun ca sunteti oameni nu super baboons :)

 

Aer ca ma inabus ...ha ha ha ...hai ca asta a fost tare!

Ia vezi ca pe forumul meu ca gasesti o socoteala bine aproximata a crimelor comise de crestinii care nu au comis crime!

Ai si un forum? 8)

Ce sa caut eu pe un forum al baboonilor? Nu vezi ca cu unul ma inteleg cu greu, daramite cu o turma? :o:

Crestinii nu au ucis. Au fost in schimb ucisi de catre cei ce aveau ca stapan pe diavolul prin Ratiune si Cunoastere.

 

Eu cred ca tu stai lamentabil la capitolul cultura ...chiar si privind istoria religiilor ...ca vad ca prea vrei sa vinzi fumigene puturoase !

Acei primi crestini nu au fost de aceiasi religie cu tine ...ci erau de aceeasi religie ca si Isus ...religie care a fost interzisa prin c rima si amenintarea cu crima ...nu de catre Rationalisti cu Constinta ...ci dfe sfinti vostri criminali sau ucigasi in serie cum a fost unu Constantin a carui manual de prostire in masa tu il adori!

Acei primi crestini au avut aceeasi credinta care nu a disparut niciodata. Desi a fost prigonita atat de asa zisii crestini, cat si de fratii lor (fara blana de oaie!) condusi prin Ratiunea si Constiinta celui rau numit diavolul, fost Lucifer.

 

Eu citesc asa cum scrie ...ca scrie aiurea ...citez si eu tot asa ...ca doar nu am scris-o eu!

O mica completare, ca sa-ti demonstrez cat de aiurea citesti din biblie. In Biblie, spune ca tu esti OM. Insa tu citesti ca esti baboon. ;)

 

Cum ...nu mai esti oaie din turma domnului? ... adica un vandut care s-a vandut unui personaj care recunoaste ca il are ca stapan pe seful iadului?

Prefer statutul de "oaie" in turma Domnului, decat statutul de baboon in turma diavolului.

 

... ti-ai dat cumva demisia si ai devenit si tu un ateu normal care se bazeaza nu pe citate biblice ci pe cunoasterea realitatii pe care o interpreteaza folosind nu religia ci ratiunea si inteligenta filtrand totul prin CONSTIINTA sa?

Ti-am spus: in urma cunoasterii realitatii, interpretand realitatea, si filtrand totul prin constiinta si ratiunea ta, ti-ai recunoscut statutul de baboon. Nu merci, sunt altele mai bune de facut.

 

Nu mi-ai aratat nimic ...in schimb eu ti-am prezentat motivul pentru care biserica este instrumentul diavolului care duce la distrugerea umanitatii prin suprapopulare ...chiar daca nu ar exista masini!

biserica o fi instrumentul diavolului. Insa crestinismul, nu. Nu face confuzii voite, asa cum face Calomniatorul. :)

 

Cam cum crezi ca ar supravietui o populatie de peste 100 de miliarde de oameni flamanzi care lucreaza pamantul cu plugul de lemn tras de o gloaba si aia amarata?

Daca lumea ramanea la gloaba si la plug, nu ar fi ajuns niciodata 100 mld. de oameni.

Diavolul, stapanul tau este acela care vrea sa-i aduca la aceasta suma, dandu-le in dar tehnologie pe care oamenii sa o foloseasca prost, in scopuri egoiste si aducatoare de ruina.

 

Exact!

Cum ai ghicit ?

Sau sti bine ca acum vremea oamenilor seriosi si cinstiti a apus ... ptr ca au venit cei din banda ta si praduiesc si manaresc totul?

Asa numesti tu protejarea? Prada si manareala? Nu ma mir ca nu-ti poti reveni, odata ce ai gustat din cele doua(prada si manareala!) pe care acuma ai tai le-au scapat de sub control... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. Este tocmai stapanul pe care il venerati. El este fost Lucifer, actualmente Calomniatorul si Impotrivitorul.

Si il slaviti ca dumnezeu!

 

Si culmea prostiei este sa urmezi calea acelui "dumnezeu" din biserici ...ba chiar si cartea sa cu retete de omorat si curvarit ...si voi sa va credeti curati doar ca beti apa sfintita !

 

Calomnie este ca tu esti un baboon!

Mda ...problema este ca eu prin CONSTIINTA am depasit stadiul de animal cu aspect uman si am devenit OM rational si nu oaie proasta ...asa cum au devenit cei formati din noroi ca scoica de la WC!

 

Ce sa caut eu pe un forum al baboonilor?

O oaie involuata ca tine ar avea mult de invatat de pe forumul unui babuin care a evoluat la stadiul de OM !

 

Crestinii nu au ucis. Au fost in schimb ucisi de catre cei ce aveau ca stapan pe diavolul prin Ratiune si Cunoastere.

 

Ai ramas cumva blocat si nu poti depasi etapa ...sau te crezi atat de destept incat sa poti tu contesta toata istoria ?

 

Acei primi crestini au avut aceeasi credinta care nu a disparut niciodata.

 

Vorbesti prostii !

