Sari la conținut
Forum Roportal
Abc0xyz

Crestere in inaltime. Marturii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati mai crescut dupa absolvirea liceului (19 ani, baieti), ca am citit undeva ca la intalnirea de 10 ani de la absolvirea liceului s-au regasit unii "mai inalti cu 10-15 cm", altii mai robusti? Scrieti cei care ati avut parte de asemenea noroc sau fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca schimbi zona de locuit mai ai sanse sa cresti ca dai de alte metale si nemetale in alimentalia locala, asta am constatat si eu pe pielea mea insa n-au fost decat cativa cm!!! Aerul conteaza foarte mult la crestere!!!! zic eu .... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca schimbi zona de locuit mai ai sanse sa cresti ca dai de alte metale si nemetale in alimentalia locala, asta am constatat si eu pe pielea mea insa n-au fost decat cativa cm!!! Aerul conteaza foarte mult la crestere!!!! zic eu .... :doh:

Mersi de sfat. O sa-ncerc asta. Da' cati cm ai mai crescut?

Editat de Abc0xyz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' cati cm ai mai crescut?

 

 

5 cm :doh: dar si corporal m-am schimbat, nu m-am ingrasat doar liniile au iesit la iveala!!! inainte eram scheleton fara forme/linii cu picioare de scobitori ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati mai crescut dupa absolvirea liceului (19 ani, baieti), ca am citit undeva ca la intalnirea de 10 ani de la absolvirea liceului s-au regasit unii "mai inalti cu 10-15 cm", altii mai robusti? Scrieti cei care ati avut parte de asemenea noroc sau fericire.

daca vrei sa te lungesti joaca-te baschet. daca n-ai unde sau cu cine, fa-ti un cos si arunca mingea de unu singur.

daca ai putea sa joci mult, te-ai face rapid de doi metri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati mai crescut dupa absolvirea liceului (19 ani, baieti), ca am citit undeva ca la intalnirea de 10 ani de la absolvirea liceului s-au regasit unii "mai inalti cu 10-15 cm", altii mai robusti? Scrieti cei care ati avut parte de asemenea noroc sau fericire.

 

Nu are rost sa iti faci mari sperante. In cel mai bun caz o sa mai cresti maxim cativa cm. Conteaza foarte mult daca tu in perioada 18-19 ani ai mai crescut? Daca nu, atunci mai mult ca sigur nu o sa mai cresti deloc. E adevarat ca sunt baieti care au crescut 10-15 cm dupa 19 ani, dar persoanele respective au inceput sa creasca brusc in perioada 16-17 ani si perioada de crestere a lor s-a prelungit pana dupa 20 de ani. Daca tu pana la 19 ani nu ai crescut, mai mult ca sigur nu o sa cresti de acum in colo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 cm :blink: dar si corporal m-am schimbat, nu m-am ingrasat doar liniile au iesit la iveala!!! inainte eram scheleton fara forme/linii cu picioare de scobitori ...

pe urma :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am mai crescut din clasa a 8-a, adică de la 15 ani

doar kg au variat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io vreau sa va spun ca unul din nepotii mei acu doo luni era un butoi umblator, la numai 9 ani.

i-am tocat creierii lu sor-mea si l-am inscris la handbal in martie. dupa trei luni deja a slabit considerabil si incepe lungirea.

 

unul din verii mei a soocat pe toata lumea: la 18 ani era pitic, avea 1,60. in vacanta de vara a jucat baschet caeva ore pe zi, ZI DE ZI. in scurt timp avea 1,80.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am crescut 7 cm dupa 19 ani. Baga mult somn si mancare in tine

 

daca vrei sa te lungesti joaca-te baschet. daca n-ai unde sau cu cine, fa-ti un cos si arunca mingea de unu singur.

daca ai putea sa joci mult, te-ai face rapid de doi metri.

E vrajeala asta cu sporturile.Eu am facut toate sporturile din lume si am crescut dupa ce n-am mai practicat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×