Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Cafeaua si puterile ei magice....hmmm..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum ghicesti tu in ceai?.... :)

Ceaiul se face fara a se strecura si se interpreteaza formele compuse prin asezarea plantelor faramitate pe interiorul cestii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceaiul se face fara a se strecura si se interpreteaza formele compuse prin asezarea plantelor faramitate pe interiorul cestii.

oh shit...

 

si o sa mai vina cineva care ghiceste in ghiveciul de flori dupa ce ai aruncat pamantul...

sau un cana cu urme uscate de iaurt,,,poate si in farfuria cu urme usoare de sarmale...

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. - frate Lynx...cafeaua tinuta in frigider imprumuta mirosuri...( cat de ermetic este borcanul---ca doar nu-i sudezi capacul )

 

2. - e bine de stiut:

cafeaua se pastreaza in locuri uscate si intunecoase in cutii de carton...de preferinta.

 

 

1. Ca frigiderul sa n-aibe miros DELOC, se pune o cutie de Bicarbonat din supermarket si miraculos branza elvetiana Appenzeller (cea mai puturoasa pentru mine) nu se mai simte si nici ceapa sau slanina afumata :D

Sint in cutii speciale pentru frigidere!!! tot langa cel de facut prajituri se gasesc pe raft. Sint in cutii mici si latura cutiutei trebuie scos ca are o plasa prin care respira, asa este la noi cel putin si cred ca exista si acolo. O cutie merge si in congelator ... ca o romanca m-a servit cu o prajitura cu ciocolata supercomplicat de facut care avea gust de carnati, sorici, caltabos :lol: Se schimba dupa 6 luni pachetul care se poate folosi la frecat vase sau wc-ul, la albit perdele sau cearceafuri, frecat tacamuri, aragaz .... etc., pentru dinti se merita de cumparat o cutie noua si pus peste pasta de dinti si gura ramane fara mirosuri particulare :lol: iar dintii stralucesc :pope:

 

2. Tine cont ca in frigider este si umezeala care se absoarba de carton. Eu in congelator pastrez cafea, nuci de toate soiurile, drojdea, si multe altele dar in containere de sticla speciala care nu se sparge sau si de plastic cu capac special facut pentru congelator, dar cafeaua pun in punga speciala de cafea cu care-l cumpar si pe urma in container de plastic!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ritualuri magice cu cafea

Apa de ploaie.Si inca asta este frumos formulat.

Ritual pentru imbunatatirea vederii

Luati 30 de morcovi proaspeti din piata,spalatii si punetii la frigider.Dimineata dupa ce va spalati pe ochi si pe dinti (merge si cu apa de la robinet nu va faceti griji) macinati cativa morcovi in juice blender si beti sucul sau mancati asa cruzi cum este.Fara nici un zahar sau indulcitor.Apoi mergeti in camera si o aerisiti in timp ce faceti ceva flotari sau genoflexiuni pe covor.Ajuta nu numai la ochi.Se pot repeta aceste ritualuri fizice chiar si de 3 ori la rand.Nu uitati sa respirati adanc aerul curat de afara.Ritualurile se pot mentine toata viata,nu exista termen de garantie sau expirare.Numa la morcovi.Daca expira mergeti la piata si luati altii.

 

Ritual pentru pastrarea tonusului si a unei stari psihice excelente

1.Nu fumati

2.Nu consumati alcool in exces.

3.Nu expuneti pielea la soare in exces.

4.Reduceti stresul

5.Aveti o alimentatie sanatoasa si balansata.

6.Faceti exercitii fizice cu regularitate.

7.Nu consumati droguri.

8.Respectati programul de somn si odihna.

9.Incercati optimismul si inconjurativa cu persoane de calitate si optimiste.

10.Demachiati-va inainte de culcare.

11.Folositi crema hidratanta buna.

12.Consultativa cu vreun medic in situatii de depresie.

13.Lasati leacurile babesti din vin rosu si tainele cu Dionisos si hexagoane.

 

Toate astea se pot face oricand,nu numai Vinerea.

 

Ritual de dragoste

Uitat-va in oglinda si repetati de trei ori asa "Data viitoare o sa fiu mai atent/a si nu o sa mai fac greselile pe care l-am facut cu X. Cand voi intalni pe Y voi proceda diferit,voi ameliora ce e de ameliorat la mine sau daca nu e cazul voi avea mai mare grija in legatura cu Y si relatia noastra".Garantat succes....bine nu cu X dar totusi,mai bine decat nimic.

 

Ritual pentru liniste sufleteasca

1.Nu invidiati

2.Nu doriti raul cuiva.

3.Nu fiti lacomi.

4.Nu barfiti

5.Fiti generosi si sufletisti

6.Multumiti-va cu ce aveti

7.Respectati pe altii,in special familia

8.Mentineti-va prieteniile

9.Apreciati natura

10.Gasiti vreun hobby

11.Aveti grija la caramizi si galbenusuri de oo.

 

Ritual pentru a obtine o suma mare de bani

Luati 100 de lei,mergeti la loterie si cumparati un bilet sau doua sau trei,cate puteti din suta aia.Puteti sa le impartiti in doua teancuri distincte sau sa le tineti impreuna toate.Puneti biletele in buzunarul drept de la geaca si invartindu-va in sens opus de 3 ori repetati asa " Sa dea Domnu sa sparg eu jackpotu luna asta.Amin " dupa care dati geaca jos,o puneti in cuier sau in sifonier pe partea stanga a barii si va puteti aseza la masa sa serviti o cafeluta in liniste.

 

Succes.Daca mai solicitati ritualuri contactati-ma pe pagina www.commonsenseshit.doh

 

Ca frigiderul sa n-aibe miros DELOC, se pune o cutie de Bicarbonat

Sint in cutii speciale pentru frigidere!!!

:D

Si eu.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fantezia oamenilor este nemarginita :D

Asta vreau si eu sa vad....cata fantezie au unii si cat cred acestia in aceste ritualuri...

cafeaua, mana, boabele de fasole, oase, mai nou am auzit de la voi--ceai si pasari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am ghicit in cafea , mi s-a ghicit . Mai am de asteptat pana la marea iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am ghicit in cafea , mi s-a ghicit . Mai am de asteptat pana la marea iubire

cat?

 

poti pune o fotografie a cestii..

iti ghicesc si eu... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar stii? eee oricum mi-am ghicit de doua ori , la doua persoane . Daca mai vii si tu deja sunt prea norocoasa .

 

de asteptat nu mult . partea buna e ca pana vine printul eu voi avea realizari profesionale . asa ca o sa cada si el cand mi va fi lumea mai draga :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar stii? eee oricum mi-am ghicit de doua ori , la doua persoane . Daca mai vii si tu deja sunt prea norocoasa .

 

de asteptat nu mult . partea buna e ca pana vine printul eu voi avea realizari profesionale . asa ca o sa cada si el cand mi va fi lumea mai draga :)

:)

nu aduce anul ce aduce ziua...

sau cum era?...nu mai stiu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×