Voi crestinii de acum nu credeti in Yahwele religiei mozaice ...ci in Noul Yahwe corcit de Costica cu puterile lui Sol Invinctus (zeul sef al Romei) ... deci voi credeti in alt Dumnezeu decat in care credea si omul Isus ... in plus de asta nu uita ca Isus a fost impus prin crima la Niceea ca Dumnezeu ...deci esti macar de doua ori pe partea gresita (mincinoasa) a realitatii istorice.

 

Desi a fost prigonita atat de asa zisii crestini, cat si de fratii lor (fara blana de oaie!) condusi prin Ratiunea si Constiinta celui rau numit diavolul, fost Lucifer.

 

Sa inteleg cumva ca esti total impotriva Ratiunii si a Constiintei ... ca vad ca prea des le mentionezi ca fiind ceva negativ?

 

Pai daca e asa ...ce dovada mai mare vrei in sensul deconspirarii tale ca unealta a diavolului caruia te-ai VANDUT?

Pai tu nici atat nu stii ca Dumnezeu este ADEVAR si LUMINA ...adica STIINTA ...si nu Minciuna si Intuneric ...adica CREDINTA ceea ce tu propovaduiesti pentru ca te-ai VANDUT ...fara macar sa sti cui!

 

 

Ti-am spus: in urma cunoasterii realitatii, interpretand realitatea, si filtrand totul prin constiinta si ratiunea ta, ti-ai recunoscut statutul de baboon. Nu merci, sunt altele mai bune de facut.

 

O data ca eu accept o realitate stintifica evidenta ...fapt care nu este ceva negativ... dar constientizez si faptul ca spre deosebire de o oaie (chiar si cu chip uman ... ca doar ratiunea ne diferentiaza de stadiul de animal) cei care au evoluat din primate si isi asuma conditia umana (adica evolutia spirituala ) asa cum sunt si eu ...se afla pe partea corecta a evolutiei ...si considera faptul ca a te naste om si a deveni oaie ...este un regres imens ca sa nu zic ca este si o tradare a conditiei umane ...tradare la care numai satana va impinge pe toti cei care v-ati VANDUT lui!

 

biserica o fi instrumentul diavolului. Insa crestinismul, nu.

 

ce ma distrezi ... pai de ce crestinismul acesta de azi inventie a unui excroc ca Pavel (devenit religie Mare sub criminalul Constantin) care si-a propus sa distruga secta Nazariteanului din interior dupa ce a esuat in prigonirea acestor comunitati sectante din exterior si astfel acest Pavel a intemeiat o religie exact ptr Biserica ... plina de minciunile proprii propovaduite ca fiind ale lui isus!

Asa o religie a unui criminal care l-a ucis pe Sf. Stefan si bazata total pe minciuni in favoarea bisericii ...nu este diabolica?

Ma ...las-o mai moale ...ca macane si pute!

Daca lumea ramanea la gloaba si la plug, nu ar fi ajuns niciodata 100 mld. de oameni.

Cum nu ?

Nici atat nu sti ca sub indemnul bisericii oamenii se mai inmultesc si astazi ca niste inconstienti fara minte si asta chiar in secta ta de sambatari.

Pai tu ai impresia ca populatia planetei s-a dublat in ultimii 40 de ani datorita faptului ca revolutia tehnologica a reusit sa faca masini care preseaza noroi in forme de oamenii iar Marele Gainar suprem le cloceste cu fundul umplandu-le de duh sfant?

 

Diavolul, stapanul tau este acela care vrea sa-i aduca la aceasta suma,

 

Ce vorbesti?

Oare o fi ajuns criza si in iad si stapanul cheilor iadului a hotarat sa reduca pe considerente economice cantitatea de suflete care ard ca sa intretina focul sub cazane?

A inceput cumva biserica sa propovaduiasca controlul nasterilor si eu nu am aflat?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

biserica o fi instrumentul diavolului. Insa crestinismul, nu. Nu face confuzii voite, asa cum face Calomniatorul.

.........................................

Hans,eu vreau sa te ajut putin.

Tu nu poti desparti crestinismul de biserica,oricit ai vrea.

Ca biserica a dat N Testament,care pina la urma a fost tradus de un calugar al aceleiasi biserici.

Acelasi N Testament il aveti,deci nu un N Testament al albigenzilor sau stiu eu ce locuitori ai Alpilor.

Daca a ti avea un Akt document inafara celui tradus de Luther,atunci da crestinismul primitiv ar fi ceva inafara bisericii.

Dar atita timp cit Biserica a dominat 1600 de ani si numai dupa raspindirea traducerilor lui Luther a luat amploare dezvoltarea sectelor,tu nu poti desparti crestinismul de biserica,decit asa cum face Apocalipsa.Ficele,C..... celei mari.

Chiar si Adventismul care a adus teoria crestinismului separat de biserica,este tributara lui Luther,care nu a renuntat la haina de calugar catolic nici pe patul de moarte.

Iar faptul ca crestinii au ucis,tu ori nu vrei sa stii adevarul ori cu adevarat tu nu ai citit nimic afara de N Testament.

I ti pot oferi Istoria Bisericii universale de Eusebiu Popoviciu in 4 exemplare.Sa vezi ce spune un foarte distins profesor universitar ,crestinb pina in maduva oaselor ,dar om documentat,adica istoric.Si nu istoric cu numele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×