Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Violenta Verbala...

Postări Recomandate

Pe care le uiti mai repede?....

Cuvintele sau palmele...( a se subintelege..palme=o simpla palma sau mult mai grav...o bataie crancena )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe care le uiti mai repede?....

Cuvintele sau palmele...( a se subintelege..palme=o simpla palma sau mult mai grav...o bataie crancena )

 

 

Wow!!!

 

Daca ai locui in State, primul ai fi tu* care n-ai uita veci nici una sau alta ca te aresteaza si te inchide aici pentru asa ceva!!!!

 

 

*tu inseamna cel care a lovit, nu forumistul, initiatorul topicului.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori o vorba spusa aiurea-i mult mai grea

Aduce mai multa violenta ca o fapta rea

 

citat din amicul nostru Puia. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

palme sau sudalme?

pe de o parte, e stiut lucru ca e mai bine sa injuri sau sa vorbesti prost decat sa lovesti.te descarci si nu lasi urme.

pe de alta parte ,cu palmele nu rezolvi nimic.oamenii inteligenti si cu bun simt vor fi mult mai raniti de cuvinte decat de violenta fizica.deci in final,cred ca vorbele sunt cele mai greu de uitat.

by the by,te-a batut cineva?

Editat de om serios

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Wow!!!

 

Daca ai locui in State, primul ai fi tu care n-ai uita veci nici una sau alta ca te aresteaza si te inchide aici pentru asa ceva!!!!

Din pacate nu locuiesc in state...

si tot din pacate, la noi molestarea fizica si mai ales cea verbala au luat amploare...

nu mai zic de "molestarea" psihica prin imagini de toata jena promovate pe la tv...

..vezi eliberarea lui Nutu Camataru care a fost asteptat la poarta penitenciarului cu un cal de 125.ooo de euro...

eu vad si in asta o molestare ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Freud spunea ca unul dintre primii pasi in evolutia omului a fost cind a renuntat sa dea cu bita si a ales sa injure in loc. Injuraturile le poti ignora, pe cind daca ti se sparge capul la modul propriu trebuie sa te duci la spital.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de la cine vine. De exemplu, eu preferam o palma de la tata decat sa imi zica "m-ai dezamagit".

 

( nu mi-a zis niciodata asta, dar ce mi-a zis, la momentul respectiv, in mintea mea, cu asta a echivalat )

 

Nici o violenta nu e de preferat...dar evident ca se uita mai repede cele verbale. Bine, si asta e in functie de persoana. Sunt oameni care nu uita toata viata o vorba rea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca barbat sa iei o palma e dureroasa treaba...vorbele le poti ignora insa palma ustura mult timp!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×